Judoczki i florecistki na podium Uniwersjady

mad, jag.
15 lipca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Justyna Łukasik wraca z Uniwersjady bez medalu. Justyna Łukasik wraca z Uniwersjady bez medalu.

Siatkarska reprezentacja Polski, z zawodniczką Atomu Trefla Sopot Justyną Łukasik w składzie w 27. Letniej Uniwersjadzie nie zdobyła miejsca na podium. Biało-czerwone przegrały mecz o brązowy medal z Tajlandią 1:3 (19:25, 18:25, 25:19, 20:25). We wtorek, o godzinie 18:00 czasu polskiego w Kazaniu o złoto zagrają siatkarze, których prowadzi trener Lotosu Trefla Gdańsk, Radosław Panas, a w składzie ma czterech klubowych podopiecznych. Na razie medalowy dorobek Trójmiasta w tej imprezie to srebro judoczek i brąz florecistek AZS AWFiS w turniejach drużynowych.

Siatkarki leciały do Kazania po medal. Poza zasięgiem wydawało się złoto, ale reszta krążków miała być w zakresie możliwości Polek. Rozgrywki grupowe biało-czerwone zakończyły na 2. miejscu. 0:3 przegrały z faworytkami imprezy - Rosją, do zera pokonały USA i Czechy. W ćwierćfinale Polki rozprawiły się z Koreą Północną 3:1.

W półfinale trafiły na Brazylię. Biało-czerwone wygrały pierwszego seta do 20, w drugim uległy po dramatycznej walce 30:32 i... zupełnie zeszło z nich powietrze. Trzecią i czwartą partię przegrały kolejno do 19 i 13. Polkom pozostała więc walka o trzecią lokatę. W starciu z Tajlandią były one w stanie ugrać także tylko jednego seta i do kraju wracają jako czwarty zespół Uniwersjady. W meczu o złoto Rosja pokonała Brazylię 3:2.

Jedyna przedstawicielka Atomu Trefla w kadrze B Justyna Łukasik przez cały turniej do gry wchodziła z ławki rezerwowych. Środkowa zdobyła w sumie 15 punktów. Ponad połowę z nich uzbierała w starciu o brązowy medal. Trzeciego, wygranego przez Polskę seta rozpoczęła w wyjściowym składzie. 8 punktów zdobytych przez siatkarkę mistrza Polski nie zdołało jednak zapewnić brązowego medalu. Kapitanem reprezentacji była rozgrywająca Dorota Wilk, która dwa minione sezony spędziła w Atomie Treflu, a tego lata przeniosła się do Aluprofu Bielsko-Biała.

Krążki za zdobycie miejsc na podium przywiozą za to do Trójmiasta florecistki i judoczki. Pierwsze, w składzie: Marta Łyczbińska, Emilia Rygielska (obie AZS AWFiS Gdańsk), Monika Paliszewska (Uniwersytet Gdański/AZS AWFiS) i Martyna Synoradzka (UP Poznań/AZS AWF) wywalczyły brąz.

Biało-czerwone pokonały w ćwierćfinale USA 45:19, a w meczu o brąz okazały się lepsze od Chinek, triumfując 45:40. W spotkaniu półfinałowym nasz zespół uległ późniejszym mistrzyniom Rosjankom 30:45.

Judoczki: Katarzyna Furmanek, Joanna Jaworska, Zuzanna Pawlikowska (wszystkie AZS AWFiS Gdańsk), Karolina Tałach (AWFiS Gdańsk/SGKS Wybrzeże), Halima Mohamed-Seghir (Politechnika Gdańska/SGKS Wybrzeże), Ewa Konieczny (Wyższa Szkoła Bankowa Poznań/GKS Czarni Bytom), Agata Perenc (Śląski Uniwersytet Medyczny Katowice/Polonia Rybnik) zostały wicemistrzyniami Uniwersjady.

Polki pokonały Tajwan 5:0, Egipt 4:1 oraz Rosję 3:2. Natomiast dopiero w finale uległy Korei Południowej 2:3.

We wtorek o złoto zagrają siatkarze. W kadrze prowadzonej przez Radosława Panasa są aż czterej siatkarze Lotosu Trefla: Grzegorz Łomacz, Wojciech Żaliński oraz pozyskani latem: Maciej ZajderKrzysztof Wierzbowski.

UNIWERSJADA 2013

Jak informowaliśmy w grupie C, w spotkaniach z pięcioma rywalami biało-czerwoni oddali tylko dwa sety, wygrywając po tie-breaku Australię. Pozostałe drużyny - Chiny, Brazylia, Szwajcaria, Makau - zostały ograne po 3:0.

W ćwierćfinale Polacy po niesamowicie zaciętym meczu pokonali Koreę Południową 3:2 (22:25, 25:20, 23:25, 25:23, 22:20), a w półfinale, po kolejnym tie-breaku ograli Ukrainę 3:2 (26:24, 25:27, 25:18, 22:25, 15:8). W finale ich rywalem będzie Rosja.

Impreza odbywająca się w Kazaniu potrawa do środy. Medale zostaną rozdane aż w 27 dyscyplinach. Dotychczas reprezentanci Polscy wywalczyli 28 medali: 5 złotych, 8 srebrnych i 15 brązowych. To największy dorobek w historii występów biało-czerwonych w tej randze imprezie.
mad, jag.

Opinie (7) 2 zablokowane

• UWERSJADA

A jaką uczelnię na uniwersjadzie reprezentują Łukasik i Wilk ? Tak tylko pytam.

• 3 1

• Uczelnia naszych atomówek

Wyższą Szkołę Unikania Nauki w Sopocie!!! Z tym składem to i tak sukces!

• 3 0

• Czy to wszystko

14000 sportowcow z 170 krajow to wielkie wydarzenie sportowe z udzialem mistrzow olimpijskich, swiata, Europy i innych kontynentow !