Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2:0. Nic nie dała duża przewaga

23 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Lechia Gdańsk przegrała z Piastem Gliwice 0:2. Lechia Gdańsk przegrała z Piastem Gliwice 0:2.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:2 (0:2) w 10. kolejce ekstraklasy. Rywale dzięki temu opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Biało-zieloni mieli dużą przewagę w tym spotkaniu, ale już w trzecie minucie stracili gola z rzutu karnego, a potem dali się zaskoczyć po rozegraniu rzutu wolnego. Sami zaś w ofensywie byli nieskuteczni, a czasami brakowało im szczęścia. Kenny Saief posłał piłkę w poprzeczkę, a Karol Fila z metra trafił nią w bramkarza.

Paixao
  • 60' 70 Świerczok Zmiany 7 Alves
  • 70' 21 Badia Zmiany 3 Jodłowiec
  • 46' 8 Haydary Zmiany 9 Zwoliński
  • 63' 88 Kałuziński Zmiany 7 Gajos
  • 63' 20 Conrado Zmiany 17 Żukowski
  • 74' 15 Saief Zmiany 11 Mihalik
  • 84' 17 Fila Zmiany 32 Vikri
  • 3' Świerczok karny
  • 32' Czerwiński
  • 43' Czerwiński
  • 68' Chrapek
  • 41' Haydary
  • 72' Alomerović

w ostatni piątek Lechia pokonała u siebie Śląsk 3:2, choć rozpoczęła od 0:1

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 3:2 - relacja, galeria foto, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

w porównaniu z tamtą "11" trener Stokowiec dokonał dwóch zmian, w tym jednej wymuszonej. Za pauzującego za kartki Nalepę na środku obrony zagra Tobers, czyli tak jak to miało miejsce w Grudziądzu

Lechia Gdańsk awansowała w Pucharze Polski

druga roszada na prawym skrzydle, gdzie dziś zagra Haydary. Na lewej stronie pomocy zostaje oczywiście Conrado

Lechia Gdańsk pokonuje bariery. Dlaczego forma Conrado eksplodowała?

w ataku nadal Paixao, który niedługo ujawni nie tylko piłkarskie, ale i... pisarskie talenty

Flavio Paixao napisał książkę

ławka rezerwowych Lechii: 12 Kuciak - 7 Gajos, 9 Zwoliński, 10 Urbański, 11 Mihalik, 17 Żukowski, 23 Maloca, 32 Vikri, 80 Kryeziu
Piast w ostatniej kolejce wygrał wyjazdowe derby z Górnikiem 2:1. Sukces ten okupił kontuzjami Kirkeskova i Żyry
w porównaniu z "11" z tamtego meczu trener Fornalik dokonał jednej zmiany, bo Żyro wchodził wówczas z ławki. W podstawowym składzie Holubek (Piast Gliwice) zmienił na lewej obronie Kirkeskova
ławka rezerwowych Piasta: 1 Szmatuła, 3 Jodłowiec, 7 Alves, 10 Vida, 17 Lipski, 22 Mokwa, 23 Hyjek, 28 Rymaniak, 77 Pyrka
w kadrze meczowej Piasta byli piłkarze m.in. Lechii - Chrapek (Piast Gliwice) w "11" i Lipski na ławce
Lechia w przypadku wygranej awansuje na 3. miejsce w tabeli. Piast, który u siebie nie zwyciężył jeszcze ani razu w tym sezonie, potrzebuje punktu, by opuścić ostatnie miejsce w tabeli
Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Piast niebieskie stroje z czerwonymi dodatkami
przywitanie kapitanów Paixao (LECHIA Gdańsk) i Badii (Piast Gliwice)
przed meczem minuta ciszy ku pamięci Adama Musiała i Andrzeja Gowarzewskiego

