Szczypiornistki Vistalu pokonane w Lubinie

17 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Skuteczność Żany Marić (nr 44) oraz zaledwie 8 bramek rzuconych w drugiej połowie przez Vistal zadecydowały, że Metraco Zagłębiu w Lubinie udał się rewanż za przegrane złoto na rzecz gdynianek w poprzednim sezonie. Skuteczność Żany Marić (nr 44) oraz zaledwie 8 bramek rzuconych w drugiej połowie przez Vistal zadecydowały, że Metraco Zagłębiu w Lubinie udał się rewanż za przegrane złoto na rzecz gdynianek w poprzednim sezonie.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia w drugiej połowie nie oparły się atakom Metraco Zagłębia w Lubinie, a same miały już kiepsko nastawione celowniki. Dlatego przegrały po raz pierwszy w tym sezonie w PGNiG Superligi 21:28 (13:14). Tym samym rywalkom udał się rewanż za porażkę 22:24, która w ostatniej kolejce poprzednich rozgrywek zdecydowała, że one musiały zadowolić się srebrem, a tytuł mistrzowski zdobyła ówczesna ekipa Pawła Tetelewskiego. W niedzielę złote medalistki nie potrafiły zatrzymać przede wszystkim Żany Marić. Chorwacka rozgrywająca zdobyła 12 bramek, w tym 5 z karnych.

METRACO ZAGŁĘBIE: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 3, Trawczyńska 1, Buklarewicz, Wasiak 1, Rosińska, Górna 1, Piechnik 2, Ważna 1, Wojtas 1, Belmas 1, Pielesz 3, Marić 12, Milojević 2

VISTAL:Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 5, Łabuda 2, Pękala 1, Stanulewicz 1, Zych 2, Kozłowska 2, Machado-Matieli 3, Szarawaga, Borysławska 2, Kulwińska 1, Uścinowicz 1, Błaszkowska 1

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU, KTÓRY ROZSTRZYGNĄŁ O TYTULE MISTRZOWSKIM 2017. ZOBACZ FOTO I VIDEO

Mecz mistrzyń i wicemistrzyń kraju wywołał duże zainteresowanie. Gospodarze podalil, że na trybunach zasiadło 1870 kibiców. Pierwsza połowa była szalenie wyrównana. Zagłębie wygrało dzięki karnemu Żany Marić. Chorwacja rozgrywająca była najskuteczniejszą zawodniczką przed przerwą zdobyła 5 bramek. W dużej mierze właśnie czterem celnym rzutom z 7. metra.

W tej odsłonie tylko gospodyniom, i to zaledwie trzykrotnie gospodyniom udało się na odejść na odległość 2 bramek (10:8, 11:9, 12:10). Najczęściej na tablicy świetlnej pojawiła się remis lub jednobramkowe prowadzenie Zagłębia. Vistal nieznaczną przewagę w tej odsłonie uzyskiwał tylko trzykrotnie.

Joanna KozłowskaKatarzyna Janiszewska zmieniły wynik 1:2 na 3:2 w 4. minucie. Siedem minut później po akcjach Aleksandry ZychMagdaleny Stanulewicz z 4:5 zrobiło się 6:5. Natomiast rzuty Anety ŁabudyPatrycji Kulwińskiej na koniec inauguracyjnego kwadrans dokonały kolejnej korekty na korzyść Vistalu z 6:7 na 8:7. Przy tym rezultacie była szansa na kolejne trafienie, ale Monika Maliczkiewicz obroniła karnego.

Na dobre Vistal pogubił się na początku drugiej połowy i to zupełnie w niespodziewanym momencie. Przy 14:15 karę otrzymała Zuzanna Ważna i wydawało sie, że lada chwila gdynianki ponownie wyrównają. Tym czasem w przewadze podopieczne Agnieszki Truszyńskiej nie zdobyły żadnej bramki, a same dały się zaskoczyć Klaudii Pielesz, która trafiła, gdy sędziowie sygnalizowali grę pasywną oraz Marić.

AGNIESZKA TRUSZYŃSKA: MUSIMY WYZBYĆ SIĘ FALOWANIA GRY

A już przed wyjazdem do Lubina, w rozmowie z naszym portalem trener Vistalu mówiła, że jednym z zadań, które stawia przed podopiecznymi jest poprawa gry w przewadze oraz unikania gry falami. W niedzielę jeszcze nie udało się tego uniknąć.

