Nata AZS AWFiS - Sośnica Gliwice 35:25

20 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Tego nikt się nie spodziewał. Nawet szkoleniowiec Naty AZS AWFiS Gdańsk przygotowywał przedpole do ewentualnego odwrotu. Jednak akademiczki rozbiły przed własną publicznością Sośnicę Gliwice 35:25 (18:8). Dodajmy, że przyjezdne spotkał najniższy wymiar kar. W nagrodę zespół Jerzego Cieplińskiego awansował na trzecie miejsce w ekstraklasie, zrównując się punktami z wiceliderem tabeli. Tylko mistrzynie z Lublina są lepsze o dwa "oczka".

NATA: Łotariewa, Piłatowska - Truszyńska 6, Kudłacz 6, Siódmiak 5, Stachowska 7, Kapała, Strzałkowska 6, Zimna, Kamielina 3, Tyda 1, Wilamowska 1.
SOŚNICA: Łącz, Garbuńczyk, Mieńko - Hanysek 6, Jarzyna 5, Latyszewska 3, Stera 3, Kozdrój 3, Jedyńska 2, Kuligowska, Nowak, Wąchała 3, Kłusek.
Sędziowali: Dutka i Uszyński (Szczecin).

Ewa Jarzyna, Irina Latyszewska i Grażyna Hanysek rozpoczęły ostrzeliwanie gdańskiej bramki. Ich kanonadę tylko na chwilę przerwało trafienie Karoliny Kudłacz.

Akademiczki przejęły inicjatywę między 3 a 9 minutą. W tym okresie do siatki posyłały piłkę Monika Stachowska, Agnieszka Truszyńska, Hanna Strzałkowska, Olena Kamielina i jeszcze raz Strzałkowska. Sośnica nie odpowiedziała ani razu. Ale wynik 6:3 wcale nie zadowolił miejscowych. Kolejna seria (Karolina Siódmiak, dwukrotnie Stachowska, Strzałkowska) miała miejsce między 11 a 16 min. Było 11:5. Gdy na listę strzelczyń kolejno wpisywały się: Stachowska, Siódmiak (dwukrotnie), Kudłacz i Truszyńska zrobiło się 17:7. Po przerwie akademiczki rekordową przewagę osiągnęły w 45 min - 29:16.

- Można było jeszcze przypilnować wyniku, ale pamiętajmy, że mamy ograniczone zasoby kadrowe. W porównaniu z zespołem, który przed wakacjami zdobył brązowy medal, dzisiaj nie mieliśmy aż 12 zawodniczek! Po Sośnicy spodziewałem się zdecydowanie mocniejszego oporu, ale najwyraźniej i gliwiczanki mają swoje problemy. Wygraliśmy dzięki konsekwencji w obronie. W ataku wykorzystaliśmy to, co powinniśmy, a jeszcze potrafiliśmy skontrować rywalki - podsumował trener Jerzy Ciepliński.

Pozostałe wyniki:
EB Start Elbląg - AZS AWF Katowice 22:19 (10:11), Piotrcovia - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 26:20 (10:12), Kolporter Kielce - Łącznościowiec Szczecin 31:22 (15:11), Bystrzyca Lublin - Zgoda Ruda Śląska 34:27 (20:14), Mercus Zagłębie Lubin - Gościbia Sułkowice 25:20 (14:8).

Opinie (10)

• Gratulacje.

Sosnica, wcale niedawno była liderem ! W zabawie typowania zwycięzcy tego mczu opinie były podzielone. Pełna koncentracja zespołu i chęć zwycięstwa / w przerwie, w hollu hali mówiło się, że dziewczyny ten mecz - zwycięstwo chcą dedykować D. Zarębskiemu/, sprawiły, że warto było wczoraj to obejrzeć. Nareszcie Monika i Olena zagrały jak trzeba. Zagrały, bo im bardzo pomogła kapitan Truszyńska.
    Brawo i gratulacje. Teraz przed wami ciężkie mecze na wyjazdach. Gdyby ......., albo nie będziemy gdybać.

• 0 0

• Racja - nie ma co gdybać, bo w Jeleniej i w Piotrkowie stracicie punkty

• 0 0

• do Rooth'a

przykro mi bardzo, ale nie masz racji.
    nata nie moze starcic punktow, bo regulamin mowi o zdobywaniu punktow, a nie o ich stracie. natomiast twoj komentarz jest zupelnie nie na miejscu.
    ty tez nie mozesz nic stracic, bo zeby cos
    /np pieniadze, przyjaciol lub rozum/ stracic, to trzeba to najpierw to posiadac.

• 0 0

• do komentator'a

Zawiłości językowe i tak tu nic nie dadzą. Wszyscy normalni wiedzą co znaczy "stracić punkty", gdyż w kibicowskim rozumowaniu jest to równoznaczne z ich nie zdobyciem. Nie musisz popisywać się tutaj na forum publicznym swoją "wiedzą" z zakresu wiedzy o języku.

• 0 0

• Rooth

Możesz bardzo zdziwić się i uważaj abyś nie popadł w depresję. Zabezpiecz się na wszelki wypadek. Nata-Sośnica to był mecz do jednej bramki, po prostu nokaut.

• 0 0

• Jeżeli "komentator" ma rację to ty musisz ją przyznać, a nie tłumaczyć co Wieszcz miał na mysli.
    Trochę za daleko zabrnąłeś i dalej dyskutując możesz fakyycznie tylko stracić.
    Daj sobie spokój, bo wracając do meczu Naty, to oby tak dalej, a będzie ok!

• 0 0

• nie ......

nie brendzlujcie sie już tak tą Kudlacz bo sie ....... nie dobrze robi .Trener dał jej długą przerwę aż miesiąc czasu bo inne zawodniczki to w gipsie posłał by na boisko...