MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 93:101. Sprzedaż biletów na półfinał po 10 latach

12 maja 2024, godz. 20:25
Opinie (35)
aktualizacja: godz. 16:38 (13 maja 2024)

Andy Van Vliet zdobył 31 punktów i zebrał 11 piłek z tablic w 4. meczu ćwierćfinałowy play-off w Dąbrowie Górniczej. Andy Van Vliet zdobył 31 punktów i zebrał 11 piłek z tablic w 4. meczu ćwierćfinałowy play-off w Dąbrowie Górniczej.

Tref Sopot pokonał w czwartym meczu MKS Dąbrowę Górniczą po dogrywce 101:93 (19:17, 25:25, 20:21, 23:22, dog. 15:7), wygrał play-off 3-1 i po 10-letniej przerwie ponownie zagra o medale w koszykarskiej elicie. Double-double zaliczyli: Andy Van Vliet i Jakub Schenk, a punkty na wagę doprowadzenie do dodatkowego czasu gry zaledwie na 0.2 sekundy przed końcem zdobył Paul Scruggs. Kolejnego rywala żółto-czarni poznają w środę, 15 maja, kiedy w Ostrowie Wielkopolskim w piątym starciu zmierzą się tamtejszy Agred BMW Stal oraz Śląsk Wrocław. Klub, nie czekając na rywala, rozpoczął sprzedać biletów.

Aktualizacja, 13.05.2024, godz. 16:38

Trefl Sopot poinformował, że ruszył ze sprzedażą biletów na mecze półfinałowe, które odbędą się w niedzielę 19 maja i we wtorek 21 maja w Ergo Arenie. Dokładne godziny ustali Polska Liga Koszykówki w porozumieniu z telewizją Polsat. Półfinałowe zmagania toczyć się będą do trzech zwycięstw.

Trefl 1LO Sopot na podium MP U17. Kolejny sukces w młodzieżowej koszykówce Trefl 1LO Sopot na podium MP U17. Kolejny sukces w młodzieżowej koszykówce

Ceny biletów rozpoczynają się od 39 złotych. Koszt miejsca w sektorze VIP to 190 złotych, a Super VIP - 250 zł. Osoby z niepełnosprawnością będą mogły wejść na spotkanie już za 5 złotych.

Bilety na mecze półfinałowe play-off, w których gospodarze będzie Trefl Sopot

Na fazę play-off nie obowiązują karnety. Jednak ci co je posiadali do 24 godzin przed rozpoczęciem danego spotkania będą mogli zakupić wejściówkę na dotychczasowe miejsce, w dodatku z 25-procentową zniżką.

MKS: Wilczek 19 (3x3), Carvaho 19 (6 zb.), Williams 17 (2x3, 16 zb.), Person 13 (1x3, 16 as), Kulikowski 5 (1x3) oraz Garcia 10 (1x3), Słupiński 5, Cabill 3, Piechowicz 2, Kuchar 0

TREFL: Van Vliet 31 (11 zb., 5x10), Schenk 16 (10 as.), Best 15 (2x3), Scruggs 14 (9 zb., 1x3), Groselle 0 (6 zb.) oraz Barnes 10 (2x6), Varadi 8 (2x3, 7 zb., 5 as.), Zyskowski 3, Musiał 3 (1x3), Witliński 1

To był kolejny zacięty mecz ćwierćfinału play-off. Były różne fazy tego spotkania, ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć większej przewagi niż 7 punktów.

Andy Van Vliet: Rośniemy w siłę. Przeczytaj, co jeszcze mówił koszykarz Trefla Sopot przed wyjazdem do Dąbrowy Górniczej Andy Van Vliet: Rośniemy w siłę. Przeczytaj, co jeszcze mówił koszykarz Trefla Sopot przed wyjazdem do Dąbrowy Górniczej

Lepiej w mecz wszedł Trefl Sopot. Wynik spotkania otworzył Andy Van Vliet, a w 8. minucie goście osiągnęli właśnie magiczną tego dnia różnicę punktową. Po akcji Paula Scruggsa było 19:12 na ich korzyść.

Ostatnie 73 sekundy to jednak koszmar dla gości. Pudłowali, popełniali błędy, a gospodarze spokojnie zmniejszali straty. MKS egzekwował szczęść rzutów wolnych z rzędu, wykorzystał pięć. Po inauguracyjnej kwarcie prowadził zatem Trefl, ale tylko 19:17.

Na początku drugiej kwarty Lovell Cabbil doprowadził do wyrównania (19:19). Natomiast na początku 13. minuty po "trójce" Dominik Wilczek wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 27:25.

Tym razem jednak końcówka kwarty należała do Trefla. Sopocianie zerwali się do walki od 38:41 i na przerwę zeszli z korzystnym wynikiem 44:42. Na 5 sekund przed końcem za trzy rzucił Van Vliet.

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 92:84. Pobyt na Śląsku przedłużony do niedzieli MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 92:84. Pobyt na Śląsku przedłużony do niedzieli

Po zmianie stron "trójkę" zaliczył Wilczek. Van Vliet odpowiedział z wolnego dopiero po tym, gdy Nicolas Carvacho poprawił na 47:42. Natomiast na koniec 22. minuty Wilczek jeszcze raz trafił zza łuku i koszykarze z Dąbrowy Górniczej odskoczyli na... 7 punktów. Było 54:47. Żan Tabak natychmiast poprosił o czas.

Jednak efekty rozmowy trenera Trefla z podopiecznymi nie przyszły natychmiast. Jeszcze w 27. minucie było 61:57 dla MKS. Prowadzenie po trzeciej kwarcie 64:63 zapewniły sopocianom rzuty wolne Jakuba Schenka.

W ostatniej kwarcie każda akcja mogła mieć znaczenie, a każdy błąd mógł pozbawić nadziei na wygraną. W końcówce obie drużyny odwołały się do rzutów za trzy. Gdy Van Vlit rzucił na 81:81, to Tayler Anthony Persons odpowiedział tym samym i na 35 sekund przed końcem gry gospodarze znów mieli 3 punkty w zapasie. Natomiast Person w tym meczu zaznaczył się przede wszystkim tym, że miał aż 16 asyst! One wraz z 13 punktami złożyły się na double-duble.

Natomiast Xeyrius Williams popisał się aż 16 zbiórkami, co z 17 punktami także złożyło się na double-double. Ale nawet te rzadko spotykane wyniki nie wystarczyły MKS do wygranej.

Jednak przyszło grać dogrywkę, gdyż Tref wyrównał na 0,2 sekundy przed upływem regulaminowego czasu gry! Na 86:86 rzucił Paul Scruggs, trafiając za trzy. Co ciekawe był to jedyny siedmiu oddany rzutów zza łuku tego koszykarza, który był udany!

Pozycja, z której Trefl Sopot startował do play-off (w nawiasie), a na której kończył sezon od 2010 roku:
2015/2016 - 2018/2019: brak awansu do fazy play-off
2019/2020: sezon zakończony przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa (6. pozycja)
2020/2021: (5), sezon zakończony na 5. pozycji
2021/2022: brak awansu do fazy play-off
2022/2023: (8), sezon zakończony na 8. pozycji

W dogrywce już pewnie Trefl sięgnął po zwycięstwo. Ostatni remis był przy 90:90. Double-double skompletowali Van Vliet i Schenk z tą tylko różnicą, że obaj mieli dwucyfrowy wynik punktowy, a drugi element do tego osiągnięcia to było - odpowiednio - liczba zbiórek i asyst.

Sprawdź, co przed play-off obiecywał Jarosław Zyskowski, koszykarz Trefla Sopot Sprawdź, co przed play-off obiecywał Jarosław Zyskowski, koszykarz Trefla Sopot

Dla Trefla to pierwsza szansa na medal od 10 lat. Po raz ostatni brąz zdobył w 2014 roku. Odkąd doszło do rozwodu z Gdynią, klub stał tylko dwukrotnie na podium. Jeszcze w 2012 roku miał srebro.

W najlepszej czwórce rywalem żółto-czarnych będzie drużyna lepsza w ćwierćfinałowej parze Agred BMW Ostrów Wielkopolski - Śląsk Wrocław, czyli mistrz Polski z 2021 bądź z 2022 roku. Te drużyny w piątym meczu zmierzą się na parkiecie tego pierwszego zespołu w środę, 15 maja.

12 maja 2024, godz. 18:00