Ogniwo padło w Warszawie

Tomasz Napiórkowski
14 listopada 2004 (artykuł sprzed 19 lat)

Ogniwo Sopot

W sobotę o godz.14:00 rozegrany został mecz 1 ligi rugby pomiędzy zespołami SKRY Warszawa i Ogniwa Sopot. Ogniwo zagrało w pierwszej połowie bardzo słabo, dali sobie narzuć tempo gry gospodarzy i w rezultacie przegrali cały mecz 15:10.

Składy:
SKRA Warszawa: Banasiak, Nowicki, Liedel, Moroz, Gajewski, Szonecki, Woźniak, Szulczyński, Kotecki, Zabłocki, Łukasiewicz (10pkt), Dawieluk, Kopyt, Szumski, Hyży (5pkt).
Rezerwowi: Machal, Dądelewski, Bystrzycki, Piasecki, Sienkiewicz, Powroz, Reks.

Ogniwo Sopot: Mikołajczak, Zeszutek, Pionk, Rycewicz (5pkt), Wantoch-Rekowski, Irla, Czyż Pogorzelski, Kurdelski, Czaja, Baraniak (5pkt), Malochwy, Wilczuk, Jasiński, Szostek.
Rezerwowi: Plich, Hodura, Kacała, Iwańczuk, Cackowski, Karaś.

Pierwsza połowa to dominacja na boisku gospodarzy. Warszawiacy od początku atakowali. Po jednym z ataków w 10 min piłkę na polu punktowym Ogniwa przyłożył Łukasiewicz, a podwyższenia nie trafił Hyży. W 13min rzut karny na 3pkt dla gospodarzy zamienił Hyży. W 26 min szansę na zdobycie pierwszych punktów w tym meczu mieli goście, ale Szostek nie trafił z karnego między słupy. Ogniwo pierwszą połowę przespało, dodatkowo słabo zagrali w obronie. Gospodarze wygrali pierwszą połowę 8:0 i na przerwę schodzili spokojni.
Drugą połowę lepiej zaczęli Sopocianie. W 48 min sędzia podyktował kolejny rzut karny dla gości i ponownie do piłki podszedł Szostek, ale i tym razem próba zdobycia 3pkt była nieskuteczna. W 54 min na boisku pojawił się duet trenerski Ogniwa: Kacała i Hodura. To ożywiło grę Sopocian. W 62 min pierwsze punkty dla Ogniwa
przyłożył Rycewicz. Wynik brzmiał już 8:5. Kilka minut później zawodnicy Ogniwa po wygranym aucie zagrali piłkę w atak na własnym polu "22", tam przejęli piłkę gospodarze i nic już nie uratowało gości przed przyłożeniem Łukasiewicza, a potem podwyższeniem Hyżego. W ten sposób zrobiło się 15:5. Ogniwo stać było jeszcze na jedno przyłożenie, tym razem punktował Baraniak. W ten sposób gospodarze pokonali Ogniwo 15:10.

Opinie (31)

• do anonimowy

a były takowe? znaczy się emocje? zasadniczo pełna kontrola nad spotkaniami ze strony i Arki i Lechi, nawet niezła II połowa meczu AZS - Lechia, czerwona kartka dla Świstora, porażka Ogniwa z Skrą
    ( według postronnych obserwatorów Ogniwo powinno przegrac z AZS-em Gdańsk ale od czego był sędzia J. na lini ) Folc wygrywa z osłabiuonym Orkanem, a Posnania z Bud Lublin, pewnie tylko te dwa mecze Ogniwa i Lublina były emocjonujace ale ja ich nie widziałem więc mi jest trudno się wypowiadać

• Wzmocnienia także w Arce!!!

Arka sie zbroi na mecz z Ogniwem : juz są od środy w Gdyni : Kirsanow i Mielnikow zagra Stachura i Raszpunda. szykują sie wielkie Derby!!!!!!

• 0 0

• Ty!! rugby fan przestan reklamowac te swoje smietnikarskie bluzy!!

• 0 0

• Bluzy rugby

Fajne bluzy rugby na Allegro.

• 0 0

• Ogniwo na Arke

Ogniwo chce zakonczyc runde jesienną z uniesiona glową i wygrac z Arką. By sukces sie udal sciaga na mecz swoich starych zawodnikow z zagranicy m.i. Wilka , Tube i Gawronskiego, powraca równiez do gry Gugu który ostatnio niezle trenowal. Wilk i Tuba juz są , a gawron ma przyjechac prawdopodobnie jutro przed treningiem..

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 15 2 0 13 167:412 -42
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.