Outsiderowi nie pomógł i Murawski

Marta
7 sierpnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk znów zwycięża! To już 40 spotkanie z rzędu bez porażki na własnym boisku Bałtyk znów zwycięża! To już 40 spotkanie z rzędu bez porażki na własnym boisku

Piłkarze Bałtyku bez trudu pokonali u siebie Lechię, ale tą z Zielonej Góry i przez dobę byli nawet liderem tabeli. Łupem bramkowym podzielili się Dariusz Kudyba i Łukasz Nadolny. Outsidera w II ligi od porażki w Gdyni nie uchroniła nawet obecność na ławce trenerskiej Macieja Murawskiego, uczestnika finałów mistrzostw świata 2002 roku. Ze stadionu przy ul. Olimpijskiej przeprowadziliśmy bezpośrednią relację. Poniżej jej zapis.

Kudyba 35, 67, Nadolny 49, 71

BAŁTYK: Chamera - Granosik, Martyniuk, Wasielewski, Kamiński - Szweda (64 Drzymała), Bielecki (86 Florek), Pięta, Adamus - Nadolny (72 Hartman), Kudyba.
Rezerwowi:Grubba, Chorab, Kozerkiewicz, Riebandt.

LECHIA: Dobroliński - Zawadzki, Tyktor, Wojtysiak (74 Kaczorowski), Pawliczak (57 Sztonyk) - Bacławski, Mendes Galdino, Sucharek, Dorniak (61 Małecki), Lewicki - Duchnowski (84 Markowski).
Rezerwowi: Kalinowski, Sobczak.

Sędzia: Mazuro (Olsztyn). Żółta kartka: Tyktor (Lechia). Widzów: 500.

1' Rozpoczynamy mecz

9' Obydwa zespoły jak na razie nie wypracowały sobie klarownej sytuacji na boisku.

12' Żółta kartka dla Bartosza Tyktora za faul na Łukaszu Nadolnym.

22' Bartosz Szweda przedarł się prawym skrzydłem na pole karne gości, odegrał piłkę, jednak nikt z kolegów nie wykończył akcji.

28' Jednak z groźniejszych akcji Lechii. Mariusz Bacławski po rajdzie środkiem odegrał do Rafała Duchnowskiego ten jednak fatalnie przestrzelił.

30' Dariusz Kudyba znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, jednak nie opanował piłki na środku pola karnego. Po całej kacji tylko róg dla Bałtyku.

35' GOL DLA BAŁTYKU Szweda wrzucił piłke z rzutu rożnego w pole karne gości a tam dopadł do niej Kudyba i strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

43' Strzał Michała Sucharka nie mógł zaskoczyć Michała Chamery.

44' Najbardziej aktywny w ekipie gości jest trener zielonogórzan Maciej Murawski. Uczestnik blamażu polskiej reprezentacji na Mundialu w Korei i Japonii w ekspresyjny sposób kwestionuje decyzje arbitrów.

45' Sędzia kończy pierwszą połowę meczu. Bałtyk Gdynia - Lechia Zielona Góra 1:0.

46' Rozpoczynamy drugą połowę

47' Wojciech Pięta stojąc trzy metry przed bramką gości chciał przelobować bramkarza, jednak posłał piłkę nad poprzeczką.

48' Nadolny po akcji lewym skrzydłem uderzył w długi róg jednak piłka minęła słupek bramki gości.

49' GOL DLA BAŁTYKU:. Bartosz Szweda najpierw uderzył z lewej strony na bramkę Lechii, jednak golkiper odbił prezed siebie piłkę. Dopadł do niej Szweda, wycofał do Nadolnego a ten pewnym strzałem podwyższył rezultat.

57' Zmiana w drużynie Lechii Tomasza Pawliczaka zmienia Marcin Sztonyk

61' Kolejna zmiana w Lechii. Schodzi Andrzej Dorniak wchodzi Artur Małecki.

64' Zmiana w Bałtyku. Szwedę zastępuje Michał Drzymała

67' GOL DLA BAŁTYKU: na 3:0 podwyższa Kudyba.

71' GOL DLA BAŁTYKU: Nadolny znalazł się sam na sam z bramkarzem gości strzelił nad nim w wewnętrzną część spojenia słupka z poprzeczką piłka odbiła się w wpadła do bramki przy drugim słupku.

