Wiadomości

stat

Ordak w Turcji. Ukrainki w Gedanii?

Gedania S.A.

Dzisiaj Gedania uroczyście podsumuje ubiegłoroczny sezon. Największym sukcesem klubu był brązowy medal kadetek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz czwarte miejsce w kraju młodziczek. Ale cieniem na całości położyła się degradacja seniorek z serii A I ligi. Dlatego Energa Gedania ma już nowego szkoleniowca oraz wezwano po posiłki z Ukrainy.

Wszystko wskazuje na to, że trzecią zawodniczką - po Alicji Szajek i Margaricie Szyjanowej - która rozstanie się z drużyną będzie Justyna Ordak. Dla gdańskiej rozgrywającej jeden z menedżerów szuka miejsca w lidze... tureckiej. Sama siatkarka już zmieniła kolor włosów na blond.

Ale bez względu na decyzję Justyny, to działacze Energi Gedanii są skłonni zatrudnić nową wystawiczkę. Skoro nie powiodły się próby w kraju to odwołano się do Wsiewołoda Wierejemienki. Ukraiński szkoleniowiec, który kilka lat temu pracował w Gedanii, miał przywieźć na testy cztery siatkarki. Ostatecznie stanęło na dwóch. Przy ul. Kościuszki ćwiczą: Mirosława Graban i Jana Sawoczkina. Pierwsza jest rozgrywającą, a druga atakującą. Największym mankamentem wystawiaczki jest wzrost - zaledwie 165 centymetrów. Obie zawodniczki wywodzą się z Czerkasów.

Opinie (15)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2019

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane