Olański liderem

Tomasz Łunkiewicz
20 lipca 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Siódmy dzień rywalizacji w 42. Międzynarodowym Kongresie Bałtyckim w Brydżu Sportowym, pamięci arcymistrza Krzysztofa Pawlika, przyniósł istotną zmianę w klasyfikacji długofalowej. Nowym liderem został Wojciech Olański z Wrocławia. Opiekunem medialnym zawodów jest "Głos Wybrzeża".

Prestiżowy Turniej Mistrzów o Puchar Społem "Zatoka" S.A. DLKA arcymistrzów i mistrzów międzynarodowych wygrali Norwegowie Frank Svindahl i Erik Salensminde. Na drugim miejscu uplasowali się Marek Tutka i Jacek Janowski z Kielc. Trzecią pozycję wywalczyli Tadeusz Godek i Andrzej Potyński z Warszawy. Obie pary wyprzedziły wielu uznanych mistrzów. Najlepszy duet z Gdańska, Zbigniew Pinkiewicz i Janusz Węgrzyn, zajął szóste miejsce.

V Kongresowy Turniej Par o Puchar Głosu Wybrzeża Delta Press wygrali Bartosz Grzybowski (USA) i Adam Walczyński (Gdańsk). Dla Amerykanina było to trzecie zwycięstwo. Wcześniej wspólnie z Andrzejem Rohde wygrał II i III Otwarty Turniej Par. Zwycięzcy wyprzedzili Sylwestra Młynarczuka i Artura Rutkowskiego (Warszawa) oraz Mirosława Cichockiego (Olsztyn) i Wojciecha Olańskiego (Wrocław).

Coraz lepiej spisuje się Renata Dancewicz. W IV Otwartym Turnieju Par, grając z Maciejem Ziomkiem, znana aktorka zajęła ósme miejsce. Zwyciężył braterski duet gdańsko-bydgoski Marian Kowalski-Jerzy Kowalski. Drugie miejsce zajęli Tomasz Trabszys i Karol Szwenkel (woj. kujawsko-pomorskie). Na trzeciej pozycji turniej ukończyli Włodzimierz Duszyński (Niemcy) i Roman Janczarek (woj. kujawsko-pomorskie).
Siódemka była szczęśliwa dla Wojciecha Olańskiego z Wrocławia, który zdobył 240 punktów do klasyfikacji długofalowej i został nowym liderem. Prowadzący od początku imprezy gdańszczanin Mariusz Brewiak dodał do swojego dorobku tylko 22 "oczka" i traci do wrocławianina prawie dwieście punktów. Sporo do gdańskiego brydżysty nadrobił Janusz Chałtas z Bydgoszczy, który zajmuje trzecie miejsce. Bydgoszczanin zmniejszył stratę z 299 do 101 "oczek".