Pieniądze jeszcze nie grają

Marta
28 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Mecze "Stoczni" z GKS Tychy zawsze były pełne emocji. Mecze "Stoczni" z GKS Tychy zawsze były pełne emocji.

Hokeiści Stoczniowca otrzymali obietnicę, że w najbliższych dniach uruchomiona zostanie transza 200 z 350 tysięcy, które przekażą sponsorzy w ramach pomocy obiecanej przez miasto. Jednak na razie w naszej drużynie "pieniądze nie grają" i rywale z czołówki ligowej tabeli nadal pozostają poza zasięgiem podopiecznych Tadeusza Obłoja. Gdańszczanie przegrali na wyjeździe z GKS Tychy 1:5 (0:3, 0:1, 1:1). Oby lepiej było w najbliższą niedzielę, gdy w "Olivii" stawi się Zagłębie Sosnowiec. Mecz ze względu na organizowane w ferie ślizgawki rozpocznie się o nietypowej jak na niedziele porze - 17.30.

1:0 Krzak as. Galant, Csorich (9.06)
2:0 Paciga as. Bagiński (14.38)
3:0 Jakes as. Sokół, Šimícek (19.57 w przewadze)
4:0 Paciga as. Simicek, Jakes (21.50)
5:0 Witecki as. Vítek, Parzyszek (46:52)
5:1 Strużyk as. Wróbel, Maciejewski (55.25 w przewadze)

GKS: Sobecki; Kotlorz - Gonera, Sokół - Jakes, Mejka - Csorich oraz Śmiełowski; Vitek - Parzyszek - Witecki, Bagiński - Simicek - Paciga, Galant - Garbocz - Krzak oraz Maćkowiak, Banachewicz.

STOCZNIOWIEC: Odrobny (0d 22 min. Soliński); Kostecki - Mat. Rompkowski, Smeja - Kabat, Skrzypkowski - Maciejewski, Kantor - Kwieciński; Jankowski - Ziółkowski - Strużyk, Steber - Skutchan - Mac. Rompkowski, Drzewiecki - M.Wróbel - Chmielewski, Wróblewski - Pesta - Marzec.

Kilkanaście dni temu władze miasta obiecały pomoc hokejowej spółce. Pieniądze nie trafią bezpośrednio z magistratu, ale będą pochodzić o sponsorów. Jak się dowiedzieliśmy pierwszą transzę, w wysokości 200 tysięcy złotych na przelać na konta klubu Saur Neptun. Te środki mają zostać przeznaczone na wyrównanie zaległości płacowych zawodników, które sięgają jeszcze grudnia.

Podobnie jak w ostatnim meczu z Cracovią, przegranym na własnym lodzie, także i dzisiaj gdańszczanom bardzo zależało na przełamaniu passy porażek w tym sezonie z GKS Tychy. Nawet szkoleniowiec wicemistrzów Polski po wtorkowym meczu ocenił, że gdańszczanie, jeśli zagrają z podobną determinacją, są w stanie sprawić na Śląsku niespodziankę.

Niespodzianki jednak nie było, a losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie w niespełna 22 minuty, kiedy to goście stracili 4 gole. Gdańszczanie pojechali do Tychów w dniu meczu i kiedy wreszcie "weszli w mecz" po wielogodzinnej podróży, było już praktycznie po nim.

Znów swój były zespół "doświadczyli" byli gracze Stoczniowca, tylko przy jednej bramce nie maczali palców gracze, którzy w przeszłości nie grali w Stoczni. Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w 10 minucie. Na 2:0 podwyższyli w 15.

Kiedy wydawało się, że gdańszczanie przegrywać będą taką różnicą w przerwie, na 3 sekundy przed końcem tercji do bramki Przemysława Odrobnego trafił Tomas Jakes. Stało się to już 4 sekundy po tym jak na ławkę kar powędrował Aron Chmielewski.

Bramka stracona "do szatni" zapewne podłamała gdańszczan, na tyle, że dali sobie oni wbić jeszcze jednego gola już w 110 sekund po powrocie na lodowisko.

Gdańszczanie również mieli swoje sytuacje strzeleckie, ale znów zawiodła u nich skuteczność. Jedyną bramkę, w końcówce meczu zdobył Mateusz Strużyk, jednak wówczas było już za późno na odrabianie strat.

W niedzielę gdańszczanie zagrają po raz przedostatni w sezonie zasadniczym na własnym lodowisku. Ich przeciwnikiem będzie ekipa Zagłębia Sosnowiec. Początek gry o godzinie 17.30. Wynik można obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 32 kolejki PLH:
Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 2:3 (0:0, 1:2, 1:1), Ciarko KH Sanok - Akuna Naprzód Janów 7:1 (3:1, 1:0, 3:0), KTH Krynica - JKH GKS Jastrzębie 1:11 (1:2, 0:6, 0:3), Comarch Cracovia Kraków - Aksam Unia Oświęcim 8:2 (2:0, 3:1, 3:1).
Marta

Opinie (34) 4 zablokowane

• a o co oni maja teraz grac,,,,jak w PO i tak sa wybory ???

• 9 1

• (1)

medalu nie wygraja- ,spasc nie spadna..po sezonie odejda najleps;i - przezes gks znowu zagarnie kase i tak rok po roku.............