Pierwsze mecze barażowe dla Stali

Marta
17 maja 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Siatkarki Trefla od dwóch porażek rozpoczęły rywalizację do trzech zwycięstw w barażach o prawo gry w PlusLidze Kobiet w przyszłym sezonie. Co jest jeszcze bardziej bolesne sopocianki w obu przypadkach przegrały w Mielcu po tie-breakach! W niedzielę podopieczne Edwarda Pawluna uległy tamtejszej Stali 2:3 (25:23, 20:25, 25:18, 22:25, 8:15), a w poniedziałek 2:3 (16:25, 26:28, 25:22, 25:23, 6:15). W najbliższy weekend drużyny przenoszą się do Hali 100-lecia.

PONIEDZIAŁEK:

STAL: Piątek, D.Wilk, Wojcieska, Ściurka, A.Wilk, Niedźwiecka, Durajczyk (libero) oraz Kwiatkowska, Ordak, Mieszała.

TREFL: Reimus, Nuszel, Rzenno, Naczk, Kruk, Szymańska, Śliwa (libero) oraz Gorszyniecka, Kaliszuk, Sołodkowicz, Toborek.

W poniedziałek początkowo zanosiło się na gładkie zwycięstwo Stali, która gładko wygrała zwłaszcza inauguracyjną partię. W drugim secie sopocianki postawiły się mocniej, ale i ją przegrały na przewagi. Tym samym nasza drużyna musiała gonić wynik, gdy dzień wcześniej prowadziła 1:0 i 2:1 w setach.

W trzeciej partii od początku prowadziły nieznacznie sopocianki, jednak gospodynie kilkukrotnie doprowadzały do remisu. Ostatni remis zanotowano przy stanie 22:22 w końcówce jednak szczęście uśmiechnęło się do siatkarek Trefla a Aleksandra Kruk zakończyła partię asem serwisowym.

Po czwartym secie stan rywalizacji wyrównał się. Sopocianki rozopczęły od mocnego uderzenia i prowadziły już nawet 7:1 ale znów dały się dojść rywalkom i w końcówce było już 23:23. Znów jednak sopocianki lepiej rozegrały końcówke seta i wygrały do 23.

Podobnie jak w niedzielę losy meczu rozstrzygnęły się w tie-breaku ale niestety sopocianki nie podtrzymały dobrej passy w piątym secie. Prowadziły tylko raz (1:0) by później oddać inicjatywę gospodyniom.

NIEDZIELA:

STAL: Kwiatkowska, Piątek, Ordak, Wojcieska, Ściurka, Niedźwiecka, Durajczyk (libero) oraz A.Wilk, D.Wilk, Łukaszewska

TREFL: Reimus, Nuszel, Rzenno, Naczk, Kruk, Szymańska, Śliwa (libero) oraz Sołodkowicz, Kaliszuk, Toborek, Gorszyniecka, Lenz

Siatkarki Trefla bardzo dobrze rozpoczęły pierwszy mecz barażowy. Prowadziły już w pierwszym secie 5:0 i 10:5, niestety zagrywki w aut i błędy w odbiorze spowodowały, że gospodynie doprowadziły do remisu 13:13. Przy okazji kolejnych akcji żadna z ekip nie mogła oderwać się od rywala, był remis 18:18, wówczas na 2 punkty doskoczyły siatkarki Stali (20:18 i 22:20). W końcówce jednak skuteczniej zagrały sopocianki a po akcji Natalii Nuszel wygrały partię do 23.

W drugiej partii wyrównana walka trwała do stanu 13:13, później inicjatywę przejęły mielczanki wyszły na prowadzenie 17:13. Sopocianki starały się zniwelować straty ale nie zdołały już dojść siatkarek Stali, które wygrały drugiego seta do 20.

Po trzecim secie sopocianki znów wyszły na prowadzenie w meczu a podobnie jak w pierwszej partii, seta rozpoczęły od prowadzenia. Stal wprawdzie doprowadziła do remisu 8:8 ale ekipa Trefla złapała drugi oddech, szybko wyszła na prowadzenie 19:13 i nie oddała już przewagi do zwycięskiego końca.

W kolejnej odsłonie długo trwała walka punkt za punkt, w połowie seta gospodynie wyszły na prowadzenie 16:11 ale pogoń sopocianek niemalże się powiodła (23:22) ale wówczas dwie kolejne piłki wygrały mielczanki i o wyniku spotkania musiał rozstrzygnąć piąty set.

W ostatniej partii sopocianki prowadziły już 3:1 i 4:2 ale niestety nie zdołały utrzymać tego prowadzenia i przegrały do 8.
Marta

Opinie (40) 8 zablokowanych

• tak trzymać

i w przyszłym sezonie derby z Gedanią!Tylko kto zostanie w składzie, bo trener Włoch i szykują sie wzmocnienia!!! Tylko jeszcze Murowana Goślina się zbroi na awans do +ligi kobiet!Wierzbicki do boju!

• 17 5

• BRAWO RAFAŁ!!!

nie puść tego barażu
    a potem wracać do Trójmiasta
    Gedania potrzebuje dobrego trenera

• 16 8

• Rafal nie chce awansowac bo straci prace dlatego robi wszystko aby przegrac, (1)

szkoda ze Edek nawet o tym nie wie... :(

• 15 7

• Edek jak awansują to też straci prace zresztą jak połowa drużyny...

• 10 2

• RP (1)

To trochę dziwne, że vtaki rewelacyjny trener z przeszłością w PLS nie może zagrzac specjalnie miejsca?! Nawet już w Mielcu większosc ma go dosc! Czy jest to normalne? a może nie wszystko złoto co się świeci albo trochę więcej dystansu do tego wszystkiego?!

• 5 5

• ?

a jaka to większość z Mielca ma go dość? procz "kibica z Mielca" ? :)

• 2 2

• slabizna

czy awansuja czy nie i tak kreca bata na siebie i zostana zwolnieni

• 9 5

• (3)

ale chyba latwiej znalezc prace po awansie swojej druzyny?