Patryk Chojnowski i Natalia Partyka paramistrzami Europy w tenisie stołowym

23 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Patryk Chojnowski zdobył dwa tytuły mistrza Europy niepełnosprawnych oraz prawo startu w przyszłorocznych paraigrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Patryk Chojnowski zdobył dwa tytuły mistrza Europy niepełnosprawnych oraz prawo startu w przyszłorocznych paraigrzyskach olimpijskich Tokio 2020.

Patryk Chojnowski zdobył dwa złote medale w mistrzostw Europy niepełnosprawnych. Grający trener AZS AWFiS Gdańsk triumfował w w Helsinborgu w turnieju indywidualnym oraz wygrał turniej drużynowy wspólnie z Igorem Misztalem. W nagrodę zdobył prawo startu w igrzyskach paraolimpijskich Tokio 2020. Złoto i srebro ze Szwecji przywiozła Natalia Partyka, wychowanka gdańskiego MRKS, która obecnie na co dzień występuje w w czeskiej ekstralidze, w drużynie SKST Hodonin.

Reprezentacja Polski wygrała klasyfikacje medalową podczas mistrzostw Europy niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Biało-czerwoni zdobyli aż 18 medali. W rolach głównych wystąpili albo obecny zawodnik gdańskich klubów albo ich wychowanka.

Patryk Chojnowski drugi sezon występuje w AZS AWFiS Gdańsk. W bieżących rozgrywkach został grającym trenerem zespołu. Z powodzeniem godzi grę z pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. W tej pierwszej kategorii jest aktualnym indywidualnym mistrzem Polski, w drugiej zdobył złoto i srebro na paraigrzyskach olimpijskich w 2016 roku.

Wielkie zmiany w drużynie tenisistów stołowy AZS AWFiS Gdańsk

W Helsinborgu Patryk został mistrzem Europy w klasie 10, wygrywając w finale z Czarnogórcem Filipem Radoviciem. Natomiast w tej samej kategorii, ale wśród kobiet po złoto sięgnęła Natalia Partyka. Wychowanka MRKS Gdańsk okazała się lepsza w finale od Turczynki Merve Demir.

Natalia Partyka wystąpi na paraigrzyskach olimpijskich już po raz szósty. Dotychczas zdobyła w tej rangi imprezie: 5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy medal. Natalia Partyka wystąpi na paraigrzyskach olimpijskich już po raz szósty. Dotychczas zdobyła w tej rangi imprezie: 5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy medal.
Trzecie indywidualne złoto dla Polski zdobyła Dorota Bucław (klasa 1, wózki).

- W rywalizacji indywidualnej nasi reprezentanci wywalczyli 10 medali: po trzy złote i srebrne oraz cztery brązowe. Zwycięzcy zapewnili sobie występ na igrzyskach paraolimpijskich w 2020 roku. Dla Natalii to będzie szósta paraolimpiada, a dla Doroty i Patryka trzecie zawody tej rangi - informował Andrzej Ochal, trener kadry narodowej na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
W turniejach drużynowych Polska zdobyła 8 medali. Po drugie złoto znów sięgnął Chojnowski. 29-latek złoty zespół tworzył wspólnie z Igorem Misztalemb> (klasa 10).

W drużynówce wygrały także: Dajana JastrzębskaKatarzyna Marszał (klasy 6-8).

Partyka po raz drugi weszła na podium, ale tym razem by wspólnie z Karoliną Pęk odebrać srebro.

O ile Natalię w ligowych pojedynkach można oglądać tylko w lidze czeskiej, gdzie reprezentuje barwy SKST Hodonin, to Patryka Chojnowskiego na żywo będzie można zobaczyć już 26 września. Tego dnia o godzinie 18 w hali AWFiS Gdańsk przy ul. Górskiego Górskiego akademicy zmierzą się z beniaminkiem Lotto Superligi - Wartą Kostrzyn nad Odrą. Dla kibiców wstęp bezpłatny.