Ostatnie sprawdziany kadry...

Maciej Napiórkowski
22 maja 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Wczoraj i dziś młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręczne kobiet rozegrała dwa spotkania sparingowe. Rywalkami były zawodniczki Naty AZS AWF Gdańsk. Pierwszy mecz odbył się w Cetniewie. Zakończył się wynikiem 32:21, ale wszyscy podkreślają, że nie o wynik tu chodzi. Trener obu drużyn - Jerzy Ciepliński podkreśla, że pięć dni to za mało czasu żeby podnosić umiejętności pojedynczych zawodniczek. Głównym naszym celem jest zgranie drużyny oraz wypracowanie kilku zagrań dodaje szkoleniowiec. Trzon kadry stanowią zawodniczki Naty - Daria Bołtromiuk, Karolina Kudłacz oraz Małgorzata Sadowska. Dzisiejszy mecz miał bardziej wyrównany przebieg niż wczorajsze. Trener Leszek Elbicki, który dziś prowadził akademiczki, nie miał do dyspozycji oprócz wymienionych wyżej kadrowiczek Agnieszki Golińskiej, Agnieszki Truszyńskiej oraz Lidii Saczuk. Szansę gry otrzymały między innymi - Agnieszka Kapała, Małgorzata Kapelusiak, Magdalena Madler oraz juniorki - Katarzyna Zimna i Katarzyna Szumowska. Mecz był kiepskim widowiskiem dla widzów, ale trenerowi Cieplińskiemu zależało na zgraniu drużyny. Z każdą minutą na boisku widać było coraz bardziej poukładany kolektyw. Do przerwy Nata prowadziła 10:9. Po przerwie "stanęły" reprezentantki i dały sobie rzucić pięć bramek z rzędu. Potem jednak udało im się nadgonić. W efekcie uległy drużynie Naty 20:19.

Teraz kardowiczki spędzą ostatnie dni w Cetniewie na przygotowaniach i już od piątku rozpoczną walkę w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata. Rywalkami będą w kolejności Chorwacja, Azerbejdżanem i Norwegią. Trener podkreśla, że będzie to bardzo trudny turniej i miał bardzo mało czasu na przygotowanie do niego młodych zawodniczek. Selekcjoner podkreślił, iż brakuje mu wartościowej zawodniczki na prawym rozegraniu. Najprawdopodobniej na tej pozycji zagra utalentowana Daria Bołtromiuk. Jerzy Ciepliński nie szczędzi pochwał Darii: Ona może grać zarówno z prawej strony, jak i na środku. Ma duży talent i wystarczająco dużo umiejętności aby poprowadzić koleżanki.

Oczywiście na każde zawody jedzie się po zwycięstwo...
Jako portal życzymy powodzenia i czekamy na miła niespodziankę!