PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: Spójnia Gdynia - Azoty Puławy 26:43. Kwadrans bez gola gdynian

Michał Rudnicki
11 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Szczypiorniści Spójni ani przez moment nie mogli myśleć o sprawieniu niespodzianki w meczu z Azotami. Szczypiorniści Spójni ani przez moment nie mogli myśleć o sprawieniu niespodzianki w meczu z Azotami.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia przegrali z Azotami Puławy 26:43 (12:18) w zaległym meczu 26. kolejki PGNiG Superligi. To już 27. przegrana beniaminka w 29. spotkaniu. W starciu z wiceliderem grupy pomarańczowej gdynianie pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 15. minucie, a w końcówce zostali zdeklasowani przez faworytów.

SPÓJNIA: Głębocki, Zimakowski, Michalczuk - Rychlewski 8, Luberecki 6, Lisiewicz 3, K. Pedryc 3, Ćwikliński 2, Brukwicki 1, Krawczenko 1, Kirilenko 1, Marszałek 1, Jamioł, P. Pedryc

Azoty: Bogdanow, Koszowy - Gumiński 5, Panić 4, Kuchczyński 4, Seroka 4, Skrabania 4, Jurecki 3, Grzelak 3, Ostrouszko 3, Podsiadło 3, Masłowski 2, Łyżwa 2, Orzechowski 2, Titow 2, Kowalczyk 1

WYGRALI ZA TO SZCZYPIORNIŚCI WYBRZEŻA GDAŃSK. SPRAWDŹ, JAK PRZEBIEGAŁ ICH MECZ Z KPR LEGIONOWO

W pierwszych minutach świetnie spisywali się obaj bramkarze - Marcin GłębockiWadim Bogdanow. Dlatego też przez siedem minut zespół Azotów Puławy prowadził tylko 1:0. Później jednak golkiper Spójni Gdynia zaczął puszczać bramki, a Bogdanow dalej nie dawał się pokonać. Pierwszego gola dla gospodarzy dopiero w 15. minucie zdobył Kamil Pedryc. Było to jednak dopiero trafienie na 1:6. Po tak nieudanym początku zespół prowadzony przez Dawida Nilssona nie mógł już odpowiednio wejść w mecz. Do końca pierwszej połowy jednak przewaga faworyzowanych gości wzrosła tylko o jedną bramkę i na przerwę schodzili oni z prowadzeniem 18:12.

W drugiej połowie przyjezdni grali już na zupełnym luzie i dystans między zespołami stale rósł. Trener Daniel Waszkiewicz dał zagrać wszystkim zawodnikom z meczowego składu i wszyscy prócz bramkarzy rzucili przynajmniej po jednym golu. Końcówka meczu to swoista egzekucja gdynian. Ostatnie 13 minut drużyna Azotów wygrała 13:3. Licznik bramek zdobytych przez rozpędzonych puławian zatrzymał się dopiero na 43 trafieniach. W drużynie z Gdyni najlepszy był Rafał Rychlewski, autor ośmiu goli. Sześć razy trafił Jacek Luberecki, ale potrzebował do tego aż 16 prób.

Porażka 26:43 była 27. przegraną Spójni w 29 kolejkach PGNiG Superligi. Po raz ostatni ze zwycięstwa w ligowym spotkaniu gdynianie cieszyli się ponad cztery miesiące temu. Ostatnią okazją na wygraną będą dla nich derby Trójmiasta. W sobotę o godz. 12 podejmą Wybrzeże Gdańsk w hali GCS.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 29 7 2 2 18 720:814 30
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-04-11