Szymczak liderką Pucharu Europy florecistek

25 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Polskie kadetki dobrze sobie radzą w Pucharze Europy. Polskie kadetki dobrze sobie radzą w Pucharze Europy.

Anna Szymczak znów stanęła na podium zawodów Pucharu Europy do lat 17. Florecistka UKS Atena Gdańsk po trzeciej pozycji w słowackiej miejscowości Samorin nadal plasuje się na czele klasyfikacji generalnej. W niedzielę w Gdańskiej Szkole Floretu przy ul. VII Dwór 7 zaprezentują się najmłodsi adepci szermierki. Początek zawodów o godzinie 10:00. Dla kibiców wstęp wolny.

Bardzo forsowną jesień mają kadeci. Startują co tydzień na przemian w kraju i za granicą. Doskonale z tymi obciążeniami radzi sobie Anna Szymczak. Jak informowaliśmy podopieczna Longina Szmita wygrała turnieje na Węgrzech oraz Memoriał Piaseckiego w Gdańsku. Dobrą formę potwierdziła także na Słowacji.

ANNA SZYMCZAK NAJLEPSZA W BUDAPESZCIE I W GDAŃSKU

Zawody w miejscowości Samorin były zresztą popisem Polek. W stawce 141 uczestniczek aż trzy z czterech miejsc na podium padły łupem biało-czerwonych, a finał był ich wewnętrzną sprawą. Zwycięstwo, podobnie jak w ubiegłym roku, przypadło w udziale Julii Chrzanowskiej. To właśnie zawodniczka Budowlanych Toruń w półfinale pokonała Szymczak 15:12. Natomiast w pojedynku o pierwsze miejsce w identycznym stosunku okazała się lepsza od Julii Walczyk (Zjednoczeni Pabianice).

Gdańszczanka najniższy stopień podium podzieliła z Martą Martianową (Rosja), a w ćwierćfinale wyeliminowała inną reprezentantkę tego kraju - Dinarę Daminową (wygrana 15:6).

Ania zachowała jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Każdej zawodniczce z 10 imprez liczy się 6 najlepszych. Nasza florecistka punktowała na razie tylko w pięciu startach

Czołówka klasyfikacji Pucharu Europy kadetek:

1. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk) 230 punktów
2. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) 177
3. Kata Kondricz (Węgry) 160
4. Aikaterini-Maria Kontochristopoulou (Grecja) 150
5. Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) 134

Kolejny występ w Pucharze Europy Szymczak ma zaplanowany na 23 listopada w niemieckim Tauberbischofsheim. Natomiast w najbliższy weekend walczyć będzie o punkty do krajowego rankingu 20-latek w zawodach Pucharu Polski w Toruniu.

W XXII Coupe de Samaria odbył się także turniej drużynowy. Ekipa UKS Atena w składzie: Julia Lidzbarska, Marta Mech, Wiktoria Szewczyk, Alicja Szostakiewicz zajęła 8. miejsce. W stawce 21 zespół zdecydowanie najlepsze były Rosjanki, których teamy zajęły aż pięć miejsc w czołowej "6", w tym trzy najwyższe.

O tym, w jakiej formie są najmłodsi adepci floretu, będzie można przekonać się w niedzielę, 27 października w Gdańskiej Szkole Floretu przy ul. VII Dwór 7. Na planszach staną młodzicy i dzieci. W ubiegłym roku rywalizacja zgromadziła ponad zawodników i zawodniczek. Wśród zwycięzców znaleźli się m.in. młodzicy UKS Atena: Joanna ToporskaPiotr Borowiec.