Konserwatywny Sopot

31 lipca 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Minął rok, ale na sopockiej plaży nie zaszły zmiany. W zawodach Simplus Cup zaliczanych do klasyfikacji mistrzostw Polski w siatkówce plażowej ponownie najlepsze okazały się Magdalena Michoń i Dorota Wojtczak. Duet MMKS Dąbrowa Górnicza w finale pokonał Agnieszkę Kucyperę i Justynę Lademan, na co dzień zawodniczki TPS Rumia.

Mecz finałowy rozegrano przy pełnej widowni i fantastycznej atmosferze. Początek pierwszego seta to przewaga wybrzeżowych zawodniczek. Pierwsza zmiana stron nastąpiła przy ich prowadzeniu 5:2. Michoń/Wojtczak dogoniły przeciwniczki na 9:9. Od tego momentu zaczęła się walka o każdą piłkę. O wyniku seta przesądziły dopiero dwie akcje Kucypery, dzięki którym wygrały 21:18.

Drugi set w całości należał do zawodniczek MMKS Dąbrowa Górnicza, które już na początku uzyskały przewagę, a ostatecznie zwyciężyły 21:15.

W tie-breaku Michoń/Wojtczak rozpoczęły od 4:1. Jednak przy 9:6 z korzystnego cieszyły się Lademan i Kucypera. W końcówce doszło do wyrównania. Od wyniku 13:13 udanie atakowała już tylko Michoń.

Największą niespodzianką turnieju była porażka Anny Białobrzeskiej i Joanny Kuchczyńskiej już w walce o półfinał. Szczecinianki, które wygrały dwa ostatnie turnieje, uległy po trzysetowym meczu parze Agnieszka Wołoszyn/Magdalena Blomberg.