Vistal między 34. a 46. minuta zaliczył okres bez rzuconej bramki. Gdy Zagłębie prowadziło już 19:15, tę niemoc rzutową przerwała Patricia Machato-Matieli. Ale to było za mało nie tylko, by podjąć walkę o korzystny wynik, ale zatrzymać na dobre ucieczkę gospodyń.

Tego dnia w gdyńskich szeregach brakowało zawodniczki, która potrafiłaby na dobre wziąć ciężar rzutów na siebie. Brakowało zwłaszcza systematycznych uderzeń z drugiej linii. Gdy w 52. minucie najskuteczniejsza w Vistalu Katarzyna Janiszewska miała 3 bramki, a jej koleżanki co najwyżej po 1-2, to Marić świętowała 10. trafienie, a Zagłębie odskoczyło na 23:17.

Jednak po zakończeniu spotkania tytuł MVP przyznano nie tylko tej rozgrywającej, która zdążyła dołożyć jeszcze 2 kolejne bramki, ale podzieliła się ona z nim z Moniką Wąż. Poza skutecznością Chorwatki to właśnie defensywa po przerwie była kluczem do wygranej gospodyń. W drugiej połowie Vistal zdobył zaledwie 8 bramek.

12 Korona Handball Kielce 3 0 0 0 3 61:81 0
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-09-17

Wyniki 3 kolejki

• Metraco Zagłębie Lubin - VISTAL GDYNIA 28:21 (14:13)
  • Pogoń Szczecin - Kram Start Elbląg 22:24 (17:15)
  • KPR Gminy Kobierzyce - UKS PCM Kościerzyna 37:25 (14:11)
  • Piotrcovia - Perła Lublin 25:36 (14:18)
  • Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 28:28 (11:13) kr. 3:5
  • Korona Handball Kielce - Energa AZS Koszalin 22:24 (12:10)

Opinie (38) 3 zablokowane

• Niestety Lubin okazał się silniejszy! (7)

Niestety to było do przewidzenia!
    Niestety z juniorkami nie damy rady silniejszym/wzmocnionym drużynom!
    Niestety nie mieliśmy przewagi własnego boiska!
    Niestety...

• 17 1

• Piszesz o własnym boisku ? (1)

Nawet grając na własnym parkiecie z taką drużyną jak Zagłębie nie mamy szans ! W tej drużynie nie ma zawodniczek rzucających bramki . W miarę systematycznie robi to jedynie Janiszewska a pozostałe jak się przebudzą . Z tym składem za sukces należy uznać odprawienie z kwitkiem Elbląga i Szczecina a ta porażka niestety była wkalkulowana już przed meczem .

• 17 0

• podpisz się bo piszesz prawdę Prawda nie boli

• 6 4

• I o tym właśnie pisałam pod poprzednim artykułem.

W pierwszej połowie potrafią grać jak równy z równym, niestety druga połowa, to już za wysokie progi..
      I wcale mnie nie cieszy, że dobrze wytypowałam w Typerze :(

• 8 0

• Marek R (2)

Jak uciszył się samozwańczy kk, to pojawił się kolejny obrońca uciśnionych :D
      Marek R to stary, sfrustrowany poszukiwacz "prawdy".
      Na meczach siedzi z innymi leśnymi dziadkami, którzy są "najmądrzejsi na świecie i nikt nie wie tyle o piłce ręcznej co oni" :D
      Pewnie człowiek samotny i stąd ta frustracja.
      Szkoda mi ciebie, ale obrażając wszystkich dookoła, przyjaciół nie znajdziesz, a wręcz przeciwnie ;)
      I co ty masz do tej "prawdy"? Każdemu wmawiasz, że ona nie boli! Jakaś obsesja?
      PS. Komentuj lepiej poczynania dziewczyn na boisku, a nie wpisy innych ;)

• 4 5

• Do Anty Marka R

Potrafię patrzeć i wyciągać wnioski.czego ty nie potrafisz .Też kiedyś będziesz stary .Chociaż głupota ciebie może zabić .Wcale nie mam ani nie miałem zamiaru nikogo obrażać .Co ty czynisz

• 3 2

• Nigdy sam się tak nie nazwał to wy mu to przypisaliście więc nie przekrecajcie faktów.
        Chłop sam się wyciszył racja bo nie wytrzymał ciśnienia. Dobrze ze daliście mu spokój ale jeden wpis był co on na to?
        Nie da się sprowokować do pisania. Kiedy piszę to się podpisuje i nie chowa się pod kimś innym.
        Pana Marka R. Nie będe komentował bo jest dorosły i sam za siebie odpowiada co pisze.

