• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nata zagra w turnieju Hypernova Cup

jag.
8 marca 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
W przerwie ligowej elbląscy kibice piłki ręcznej nie tylko nie muszą rozstawać się ze swoją ulubioną dyscypliną, ale otrzymają nawet wzmocnioną dawkę emocji i to w międzynarodowym wydaniu. W sobotę i niedzielę przy ul. Kościuszki, w turnieju Hypernova Cup rywalizować będą: miejscowy Start, Nata AZS AWF Gdańsk, holenderski Omni Hellas i mistrz Białorusi, BGPA Mińsk. Wstęp na wszystkie mecze wolny.

Zespoły czeka spore obciążenie, gdyż każdy z nich w ciągu dwóch dni rozegra trzy mecze, i to w pełnym wymiarze. Dla Jerzego Ringwelskiego i Jerzego Cieplińskiego będzie to doskonały poligon doświadczalny. Zarówno elblążanki, jak i gdańszczanki, nie mogą posłać w bój wszystkich nalepszych. W turnieju o Tarczę Chebu z pierwszą reprezentacją Polski uczestniczą: Kinga Polenz i Elżbieta Olszewska (Start) oraz Karolina Tomaszewicz (Nata). W wygranym spotkaniu ze Słowacją 23:19 (14:12) ta pierwsza zdobyła 3 bramki, a druga, którą PAP przechrzcił na "Tomaszewską", również trzy. Ponadto akademiczki nie mogą skorzystać z usług Darii Bołtromiuk, Małgorzaty Sadowskiej i Karoliny Kudłacz, które pojechały na zgrupowanie narodowej młodzieżówki. Tym samym w gruzach legła druga linia Naty. Całe szczęście, że do pełni sił wraca Monika Puczek, która po raz pierwszy w tym sezonie powinna zagrać właśnie w Elblągu. Natomiast pod znakiem zapytania nadal stoi występ Agnieszki Golińskiej.

Na kłopoty zdrowtne narzekają też elblążanki. Jak najwięcej gry potrzebne jest Urszuli Lipskiej, która przez kilka tygodni pauzowała z powodu kontuzji. Natomiast niepomyślna diagnoza napłynęła odnośnie stanu zdrowia Hanny Szuszkiewicz. Dla kapitan Startu, która doznała urazu w pucharowej potyczce we Francji, prawdopodobnie sezon już się skończył.

Program turnieju - sobota godzina 10.00 Nata AZS AWF Gdańsk - Omni Hellas, 11.45 Start Elbląg - BGPA Mińsk; 17.00 Miński - Omni, 18.45 Start - Nata; niedziela 10.00 Nata - Mińsk, 12.00 Start - Omni.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie (1)

 • okazja

  dobra okazja do sprwdzenia "ławki' przede wszystkim w Nacie. EB chyba nie bardzo ma czym straszyć z ławki.
  Powodzenia.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane