Wiadomości

stat

Żużlowcy Wybrzeża rozjechali Lokomotiv

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Krystian Pieszczek zdobył swój pierwszy komplet punktów, a Wybrzeże odniosło najwyższy triumf w sezonie. Mimo takiego wysokiego wyniku, emocji na torze przy Długich Ogrodach było co nie miara.
Krystian Pieszczek zdobył swój pierwszy komplet punktów, a Wybrzeże odniosło najwyższy triumf w sezonie. Mimo takiego wysokiego wyniku, emocji na torze przy Długich Ogrodach było co nie miara. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża rozpoczęli rundę finałową I ligi od zwycięstwa nad Lokomotivem Daugavpils 60:30. To najwyższa wygrana podopiecznych Stanisława Chomskiego w tym sezonie. Spotkanie w Gdańsku, mimo takiego rezultatu, obfitowało w emocje, a najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Krystian Pieszczek zdobywca 14 punktów i bonusa.RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE

9. Robert Miśkowiak 14 (2,3,3,3,3)
10. Dominik Kossakowski 1 (d,1,0,-,-)
11. Renat Gafurow 7+1 (1*,w,3,3)
12. Artur Mroczka 10+3 (2,2,2*,2*,2*)
13. Thomas Jonasson 10+1 (2*,3,1,3,1)
14. Marcel Szymko 4+2 (2*,2*,0)
15. Krystian Pieszczek 14+1 (3,3,3,2*,3)
60:30
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Najwer (Gliwice)
Widzów:
3000

LOKOMOTIV

1. Roman Povazhny 7+2 (3,t,2,1*,1*)
2. Wadim Tarasienko 2 (1,1,0,0,0)
3. Maksims Bogdanovs 7 (3,1,2,1,d)
4. Wiaczesław Gieruckis 1 (0,0,-,0,1)
5. Joonas Kylmaekorpi 3 (d,2,0,1)
6. Jewgenij Kostigow 0 (0,0,-)
7. Andrzej Lebiediew 10 (1,1,3,1,2,2)


Pomeczowy komentarz Stanisława Chomskiego, trenera Renault Zdunek Wybrzeża: Przed meczem powtarzałem, że przyjeżdża do nas niezwykle zadziorny zespół i to było widać na torze. Nie przypuszczałem, że możemy wygrać tak wysoko, ale rezultat nie oddaje tego, co działo się w tym pojedynku.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że to my popełnialiśmy na trasie więcej błędów i po spotkaniu musieliśmy o tym porozmawiać. Zawody były bardzo efektowne i na pewno mogły się podobać kibicom.

Szkoda Dominika Kossakowskiego, któremu w pierwszym starcie posypała się elektryka w motocyklu, ale myślę, że mimo tylko jednego zdobytego punktu pokazał, że warto na niego stawiać. Jechał w kontakcie z rywalami i to jest ważne.

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

W dzisiejszym meczu debiut w ligowym meczu na gdańskim torze czeka Dominika Kossakowskiego. 16-letni wychowanek Wybrzeża zastąpił w składzie słabo spisującego się Dawida Stachyrę. "Domin" w lidze wystąpił do tej pory w dwóch wyścigach podczas przegranego meczu w Rawiczu. Wciąż czeka na swój pierwszy punkt.
Krystian Pieszczek (RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE) (na zdjęciu z lewej obok Marcela Szymko) w sobotę sięgnął po drugi z rzędu triumf w finale Brązowego Kasku, czyli nieoficjalnych mistrzostw Polski do lat 19. Gdański wychowanek od dłuższego czasu jest w bardzo wysokiej formie.
Rzut okiem na gdański park maszyn.
Gospodarze podczas przedmeczowego obchodu toru.
Nękany w tym roku kontuzjami Thomas Jonasson (RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE) wrócił już do pełni sił. Czy kapitan Wybrzeża będzie dziś skuteczniejszy niż podczas ostatniego meczu w Lublinie, gdy zdobył 6 punktów? Jak widać, Szwed jest dziś w dobrym humorze.
[ICO]
Na 5 minut przed rozpoczęciem meczu na trybunach zasiada około 1,5 tysiąca widzów.
Rozpoczęła się prezentacja zawodników.
Zawody zostaną rozegrane według pierwszego zestawu pól startowych. Gdańszczanie rozpoczną spotkanie z zewnętrznych torów.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Robert Miśkowiak,
  Wadim Tarasienko,
  Dominik Kossakowski,
  Roman Povazhny.
Za chwilę start do pierwszego wyścigu.
[ICO]
I
[2:4] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Roman Povazhny (3 pkt), Robert Miśkowiak (2 pkt), Wadim Tarasienko (1 pkt), Dominik Kossakowski (d/0 pkt).