• 1 0

• Marek R

Może i będę stary, ale na pewno nie tak upierdliwy, jak ty :)

• 2 1

• Nie wygrywa się meczu rzucając w ciągu 35 minut 7 bramek !!! (11)

Niestety w zespole brakuje armaty typu Kobylińska albo Galińska . W defensywie myślę że nie najgorzej .

• 15 0

• To wina emocji !

Sory pomyliłem ilość bramek rzuconych w 35 minut , było ich 8 . Obserwowałem wynik meczu na SF i od 27 minuty meczu przecierałem oczy ze zdziwienia i złości na indolencje rzutową zawodniczek Vistalu !

• 5 0

• (9)

Miedziowe przykryły Zych -ową a nasze nie potrafiły przykryć Marić . Indolencja rzutowa widoczna była na poprzednich meczach Kozłowska często nie trafia w bramkę . na 10 rzutów 7 trafia metr nad bramką .Mam nadzieję że Pękala przejmie pałeczkę po Kobi. Ma dziewczyna talent.Jeśli trenerka tego nie wykorzysta to będzie kiepsko .To dopiero początek ligi i miejmy nadzieję że się poprawi na lepsze.

• (5)

Pomijam błędy językowe.Ale Kobylińska ,kiedy zjawiła się w Vistalu nie przedstawiała większej wartości.Była jedną z wielu .Po odejściu Galińskiej nie miał kto zdobywać bramek Z czasem Kobylińska wyrosła na czołową zawodniczkę .Dziewczyny grały na nią i zaowocowało to wirtuozerią w zdobywaniu bramek..W Pękali widzę godną następczynię Kobi. Ma dziewczyna potencjał i będzie czołową zawodniczką Vistalu .To jest moje zdanie i możecie się z tym zgodzić albo nie .Komentarze w stylu dziadek g*wno się zna zostawcie dla siebie

• 3 2

• (4)

"Ale Kobylińska ,kiedy zjawiła się w Vistalu nie przedstawiała większej wartości.Była jedną z wielu"
            albo nie pamiętasz albo nie chodziłeś na mecze
            Jusz w pierwszym sezonie w Gdyni Kobi była najlepszym strzelczyniom i najlepszom zawodniczkom i w reprezentacji Polski jusz grała, w drugim sezonie krulowom strzelców całej ligi, a w trzecim sezonie zdobyliśmy mistrza dzięki niej

• (1)

Chodzi o to, że gdy Monika przychodziła do Gdyni, nie uchodziła za jakiś supertalent, mimo że wcześniej grała w młodzieżówce, i aby przebić się do składu, musiała na początku wygrać rywalizację z dwiema innymi zawodniczkami na prawej połówce, co zresztą szybko jej się udało.

• 0 0

• do obiektywnego

No właśnie o tym napisałem Tego oczekujmy od Pękali Też grała w młodzieżówce .Po zaaklimatyzowaniu sie w Vistalu i dobremu prowadzeniu w opanowaniu gry będzie tak bramkostrzelną jak Kobi

• 0 0

• Błąd na błędzie popraw Polski nie kalecz go

Już najlepszą strzelczynią najlepszą zawodniczką już królową . O składni nie wspomnę to wstyd robić takie błędy

• 0 1

• Kiedy Kobylińska zjawiła sie w Vistalu przez prawie połowę rozgrywek była mało aktywną w zdobywaniu bramek.Dopiero w drugiej połowie sezonu pokazała klasę .Dochodziła do tego pomalutku .To jakiś czas trwało .Dajmy szansę Pękali a będziemy mieli rasową zdobywczynię bramek Były dziewczyny co potrafiły zdobywac po 10 12 bramek .Duran,Koniuszaniec,,Sulżycka ,Pawłowska .Odeszły Duran Pawłowska to została nam Kobylińska Skończył sie sezon zdobywania bramek ze skrzydeł Zaistniała Galińska ,Kobylińska Odeszli trenerzy którzy preferowali grę i zdobywanie bramek z podań na skrzydła .Przyszli Polscy trenerzy i nastał czas grania środkiem i tu Kobi wiodła prym .Amen

• 0 0

• Czekamy na informację o nowym sponsorze tytularnym (5)