Osłabiony Sztorm przegrał z Olimpią

27 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Grające bez pięciu podstawowych zawodniczek piłkarki Sztormu Gdynia przegrały na inaugurację rozgrywek I ligi kobiet z Olimpią Szczecin aż 0:5 (0:0). Spotkanie na Narodowym Stadionie Rugby miało dwie zupełnie inne odsłony, ale finał był wyjątkowo niepomyślny dla gospodyń, które rozpoczęły sezon na ostatnim miejscu w tabeli.

Lachman 48, 55, Piotrowska 57, Okoniewska 77, Szymańska 88

SZTORM: Lublewska (88 Lubecka) - Pranga, Hinca (12 Kobalczyk), Wachulec, Stasiulewicz, Wróbel, Marczak, Plotzka (88 Lasota), Czarniak (75 Mostowa), Cichosz (88 Dymkowska).

Gdynianki rozpoczęły sezon w znacznie zmienionym składzie. Nie dość, że kilka czołowych dotychczas zawodniczek opuściła nie tylko klub, ale w ogóle występy w ligowych rozgrywkach (czytaj więcej o Sztormie Gdynia przed sezonem), trenerowi Krzysztofowi Własnemu ze składu na pierwszą kolejkę wypadło pięć zawodniczek z pierwszego składu, które w Gdyni zameldują się dopiero na kolejny mecz.

- Dziewczyny zgłosiły mi wcześniej, że nie wrócą na pierwszy mecz, ze względu na podejmowane w okresie wakacyjnym prace, ale na kolejne spotkanie będą już do mojej dyspozycji. Z Olimpią musieliśmy poradzić sobie powołując zawodniczki z III-ligowego zespołu rezerw - mówi szkoleniowiec.

Zmienniczki zaprezentowały się z dobrej strony mając kilka okazji na gola już w pierwszej połowie, a także trafiając w słupek bramki rywalek. Sił starczyło niestety tylko na pierwszą cześć gry bowiem w drugiej przyjezdne zupełnie zdominowały grę aplikując Sztormowi aż pięć trafień.

- Nie panikujemy. Cieszę się, że przynajmniej w tej pierwszej połowie te młode dziewczyny udanie zastąpiły starsze koleżanki. Nie są jeszcze przygotowane do gry na tym poziomie w pełnym wymiarze czasowym i stąd taki wynik, tym bardziej, że Olimpia dokonała sporych wzmocnień podczas letniej przerwy - twierdzi trener Własny.

W sobotę o godzinie 17:00 gdynianki ponownie zagrają u siebie. Tym razem podejmować będą zespół Zagłębia Lubin, dla którego będzie to pierwszy ligowy pojedynek w tym sezonie (mecz 1. kolejki rozegrają dopiero 8 września).

Pozostałe wyniki 1. kolejki
Ceramika Opoczno - Polonia Poznań 1:4 (1:3), Stilon Gorzów - Medyk II Konin 1:2 (0:0), Koziołek Poznań - Dargfil Tomaszów Mazowiecki 0:1 (0:0), Zagłębie Lubin - Praga Warszawa (8 września).