Pierwsze zwycięstwo hokeistów z Gdańska

Lotos PKH Gdańsk

Adrian Kastel-Dahl rozpoczął marsz Stoczniowca po pierwszy komplet punktów w sezonie 2016/2017. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowiec wreszcie odnieśli ligowe zwycięstwo. Pokonali na wyjeździe najsłabszy zespół rozgrywek SMS Sosnowiec 3:0 (1:0, 0:0, 2:0). Na komplet punktów złożyły się trafienia Adriana Kastel-Dahla, Phillipa Nascy oraz Tomasza Ziółkowskiego.

Bramki
0:1 Adrian Kastel-Dahl 18 min
0:2 Phillip Nasca 48
0:3 Tomasz Ziółkowski 50

MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC:: Kieler - Kantor, Gierasimienko, Nasca, Steber, Różycki - Lehmann, Wsół, Skutchan, Kastel-Dahl, Gościński - Dolny, Nowak, Marzec, Rompkowski, Pesta - Sochacki, Wrycza, Strużyk, Ziółkowski

SMS: Lewartowski, Buczek - Zieliński, Bizacki, Jóźwik, Filip, Zygmunt - Bednarz, Krok, Krężołek, Sroka, Podlipni - Noworyta, Gogoc, Ma. Rybak, Mi. Rybak, Bajon - Żak, Skrodziuk, Sołtys, Krzak, Śmieszek

Do siódmego meczu w Polskiej Lidze Hokeja czekali na zwycięstwo zawodnicy MH Automatyki Stoczniowca. Udało się podczas wyprawy do ostatniego w tabeli SMS Sosnowiec. Trener Peter Ekroth zabrał na to starcie m.in. grającego dotychczas w rozgrywkach juniorskich Ukraińca, Kiryła Gierasimienko.

Bohaterami starcia byli jednak inny hokeiści Stoczniowca. Choć mecz rozpoczął się od klarownej do zdobycia bramki sytuacji dla gospodarzy. Pojedynek oko w oko z Michałem Kielerem przegrał jednak Maciej Rybak. Wyrównana gra dosyć niespodziewanie cechowała pierwsze minuty. Później coraz bardziej do głosu dochodzili gdańszczanie. Choć bramka dla nich rodziła się w bólach.

W 18. min. sztuka ta udała się Adrianowi Kastel-Dahlemu. Przyjezdny stworzyli zamieszanie pod bramką SMS, oddawali jeden strzał za drugim, ale dopiero ten czwarty znalazł drogę do siatki.

Wtedy wydawało się, że wreszcie rozwiązali worek z bramkami. Nic bardziej mylnego. Przez całą drugą tercję Stoczniowiec nie potrafił skutecznie zakończyć akcji. Mało tego drużynę ponownie musiał ratować Kieler, który bronił w sytuacjach sam na sam z hokeistami rywala. Podobnie jak pierwszą, tak drugą części gry bramką mógł zamknąć Kastel-Dahl, ale tym razem trafił w bramkarza.

Ostatnia tercja przyniosła gościom pewny triumf. Choć na kolejne trafienie Stoczniowiec kazał czekać pół godziny, to najważniejsze, że w końcu ono padło. W 48 min. Phillip Nasca zaskoczył rywali wyjeżdżając zza ich bramki i strzałem prosto w okienko podwyższył prowadzenie.

Dwie minuty później na uderzenie spod niebieskiej linii zdecydował się Tomasz Ziółkowski. Okazało się, że podjął słuszną decyzję, ponieważ właśnie w ten sposób ustalił wynik meczu. Co prawda w ostatniej sekundzie z gola cieszył się jeszcze Szymon Marzec, ale po wideoanalizie sędziowie uznali, że bramki nie było.