Adam Musiał, jeden z "Orłów Górskiego" - sylwetka

1'
mecz rozpoczęty od środka boiska przez Lechię
rzut karny
1'
Steczyk (Piast Gliwice) pada w polu karnym, a sędzia uznaje, że Kopacz (LECHIA Gdańsk) faulował i dyktuje jedenastkę dla gospodarzy
2'
jeszcze Alomerović (LECHIA Gdańsk) negocjuje z arbitrem, jest czas na przyjrzenie się tej sytuacji na VAR
3'
decyzja o karnym podtrzymana
3'
[1:0] Piast Gliwice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Świerczok z rzutu karnego. Napastnik gospodarzy przed strzałem zrobił przeskok, wyczekał co zrobi Alomerović, a gdy bramkarz Lechii przyklęknął, strzelił obok niego, niemal w środek bramki
3'
to już piąty mecz ligowy, a czwarty z rzędu, w którym Lechia jako pierwsza traci gola
6'
Paixao (LECHIA Gdańsk) faulowany niedaleko od narożnika pola karnego Piasta
7'
Malarczyk (Piast Gliwice) wybił piłkę po dośrodkowaniu Kubickiego (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego
9'
na razie mecz z przewagą Piasta
9'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) przeciął we własnym polu karnym podanie Milewskiego (Piast Gliwice) do Steczyka
10'
Tobers (LECHIA Gdańsk) wygrał pojedynek jeden na jeden ze Świerczokiem (Piast Gliwice). Gdyby nie to, napastnik wyszedłby sam na sam z bramkarzem
11'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) sfaulował Sokołowskiego (Piast Gliwice) około 25 metrów od własnej bramki
12'
Kopacz (LECHIA Gdańsk) miał kłopoty z wybiciem piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Badii (Piast Gliwice), ale się udało
13'
już 6 fauli Lechii
14'
posiadanie piłki 56:34 na korzyść gospodarzy
14'
Plach (Piast Gliwice) z kłopotami odbił piłkę po strzale sprzed pola karnego Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk)
15'
Tobers (LECHIA Gdańsk) przerwał kontrę Steczka
16'
Malarczyk (Piast Gliwice) wybił piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk), który w przeszłości grał m.in. w Piaście
17'
Conrado (LECHIA Gdańsk) i Konczkowski (Piast Gliwice) padają w polu karnym Piasta. Sędzia uznał, że faulował piłkarz Lechii
18'
poprzeczka po strzale Saiefa (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego
18'
"rozkręca" się Lechia w ofensywie
19'
Conrado (LECHIA Gdańsk) na spalonym po kolejnym ataku Lechii
20'
po lepszych minutach Lechii mamy już wyrównanie w posiadaniu piłki, czas to samo zrobić z wynikiem
24'
wystarczyło, że Lechia podeszła wyżej, a Piast ma problemy z wyprowadzeniem piłki
25'
Malarczyk (Piast Gliwice) znów wybił piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
25'
Paixao (LECHIA Gdańsk) doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Saiefa (LECHIA Gdańsk), ale uderzył piłkę lekko i Plach (Piast Gliwice) pewnie złapał futbolówkę
27'
szansa dla Piasta w kontrze zakończona niecelnym zagraniem Chrapka
28'
Kopacz (LECHIA Gdańsk) przerwał kontrę Steczka
31'
Haydary (LECHIA Gdańsk) sfaulował Świerczoka (Piast Gliwice) niespełna 30 metrów od własnej bramki
32'
[2:0] Piast Gliwice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czerwiński. Lechia poradziła sobie z dośrodkowaniem Badii z rzutu wolnego, ale gdy kapitan Piasta doszedł do piłki jeszcze raz to kolejną wrzutką zaskoczył gdańszczan. Zamykający akcję Czerwiński przeskoczył Pietrzaka i z bliska, głową skierował piłkę do siatki
35'
na spalonym Fila (LECHIA Gdańsk) przy kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym przez Lechię
37'
i jeszcze raz Malarczyk (Piast Gliwice) odbija piłkę po wrzutce Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
39'
ataki Lechii straciły na płynności, coraz więcej niecelnych zagrań
