Pech Wilamowskiej

30 października 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS Gdańsk pokonały na własnym parkiecie SPR ICom Safo Lublin 35:32 (17:15). Stawką meczu było trzecie miejsce na półmetku sezonu zasadniczego. O pechu może mówić Lucyna Wilamowska. Akademiczka w poniedziałek skręciła nogę i nie pojedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski, która przygotowuje się do finałów mistrzostw Europy.

DABLEX: Sadowska - Stachowska 9, Bołtromiuk 7, Wilamowska 6, Serwa 6, Chudzik 4, Koniuszaniec 3, Wojtas 0, Musiał 0, Kulwińska 0, Mielczewska 0.

SPR: Pierzchała, Kocka - D.Malczewska 8, Puchacz 7, Majerek 6, Marzec 5, Rola 3, Damięcka 1, Hipnarowicz 1, Duran 1, E.Malczewska.

Akademiczkami otworzyły mecz trzema bramkami. Dwa razy trafiła Monika Stachowska, raz Wioleta Serwa. Lublinianki po raz pierwszy zdołały sforsować akademicką obronę dopiero w szóstej minucie. Natomiast mocniej przycisnęły, gdy kończył się inauguracyjny kwadrans. Wówczas trzykrotnie przewaga gospodyń zmalała do jednej bramki (6:5, 7:6, 8:7). Najwyżej zaś, bo różnicą czterech trafień (13:9) przed przerwą gdańszczanki prowadziły w 23. minucie. Największa w tym była zasługa Stachowskiej. Dla lewoskrzydłowej był to pierwszy występ w Gdańsku w nowym sezonie. - Czułam trochę nerwów - przyznała Monika. - To że Stachowska od razu gra bardzo dobrze nie świadczy o słabości ligi, a jedynie o tym, że Monika solidnie trenowała, gdy nie było jej z nami - podkreślał Jerzy Ciepliński, szkoleniowiec akademiczek.

Druga połowa była bardzo podobna do pierwszej. Akademiczki znów rozpoczęły mocno. Po dwóch udanych akcjach z rzędu Darii Bołtromiuk poprawiły wynik na 20:15. Potem lublinianki odrabiały straty i znów zatrzymywały się na kontaktowej bramce. Po raz ostatni ta sztuka udała się SPR w 49. minucie przy rezultacie 28:27. W końcowych sekundach Monika Marzec rzuciła w poprzeczkę, a kontrę zdołała jeszcze wyprowadzić Serwa. Tym samym zamiast jednobramkowego mecz przyniósł trzybramkowe zwycięstwo miejscowym.

- Teraz nastąpi przerwa na reprezentację. Oddajemy na kadrę Sadowską, Bołtromiuk, Serwę i Mielczewską. Chudzik sama zrezygnowała z powołania, a Wilamowska nie pojedzie na zgrupowanie, bo dziś doznała kontuzji - dodał trener Ciepliński.

• ...

prosze sie trzymac pani Lucyno.... kibice są z panią i życzą szybkiego powrotu do zdrowia

• 0 0

• Przy takim ścisku w czołówce zwycięstwo nad Lublinem jest podwójnie cenne - niestety okupione kolejną kontuzją, zatem przerwa w rozgrywkach przyszła w samą porę. Jeśli do stycznia Wilamowska, Łabul, Tyda i Knitter zdążą wyleczyć urazy, to drżyjcie rywale, tym bardziej że akademiczki obok SPR-u będą mieć w rundzie rewanżowej najkorzystniejszy terminarz (7 meczów u siebie, w tym z prawie całą czołówką).
    Aha - Wilamowska z Serwą rzuciły po 6 bramek, a Chudzik 4.

• 0 0

• dobre zawody

oba zespoly chcialy wygrac. ty razem lepsze byly gdanszczanki. super gra malgosi sadowskiej i moniki stachowskiej. serwa jest niesamowicie bojowa, a boltromiuk miala dzisiaj dobry celownik. szkoda, ze spalila sie wojtas /alez ta dziewczyna a warunki do grania!!!/.
    faktycznie jezeli dojdzie labul - azs bedzie grozny. jezeli utrzymaja ten sklad - w przyszly roku nie bedzie mocnych. brwawo.

• 0 0

• Tak dalej!

Niestety na meczu nie mogłam ale domyślam się że był ciekawy i zacięty.Trzymam kciuki!Zwłaszcza za Monię!Po przerwie będzię jeszcze lepiej!

• 0 0

• Gratulacje, fantastyczy mecz, fantastyczna gra

• 0 0

• SUPER!

Jestem pod wrażeniem:)Monia jesteś WIELKA!!! Tak trzymaj! No i pozdrawiamy z Torunia:)

• 0 0

• W meczach o Puchar Śląska zagrały tylko Sadowska, Serwa i Mielczewska, bo Bołtromiuk doznała kontuzji :-(.