Gdańszczanie na wyjściu z pierwszego łuku jechali na 3:3, ale jadący na trzeciej pozycji Kossakowski jeszcze na pierwszym okrążeniu zanotował defekt motocykla.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Marcel Szymko,
  Andrzej Lebiediew,
  Krystian Pieszczek,
  Jewgenij Kostigow.
[ICO]
II
[7:5] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Marcel Szymko (2 pkt), Andrzej Lebiediew (1 pkt), Jewgenij Kostigow (0 pkt).

Świetny start Pieszczka i bardzo mądra jazda Szymko, który choć wyraźnie wolniejszy od Lebiediewa, obierał dobre ścieżki i odpierał jego ataki przez cztery okrążenia.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Wiaczesław Gieruckis,
  Artur Mroczka,
  Maksims Bogdanovs.
[ICO]
III
[10:8] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Maksims Bogdanovs (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Wiaczesław Gieruckis (0 pkt).

Bogdanovs wyskoczył ze startu. Do końca gonił go Mroczka, ale prowadzenie Łotysza było nie zagrożone. Walki nie podjął Gieruckis.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Thomas Jonasson,
  Andrzej Lebiediew,
  Krystian Pieszczek,
  Joonas Kylmaekorpi.
[ICO]
IV
[15:9] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Andrzej Lebiediew (1 pkt), Joonas Kylmaekorpi (d/0 pkt).

Atomowy start Pieszczka, który "wyrwał" do przodu nie oglądając się na rywali. Kylmaekorpi jechał na trzeciej pozycji, gdy "postawiło" go w łuku na drugim okrążeniu i zrezygnował z dalszej jazdy. Jonasson był dosyć wolny i omal nie dogonił go przed metą Lebiediew.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Wadim Tarasienko,
  Artur Mroczka,
  Roman Povazhny.
[ICO]
V
W taśmę wjechał Povazhny i został wykluczony z wyścigu. Za niego pojedzie Andrzej Lebiediew (LOKOMOTIV). Przypomnijmy, że regulamin pozwala w takim wypadku na wstawienie za wykluczonego zawodnika jednego z juniorów zgłoszonych pod numeremi 14 i 15 lub 6 i 7.
5'
Sędzia chciał puścić zawodników w powtórce trójkę. Dopiero reakcja... gdańskiego trenera Stanisława Chomskiego pozwoliła, aby Lebiediew dojechał pod taśmę.
[ICO]
V
Na torze leży Gafurow. Rosjanin walczył o drugie miejsce z Lebiediewem i upadł na drugim łuku drugiego okrążenia. Renat na szczęście wstał o własnych siłach.
[ICO]
V
Gafurow wykluczony z powtórki. Gwizdy na trybunach w reakcji na decyzję sędziego.
[ICO]
V
[17:13] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Andrzej Lebiediew (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Wadim Tarasienko (1 pkt), Renat Gafurow (w/0 pkt).

Mroczka wygrał start, ale na trzecim okrążeniu na prostej minął go dużo szybszy Lebiediew.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Thomas Jonasson,
  Wiaczesław Gieruckis,
  Marcel Szymko,
  Maksims Bogdanovs.
[ICO]
VI
[22:14] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Marcel Szymko (2 pkt), Maksims Bogdanovs (1 pkt), Wiaczesław Gieruckis (0 pkt).

