Olimpijczyk w barażach

24 lutego 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Siatkarki Olimpijczyka Gdańsk po raz pierwszy w trzyletniej historii występów w II lidze byt w tej klasie rozgrywek ratować będą w barażach. Podopieczne Jacka Łapińskiego dwukrotnie uległy na wyjeździe AZS AWF Poznań 2:3 (21:25, 21:25, 29:27, 25:22, 5:15) i 1:3 (25:17, 14:25, 17:25, 20:25), co oznacza, że przegrały z akademiczkami 1-3 w pierwszej rundzie play off o miejsca 5-8.

OLIMPIJCZYK: M. Skłucka, W. Skłucka, Hohn, Toszek, Brzostowska, Sobocińska oraz Dzierżyńska (libero), Łucjanek, Kowalczyk, Wyrwińska.

Przed tygodniem w Gdańsku drużyny zagrały na remis, i to był decydujący moment rywalizacji. W Poznaniu gospodynie bezwzględnie wykorzystały atut własnego parkietu. Pierwszy pojedynek mogły nawet wygrać po trzech setach, ale przy 25:24 i 26:25 w trzeciej partii olimpijki wybroniły piłki meczowe. Grę w tej części udanym blokiem zakończyła Katarzyna Brzostowska.

Gdy do gdańszczanek należały też trzy kolejne punkty od wyniku 22:22 w następnej odsłonie spotkania, a przed wyjazdem trener Łapiński podkreślał, że jego zawodniczki są lepiej przygotowane motorycznie, na tie-breaka - wydawało się - że możemy czekać z optymizmem...

- Było smutno. Zmiana boisk nastąpiła przy wyniku 2:8. Co z tego, że dobrze atakowaliśmy, skoro akademiczki niemal wszystko broniły? W dodatku przy zagrywce Grajczak zdobyły sześć punktów pod rząd. W drugim secie rewanżowego meczu ta sama zawodniczka zmieniła 6:6 na 16:9. Szkoda, bo poznanianki zaczęły grę tak jakby jeszcze spały - przyznaje szkoleniowiec Olimpijczyka.

O siódme miejsce w II lidze Olimpijczyk zagra z OPP Kołobrzeg, który przegrał 0-3 z Uniwersytetem Szczecin. Jeśli wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji, to będzie musiał wykazać swą wyższość jeszcze nad jednym z wiceliderów turniejów o wejście do II ligi.

Pozostałe wyniki play off o miejsca 1-4:
Zawisza Sulechów - Pałac II Bydgoszcz 3:2 i 3:0; stan rywalizacji 2-2. Przylesie Koszalin - CHTPS Chodzież 3:2 i 1:3; 1-3.