40'
na spalonym Świerczok (Piast Gliwice)
40'
Plach (Piast Gliwice) z trudem odbił piłkę po strzale Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk), a Konczkowski (Piast Gliwice) wybił ją poza bramkę
41'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
41'
Żółtą kartką został ukarany Haydary (LECHIA Gdańsk) po faulu na Badii
43'
Żółtą kartką został ukarany Czerwiński (Piast Gliwice) po faulu na Paixao
44'
sędzia uznał, że Tobers (LECHIA Gdańsk) faulował Konczkowskiego (Piast Gliwice) w pojedynku powietrznym w polu karnym Piasta
45'
już 64:36 w posiadniu piłki na korzyść Lechii
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. PIAST GLIWICE - LECHIA GDAŃSK 2:0
Lechia gra piłką, a Piast strzela gole. Tak najkrócej można streścić to, co widzieliśmy w pierwszej połowie. Gospodarze oddali trzy celne strzały i zdobyła 2 bramki. Mecz ustawiła sobie szybkim golem z rzutu karnego, a potem nastawiła się na grę z kontry. Gdy ataki Lechii stawały się coraz groźniejsze, gospodarze zdobyli 2 gole.
Gdańszczanie w ofensywie grali trochę pechowo. Saief (LECHIA Gdańsk) posłał piłkę w poprzeczkę, a dwa bardzo dobre strzały Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) z trudem odbił Plach (Piast Gliwice).
w przerwie intensywnie rozgrzewa się Zwoliński
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Haydary, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
46'
drugą połowę rozpoczął Piast, który nie dokonał żadnej zmiany
46'
w Lechii zmiana ustawienia, Zwoliński (LECHIA Gdańsk) najbardziej wysuniętym teraz piłkarzem, za nim Paixao (LECHIA Gdańsk), a Saief (LECHIA Gdańsk) przesunięty na prawe skrzydło
50'
spokojny początek drugiej połowy z obu stron
50'
niecelny strzał sprzed pola karnego Świerczoka (Piast Gliwice)
51'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) nie opanował piłki w polu karnym, a gdyby to zrobił, miałby sytuację bramkową
52'
Plach (Piast Gliwice) złapał piłkę po dośrodkowaniu Saiefa (LECHIA Gdańsk)
54'
rzut rożny dla Lechii po dośrodkowaniu Saiefa (LECHIA Gdańsk)
54'
po zagraniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) niecelnie strzelał Saief (LECHIA Gdańsk)
55'
lekki strzał głową Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) nie sprawił kłopotów Plachowi (Piast Gliwice)
55'
podobnie jak i w pierwszej połowie, także i teraz optyczna przewaga Lechii
57'
zablokowany strzał Saiefa (LECHIA Gdańsk)
57'
niecelny strzał Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)
59'
Chrapek (Piast Gliwice) we własnym polu karnym sfaulowany przez Conrado (LECHIA Gdańsk)
60'
Piast Gliwice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Świerczok, w jego miejsce wchodzi Alves.
61'
Saief (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
61'
przez zagrożenia dla Piasta po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
62'
gra już na dobre przeniosła się wyłącznie na połowę Piasta
63'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
63'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kałuziński, w jego miejsce wchodzi Gajos.
63'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
64'
Plach (Piast Gliwice) odbił piłkę po strzale Fili (LECHIA Gdańsk), który była około mera od bramki. Piłka w pole bramkowe zagrana z narożnika boiska przez Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
65'
po kontrze Piasta niecelnie strzelał Chrapek (Piast Gliwice)
63'
podwójna zmiana w Lechii
67'
kolejna kontra gospodarzy. Alomerović (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po zagraniu Steczka
68'
Żółtą kartką został ukarany Chrapek (Piast Gliwice) po faulu na Żukowskim
69'
Plach (Piast Gliwice) nie miał kłopotów z lekkim strzałem głową Żukowskiego (LECHIA Gdańsk)
70'
Piast Gliwice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Badia, w jego miejsce wchodzi Jodłowiec.
71'
Czerwiński (Piast Gliwice) faulu Paixao (LECHIA Gdańsk)
71'
Lechia domaga się drugiej żółtej kartki dla Czerwińskiego (Piast Gliwice)
72'
Żółtą kartką został ukarany Alomerović (LECHIA Gdańsk) za protesty
72'
z rzutu wolnego Gajos (LECHIA Gdańsk) trafił w gliwicki mur
73'
na spalonym Saief (LECHIA Gdańsk)
73'
rozgrzewa się Mihalik, bo na skrzydle brakuje Lechii szybkości
74'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Saief, w jego miejsce wchodzi Mihalik.
76'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po ataku Piasta
77'
Milewski (Piast Gliwice) w dobrej sytuacji spudłował
78'
zmiany jakby zdezorganizowały grę Lechię, Piast od kilku minut z łatwością przedostaje się pod bramkę gości
78'
Konczkowski (Piast Gliwice) wybił piłkę poza boisko spod nóg Żukowskiego (LECHIA Gdańsk)
79'
Czerwiński (Piast Gliwice) wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
80'
Konczkowskiego (Piast Gliwice) łapią skurcze mięśni
83'
rzut rożny dla Lechii
83'
w rzutach rożnych 7:0 dla Lechii
83'
83'
za mocne podanie Gajosa (LECHIA Gdańsk) do Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk). Od bramki zacznie Plach (Piast Gliwice)
84'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fila, w jego miejsce wchodzi Vikri.
85'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) przeszedł na prawą obronę
85'
po jego dośrodkowaniu Malarczyk (Piast Gliwice) wybił piłkę poza boisko
85'
lekki strzał głową Kopacza (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu z kornera Pietrzaka (LECHIA Gdańsk). Broni Plach (Piast Gliwice)
87'
Lechia 10 strzałów, 6 celnych, ale żadnego gola
88'
Konczkowski (Piast Gliwice) sfaulował Mihalika (LECHIA Gdańsk) na wysokości pola karnego
88'
złe dośrodkowanie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego
89'
rajd Żukowskiego (LECHIA Gdańsk) przyniósł rzut rożny
89'
wybita piłka po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gajosa (LECHIA Gdańsk)
89'
strzał sprzed pola karnego Mihalika (LECHIA Gdańsk) zablokowany, Skrzydłowy sygnalizował, że było zagranie ręką Konczkowskiego (Piast Gliwice), ale sędzia nakazał grać dalej
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
sędzia poszedł do monitora obejrzeć powtórkę z interwencji Konczkowskiego (Piast Gliwice) przy strzale Mihalika (LECHIA Gdańsk)
90+2
sędzia wrócił od monitora i pokazał, że rzutu karnego nie będzie, choć wydawało się, że Konczkowski (Piast Gliwice) dostał piłką w łokieć
90+3
niecelny strzał Żukowskiego (LECHIA Gdańsk)
90+4
znów piłkarze Lechii sygnalizują, że było zagranie ręką w polu karnym Piasta, sędzia nie reaguje
90+7
gramy dalej, bo sędzia długo analizował VAR
90+7
Tobers (LECHIA Gdańsk) zablokował Alvesa (Piast Gliwice) w polu karnym
90+7
KONIEC MECZU. PIAST GLIWICE - LECHIA GDAŃSK 2:0
Lechia ma dużą przewagę we wszystkich ofensywnych statystykach z wyjątkiem tej najważniejszej - liczby goli. Druga połowa wyglądała, jeśli chodzi o przebieg gry, jak pierwsza. Lechia atakowała, ale bez rezultatu bramkowego. Najbliżej powodzenia był Fila (LECHIA Gdańsk), którego strzał z metra obronił Plach (Piast Gliwice).
Piast ustawił się na "dowiezieniem" korzystnego wyniku do końca i cel zrealizował. W nagrodę opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Natomiast Lechii nie udał się atak na 3. pozycję.

16 Stal Mielec 10 1 3 6 10:22 6
Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.
Tabela wprowadzona: 2020-11-24

Wyniki 10 kolejki

• Piast Gliwice - LECHIA GDAŃSK 2:0 (2:0)
  • Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:0
  • Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)
  • Zagłębie Lubin - Stal Mielec 2:2 (2:1)
  • Warta Poznań - Wisła Kraków 2:1 (0:1)
  • Cracovia - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
  • Lech Poznań - Raków Częstochowa 3:3 (1:2)
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 5:2 (2:0)
  • Mecz zaległy z 9. kolejki
  • Podbeskidzie - Zagłębie 2:1 (1:0)

Opinie (187) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

• Lechia gorsza od ostatniej drużyny w tabeli.... a Paixao zamiast strzelać teraz książki pisze.... buhahaha :) (5)

• 77 58

• To ten lysy?

Z zaczesem?

• 7 2

• To teraz pod kościółek modlić sie o zwycięstwa (1)

• 5 7

• A ty zad czyść dla kumpla

Szpitale psychiatryczne sprawdź i zgłoś się

• 7 4

• On książki, a ty na forum. Jak to napisałeś, buhahaha?

• 5 1

• Proponuję Ci żebyś się kopnął w głowę tłuku pancerny z Gdyni

• 4 4

• Wstyd....z czerwoną latarnią wtopić! (11)

Szkoda że daliście się tak ograć. Teraz to i Arka gra piach i Lechia. Co jest w 3 mieście że takie wzloty i upadki? Może grajki za dużo zarabiają że czasem brak ambicji?:)
    Ps. Zaraz będzie że to wina sędziego , pogody, murawy ...a może piłka jest za okrągła?:) Normalnie od wszędzie trzeba zrobić promocję - 80% zarobków top zaczną grać albo zmienią branżę:)

• 43 41

• wstyd to być kibicem Arki (9)

• 14 12

• Innej wypowiedzi po pustym betonie się nie spodziewałem:) (7)

Pozdrawiam kibiców Lechii a nie przypadkowe persony noszące się za jedynych słusznych obronców koscioła w Polsce:)

• 10 6

• Cała Lechia stoi w obronie Kobiet, Dzieci, Kościoła, Wolności i Patriotyzmu. (6)

arczanie niestety stoją murem z grubą martą, która chce zab nienarodzonych niewinnych Dzieci.

• 9 13

• Tak...tak samo stoi jak Nejman:) bahahahaha (1)

Znam przynajmniej 20 "kibiców" Lechii co jechali do słoikowa na rozkaz Placka:)

• 7 7

• Jada bo im płaci

• 4 5

• To co piszesz nie trzyma sie kupy

Brak tu sensu i logiki

• 2 2

• lechia to co najwyzej stoi w obronie swojej glupoty (1)

precz z polityka ze stadionow!

• 5 3

• Wstyd

Wstyd, to chodzić z lewakami grubej marty, jak to robili arczanie.

• 0 0

• Nie da sie jednoczesnie bronic kosciola i wolnosci.

A Ty tam jeszcze patriotyzm wplotles, ktorego przejawy w Polsce kosciol tepil przez cale wieki, kolaborowal z targowiczanami, zaborcami, Hitlerem i z PRL.

• 0 1

• wstyd to krasc i puszczac sie

kibicowanie Lechii to stan umyslu

• 2 1

• Prawda

Kolego przepowiedziałeś sytuację bo stokowiec udzielając po meczu z Piastem z interią powiedział że sędzia ustawił spotkanie

• 3 1

• nie ma co płakać (6)

walczyli, może sił zabrakło. niestety pierwszoplanowym aktorem był sędzia....