Ogniwo Sopot - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 54:19. Zimowa przerwa jako wicelider

mip.
4 listopada 2023, godz. 17:50
Opinie (10)

Ogniwo Sopot

Ogniwo Sopot pokonało Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 54:19 w ostatnim meczu ekstraligi rugby w tym sezonie. Oznacza to, że zimową przerwę spędzi na pozycji wicelidera. Ogniwo Sopot pokonało Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 54:19 w ostatnim meczu ekstraligi rugby w tym sezonie. Oznacza to, że zimową przerwę spędzi na pozycji wicelidera.

Ogniwo Sopot pokonało Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 54:19 (33:7) w meczu 11. kolejki ekstraligi rugby. Sopocianie w ostatnim starciu w tym roku rozbili mistrzów Polski i dopisali do swojego dorobku 5 punktów, co oznacza, że zimową przerwę spędzą na pozycji wicelidera. Trzy przyłożenia dla Ogniwa zaliczył Mateusz Plichta.

Punkty dla Ogniwa: Wojciech Piotrowicz 21, Mateusz Plichta 15, Paul Thompson-Wells 5, Jordan Tebbatt 5, Wiktor Wilczuk 5, Dwayne Burrows 5
Punkty dla Budo: Witalij Kramarenko 10 Toma Mchelidze 5, Sean Cole 2

OGNIWO: Fidler (80 Żarczyński), Wilczuk (51 Burek), Gąska (47 Kavtaradze) - Mokrecow, Piotrowski - W. Grabowski (83 O. Grabowski), Zeszutek, Tebbatt (51 Mroziński) - Plichta - Piotrowicz - Czasowski (49 Lis), Seerane, Burrows, Thompson-Wells (60 Lubczyński) - Żuk (83 Węgierski)

Ostatni tegoroczny mecz Ogniwa Sopot był zarazem drugą okazją na rewanż za finał z poprzedniego sezonu. Do Sopotu przyjechało Budo 2011 Aleksandrów Łódzki. Wynik otwarty został już w 1. minucie, gdy po aucie w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Mateusz Plichta, a podwyższenie wykorzystał Wojciech Piotrowicz.

Sopocianie całkowicie zdominowali mistrzów Polski i w 8. minucie było już 14:0. Jednak po tych dwóch ciosach o kolejne punkty było trudniej, bo goście nie popełniali już takich błędów, ale wciąż to Ogniwo częściej gościło na połowie rywala. Przyniosło to skutek w 27. minucie, gdy po bardzo dobrym rozegraniu akcji na polu punktowym zameldował się Piotrowicz.

Budowlani Commercecon Łódź - Ogniwo Sopot 0:45. Bez niespodzianki z beniaminkiem Budowlani Commercecon Łódź - Ogniwo Sopot 0:45. Bez niespodzianki z beniaminkiem

Przed przerwą sopocianie zanotowali jeszcze dwa przyłożenia, zapewniając sobie wysokie prowadzenie. Tuż przed końcem pierwszej części nieco zniwelował je Toma Mchelidze i na tablicy wyników było 33:7.

Przyjezdni poszli za ciosem tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, notując kolejną 7-punktową akcję. Odpowiedź Ogniwa była jednak natychmiastowa. Świetnie skrzydłem przedarł się Dwayne Burrows, kładąc punkty. Dla Nowozelandczyka był to powrót do meczowego zestawienia po tym, jak zdjęte zostało z niego zawieszenie.

Rugby kończy rok z przytupem. Derby Trójmiasta i rewanż na mistrzu Polski Rugby kończy rok z przytupem. Derby Trójmiasta i rewanż na mistrzu Polski

Później obie ekipy zaliczyły jeszcze po przyłożeniu, co skutkowało tym, że Ogniwo prowadziło 47:19, choć to sopocianie byli stroną dominującą i śmiało mogli prowadzić nawet wyżej. Z kolei już po upłynięciu regulaminowego czasu, po raz trzeci w tym meczu na polu punktowym znalazł się Mateusz Plichta. Wynik na 54:19 podwyższeniem ustalił Piotrowicz.

9 Budowlani Commercecon Łódź 10 0 0 10 60:648 0
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -1 punkt.

W trakcie rozgrywek zmieniły nazwy:
Lechia Gdańsk na Drew Pal 2 Lechia Gdańsk
Budowlani Commercecon Łódź na Budowlani WizjaMed Łódź
Tabela wprowadzona: 2024-04-04

Wyniki 11 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA 27:10 (10:3)
  • OGNIWO SOPOT - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 54:19 (33:7)
  • Orkan Sochaczew - Budowlani Commercecon Łódź 42:5 (21:5)
  • Edach Budowlani Lublin - Awenta Pogoń Siedlce 7:38 (0:14)
  • pauza: Juvenia Kraków
  • Mecz z 9. kolejki
  • Awenta Pogoń - OGNIWO zweryfikowany jako walkower 0:25 (na boisku 18:27); powód: wystawienia do gry Bercho Botha, zawodnika odbywającego karę dyskwalifikacji.