Dobry start gdańszczan. Jonasson przez cztery okrążenia ubezpieczał kolegę z pary i po dwóch seriach startów Marcel Szymko wciąż nie stracił punktów na rywalu.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Robert Miśkowiak,
  Joonas Kylmaekorpi,
  Dominik Kossakowski,
  Jewgenij Kostigow.
[ICO]
VII
[26:16] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Robert Miśkowiak (3 pkt), Joonas Kylmaekorpi (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Jewgenij Kostigow (0 pkt).

Gdańszczanie jechali na 5:1, ale Kylmaekorpi wyprzedził Kossakowskiego na drugim okrążeniu. Gdański wychowanek zdobył jednak swój pierwszy punkt w meczu ligowym
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Thomas Jonasson,
  Wadim Tarasienko,
  Krystian Pieszczek,
  Roman Povazhny.
[ICO]
VIII
[30:18] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Roman Povazhny (2 pkt), Thomas Jonasson (1 pkt), Wadim Tarasienko (0 pkt).

Bardzo ciekawy wyścig. Pieszczek wygrał start, ale stoczył zażartą walkę o 3 punkty z Povazhnym. Rosjanina wyprzedził także Jonasson, ale zawodnik gości odbił pozycję atakiem przy krawężniku. Niewiele brakowało, aby gdański kapitan odbił pozycję na mecie.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Robert Miśkowiak,
  Roman Povazhny,
  Dominik Kossakowski,
  Maksims Bogdanovs.

Povazhny jako rezerwa taktyczna za Gieruckisa.
[ICO]
IX
[33:21] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Robert Miśkowiak (3 pkt), Maksims Bogdanovs (2 pkt), Roman Povazhny (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Gdańszczanie przegrali start, ale na wyjściu z pierwszego łuku Miśkowiak minął obu rywali świetnym atakiem po zewnętrznej części toru.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Andrzej Lebiediew,
  Artur Mroczka,
  Joonas Kylmaekorpi.
[ICO]
X
[38:22] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Andrzej Lebiediew (1 pkt), Joonas Kylmaekorpi (0 pkt).

Genialne widowisko w wyścigu dziesiątym! Najpierw Mroczka w pierwszym łuku wcisnął się między dwójkę rywali wskakując na drugie miejsce. Na drugim okrążeniu pozycję odbił widowiskowo jeżdżący Lebiediew, który prawie wyprzedził Gafurowa, ale na skutek nieudanego ataku stracił prędkość i przed samą metą wyprzedził go Mroczka! 5:1 dla gospodarzy!
Przerwa na równanie toru.
Wysokie prowadzenie gdańszczan absolutnie nie oddaje emocji jakie kibice oglądają dziś na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Thomas Jonasson,
  Wadim Tarasienko,
  Krystian Pieszczek,
  Maksims Bogdanovs.

Pieszczek jako rezerwa zwykła za Kossakowskiego.
[ICO]
XI
[43:23] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Maksims Bogdanovs (1 pkt), Wadim Tarasienko (0 pkt).

Gdańszczanie uciekli rywalom ze startu. Thomas Jonasson nie dał zachować Pieszczkowi szans na "czysty" komplet punktów. Gdański junior wciąż może jednak zdobyć komplet z bonusami.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Andrzej Lebiediew,
  Marcel Szymko,
  Roman Povazhny.

Lebiediew jako rezerwa taktyczna za Kostigowa.
[ICO]
XII
[46:26] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Andrzej Lebiediew (2 pkt), Roman Povazhny (1 pkt), Marcel Szymko (0 pkt).

Pokaz żużlowej fantazji zza wschodniej granicy! Gafurow najpierw walczył na łokcie z Povazhnym, a następnie odpierał jego ataki. Chwilę później Povazhnego w walce o zwycięstwo zmienił Lebiediew, który do mety "siedział na kole" Renata. Przez prawie dwa okrążenia na trzecim miejscu jechał Szymko, ale nie miał szans z dużo szybszymi rywalami.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Robert Miśkowiak,
  Wiaczesław Gieruckis,
  Artur Mroczka,
  Joonas Kylmaekorpi.
[ICO]
XIII
[51:27] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Robert Miśkowiak (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Joonas Kylmaekorpi (1 pkt), Wiaczesław Gieruckis (0 pkt).

Gdańszczanie uciekli ze startu, ale o emocje do samego końca zatroszczył się Kylmaekorpi, który na ostatnim łuku wyprzedził drugiego Mroczkę, ale tylko na chwilę, bo Artur jadąc bardzo szeroko na samej mecie odzyskał pozycję!
[ICO]
Dzisiejszy mecz to bez wątpienia najlepsze widowisko podczas tegorocznego sezonu ligowego na gdańskim torze.
[ICO]
Gdański klub wraz z jednym sponsorów - Bankiem BGŻ zorganizował dziś losowanie, w którym nagrodą był żużlowy kask z podpisami gdańskich zawodników. Tą nagrodę właśnie odbiera na murawie jeden z najmłodszych kibiców. Na torze trwa równanie nawierzchni.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Gieruckis,
  Artur Mroczka,
  Tarasienko.

Pieszczek jao rezerwa zwykła za Kossakowskiego.
[ICO]
XIV
[56:28] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Wiaczesław Gieruckis (1 pkt), Wadim Tarasienko (0 pkt).

Pewne prowadzenie gdańszczan od startu do mety. Pieszczek kończy zawody z kompletem punktów 14+1.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Thomas Jonasson,
  Maksims Bogdanovs,
  Robert Miśkowiak,
  Andrzej Lebiediew.
[ICO]
XV
[60:30] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Robert Miśkowiak (3 pkt), Andrzej Lebiediew (2 pkt), Thomas Jonasson (1 pkt), Maksims Bogdanovs (d/0 pkt).

Świetny start Miśkowiaka, którego do końca gonił Lebiediew. Wybrzeże wygrywa 60:30. To najlepszy wynik gdańszczan w tym sezonie.

opinie kibiców w trakcie relacji (198)


Typowanie wyników

mecz ligowy
18.08.2013 godz.18:00
wartość: 1 punkt

Jak typowano

1

97%

456 typowań

x

1%

3 typowania

2

2%

11 typowań


Tabela po 15 kolejkach

Nice 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 7 5 0 2 +47 13
2 GKM Grudziądz 7 5 0 2 +18 11
3 Lubelski Węgiel KMŻ 7 2 1 4 +1 6
4 Lokomotiv Daugavpils 7 1 1 5 -67 4

Tabela wprowadzona: 2013-08-19

aktualna tabela »

Wyniki 15 kolejki:

  • RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Lokomotiv Daugavpils 60:30
  • Lubelski Węgiel KMŻ Lublin - GKM Grudziądz 39:51

Opinie (96) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

04.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Unia Tarnów
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
30.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 47:43 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
15.06 (sob) godz.16:15 Arged Malesa Ostrovia 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
09.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 40:50 PGG ROW Rybnik LIVE!
01.06 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 31:17 zaliczony po 8 biegu Orzeł Łódź LIVE!
26.05 (nd) godz.17:00 Orzeł Łódź 47:43 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
11.05 (sob) godz.13:15 PGG ROW Rybnik 58:32 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.05 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:38 Arged Malesa TŻ Ostrovia LIVE!

Tabela końcowa

Nice 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 PGG ROW Rybnik
2 Arged Malesa Ostrovia
3 Car Gwarant Start Gniezno
4 Unia Tarnów
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
6 Lokomotiv Daugavpils
7 Orzeł Łódź

Playoff

Półfinały
PGG ROW Rybnik
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
Agred Malesa TŻ Ostrovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
90
Unia Tarnów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
76
Car Gwarant Start Gniezno
3 miejsce po rundzie zasadniczej
89
Finał
PGG ROW Rybnik
zwycięzca półfinału 1
93
Agred Malesa TŻ Ostrovia
zwycięzca półfinału 2
87

Najbliższe spotkanie

data meczu: 04.04.2020

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
:
Unia Tarnów
mecz ligowy

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Emil P. 12 33 91.7%
2. Jerzy Giernatowski 12 33 91.7%
3. Ryszard Kupidura 12 33 91.7%
4. Robert Jaworski 12 33 91.7%
5. Stefan Radlicki 12 33 91.7%

Najczęściej czytane