72' Zmiana w Bałtyku. Schodzi Nadolny. Na boisku pojawia się Szymon Hartman

74'Zmiana w Lechii. Schodzi Paweł Wojtysiak na boisko wchodzi Łukasz Kaczorowski.

76' Zmiana w Bałtyku. Schodzi Pięta, na boisku Sławomir Riebandt

84' Zmiana w Lechii. Schodzi Rafał Duchnowski wchodzi Łukasz Markowski

86' Zmiana w Bałtyku. Schodzi Miłosz Bielecki wchodzi Jędrzej Florek.

90' Koniec meczu. Bałtyk Gdynia - Lechia Zielona Góra 4:0

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu piłkarze Bałtyku ustanowili aż dwa klubowe rekordy. Pierwszy z nich to 40 spotkań z rzędu na własnym boisku bez porażki, a drugi to 20 kolejnych zwycięstw ligowych pod na obiekcie przy Olimpijskiej.

- Udało się. W końcu się przełamałem. To już trzeci mecz ligowy, a w sparingach też nie udało mi się strzelić gola. Miałem okazje w Radzionkowie... Mam nadzieję, że teraz pójdzie już łatwiej. Liczę, że w Gdyni wszyscy będą tracić punkty, a my będziemy je zdobywać - powiedział po meczu zdobywca dwóch bramek Łukasz Nadolny.

Tabela wprowadzona: 2009-08-09

Pozostałe mecze 3. kolejki: Nielba Wągrowiec - Tur Turek 3:2 (1:1), Polonia Słubice - Raków Częstochowa 0:1 (0:0), Czarni Żagań - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0), Olimpia Grudziądz - Ruch Radzionków 0:1 (0:1), GKS Tychy - Elana Toruń 3:0 (2:0), Górnik Polkowice - Miedź Legnica 4:3 (1:2), Zagłębie Sosnowiec - Unia Janikowo 1:0 (0:0), Jarota Jarocin - Ślęza Wrocław 2:1 (1:0).
Marta

Opinie (112) ponad 10 zablokowanych

• Bałtyk Gdynia

pamietam te złote czasy ... I liga ... i 250 kibiców na trybunach... ech

• 0 0

• Widzów było 800 , a na Arkę na 2 lige chodziło 200-300 więc nie wypowiadaj się matole.

No comments.

• 4 0

• uciekali ? (3)

ale napisz ilu baltyku gonilo ilu arkowcow ?

• 2 1

• to po co przychodzili? (2)

mogli się liczyć z tym , ze jednak Bałtyk ma kibiców ,

• 2 1

• ma kibiców na stadionie (1)

jak kazda druzyna pilkarska od a klasy ma kibicow na stadionie,ale kibice baltyku po meczu juz tak barwami sie nie afiszuja,tylko w plecack i hop do domu !

• 1 2

• mniejszym wstydem jest nosić szal Bałtyku w plecaku niż Arki na szyi!

• 1 0

• Ale obciach!!! (4)

Arkowcy odmowili Baltykowi!!!!!

• 15 3

• rozumie ze to powiedziane dla zartow ??? (2)

• 0 3

• Małymi krokami do przodu ! I o to chodzi ! Brawo Bałtyk!

Atmosfera super!

• 5 0

• Kochany bałtyczku ! (1)

Super atmosfera - kryta prawie w połowie pełna,było można zjeść kiełbaske z bułką, była przemila ochrona Taurus która we wszystkim pomoże , i do tego patrole policyjne w koło stadionu - można bylo poczuc sie naprawde bezpiecznie i sppkojnie jedzać kiełbaske obejrzeć mecz baltyczku.

• 3 7

• Tak tak sledziku...dowartościowuj się.... jesteś wieeelkim huuliganem !!!

Pewnie twoi rodzice są z ciebie dumni....

• 0 0

• hehe (2)

na necie piszecie a jak Arka byla przed pierwszym meczem u Was to nikt nagle bic sie nie chcial.... w necie kazdy jest odwazny...Gratuluje prawie zwyciestwa ale glupot nie wypisujcie bo sie osmieszacie....

• 12 13

• Wierny

śledziu zawsze za policją stoicie ty jesteś śmieszny i nic nie warty śmierdzielu nadajesz się na pisarza bajek a twoje święto jest 8 marca