• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wybrzeże na Włókniarz bez Lindgrena

Rafał Sumowski
3 maja 2014 (artykuł sprzed 8 lat) 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Memoriał H. Żyto poligonem doświadczalnym. "Okazja do przetestowania sprzętu"
Thomas Jonasson w Gdańsku trenuje od środy. Czy kapitan Wybrzeża w niedzielnym meczu z Włókniarzem będzie tym, który poprowadzi swój zespół do zwycięstwa? Thomas Jonasson w Gdańsku trenuje od środy. Czy kapitan Wybrzeża w niedzielnym meczu z Włókniarzem będzie tym, który poprowadzi swój zespół do zwycięstwa?

Najprawdopodobniej bez Fredrika Lindgrena pojadą żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża w niedzielnym meczu przeciwko Kantor Online Włókniarzowi Częstochowa. Szwed miał przyjechać na piątkowy trening, ale nie zdążył z serwisem motocykli. - Muszę być konsekwentny. Jeśli nie potrenuje na naszym torze, nie pojedzie w meczu. Nie zamierzam jednak go zawieszać - mówi trener gdańszczan Stanisław Chomski. Szkoleniowiec liczy na to, że wysoką formę potwierdzi trenujący przy Długich Ogrodach od środy Thomas Jonasson. Początek meczu o godzinie 19. Prosto z Włoch na spotkanie przyjedzie Krystian Pieszczek, który w Terenzano otarł się o awans do cyklu indywidualnych mistrzostw świata juniorów.Relacja LIVE


Typowanie wyników

RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Kantor Online Włókniarz Częstochowa

Jak typowano

82% 409 typowań RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 6 typowań REMIS
17% 83 typowania Kantor Online Włókniarz Częstochowa

Twoje daneCHOMSKI: LINDGREN MUSI ZAPRACOWAĆ NA ZAUFANIE

W dwóch pierwszych kolejkach Enea Ekstraligi Renault Zdunek Wybrzeże jechało bez Fredrika Lindgrena. W wygranym meczu przeciwko Unibaksowi Toruń trener Stanisław Chomski nie wystawił Szweda do składu, gdyż ten nie stawił się na żadnym z treningów, tłumacząc się przygotowaniami do cyklu Grand Prix. W kolejnym spotkaniu w Tarnowie "Fredka" nie wystąpił, gdyż został zawieszony przez szwedzką federację SVEMO na okres miesiąca za odmowę reprezentowania kraju w Drużynowym Pucharze Świata. Zawodnikowi zakazano występów w ligach zagranicznych.

Fredrik Lindgren wyraził chęć przyjazdu na piątkowy trening. Szwed do Gdańska jednak nie dotarł tłumacząc się serwisem motocykli. Fredrik Lindgren wyraził chęć przyjazdu na piątkowy trening. Szwed do Gdańska jednak nie dotarł tłumacząc się serwisem motocykli.
Kara została zniesiona przed terminem i Lindgren może już startować w Polsce. Trener Chomski od razu zapowiedział, że nie wystawi Szweda do składu, jeśli ten w końcu nie zjawi się w Gdańsku by potrenować. Tej decyzji przyklasnął m.in. nasz ekspert Krzysztof Cegielski.

KRZYSZTOF CEGIELSKI: LINDGREN POWINIEN POTRENOWAĆ W GDAŃSKU

- Rozmawiałem z Fredrikiem i ustaliliśmy pewne zasady. Po udanym występie w Auckland był pewny siebie, ale wszyscy widzieliśmy jak męczył się podczas turnieju w Bydgoszczy. Zrozumiał, że wcale nie jest tak rewelacyjnie i zgodził się przyjechać na trening. Cieszy mnie jego świadomość sytuacji. Przyznał jednak, iż jego sprzęt jest w kompletnej rozsypce i nie zdąży z jego remontem na środę. Zgodziłem się, aby przyjechał w piątek, a w najgorszym wypadku zorganizuję mu jazdy nawet w sobotę wieczorem. W innym wypadku obowiązuje to, co ustaliliśmy wcześniej, nie potrenuje - nie pojedzie w meczu. Zdaję sobie sprawę, że jeśli wygramy, wszyscy przyklasną tej decyzji, a jeśli przegramy to będę krytykowany. Muszę być jednak konsekwentny - mówi trener Chomski.

Co ciekawe, jeśli nawet Lindgren nie wystąpi w trzecim kolejnym meczu z rzędu, szkoleniowiec nie zamierza nakładać na niego dodatkowych sankcji.

- Karą dla niego jest to, że nie pojedzie w meczu. Jeśli nie spełni warunków, by pojechać z Włókniarzem, będziemy myśleć po niedzieli co dalej. W perspektywie całego sezonu to jednak zbyt cenny zawodnik, żeby myśleć o jego zawieszeniu. Wystarczy, że raz w tym sezonie zrobiła to jego rodzima federacja - twierdzi Chomski.

AWIZOWANE SKŁADY NA NIEDZIELNY MECZ (POCZĄTEK GODZ. 19)
KantorOnline Włókniarz Częstochowa Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Grzegorz Walasek 9. Artur Mroczka
2. Rune Holta 10. Marcel Szymko
3. Peter Kildemand 11. Renat Gafurow
4. Michael Jepsen Jensen 12. Thomas Jonasson
5. Grigorij Łaguta 13. Leon Madsen
6. Artur Czaja 14.
7. 15. Krystian Pieszczek


Włókniarz na mecz do Gdańska po raz pierwszy w tym sezonie awizował najsilniejsze zestawienie. Po kontuzjach w kadrze znaleźli się Michael Jepsen JensenGrigorij Łaguta. Pod ich nieobecność wynik zespołu "ciągnęli" Grzegorz Walasek, który zimą odrzucił ofertę gdańszczan oraz znakomicie debiutujący w Enea Ekstralidze Peter Kildemand.

Ze względu na problemy finansowe, Włókniarza obok Wybrzeża właśnie, upatrywano jako jednego z głównych kandydatów do spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej. Tymczasem częstochowianie bez dwóch najgroźniejszych "armat" przegrali po walce w Lesznie 38:52 i na własnym torze 40:50 ze SPAR Falubazem Zielona Góra.

W pełnym zestawieniu mogą w niedzielę okazać się groźniejsi, niż naszpikowany żużlowymi gwiazdami Unibax Toruń, który minimalnie poległ w Gdańsku na inaugurację.

Nasi żużlowcy, którzy przed dwoma tygodniami doznali srogiej porażki w Tarnowie, w tym sezonie skazani są na szukanie zwycięstw na własnym torze. Dlatego też mobilizacja na Włókniarza jest ogromna.

- Od środy w Gdańsku trenuje nasz kapitan Thomas Jonasson i jeśli w niedzielę potwierdzi to, co robi na treningach, bójcie się rywale. Oczywiście treningi to jedno, a mecz to drugie i do Włókniarza podchodzimy z pokorą. Na papierze na pewno są mocniejszym zespołem. Musimy szukać jednak pozytywów i pojechać przeciwko częstochowianom przynajmniej na takim poziomie, jak w meczu z Unibaksem - mówi Chomski.

MECZE W GDAŃSKU KLUCZEM DO UTRZYMANIA WYBRZEŻA W EKSTRALIDZE

Rozegranie niedzielnego meczu uzależnione było od tego czy do skutku dojdzie sobotni turniej kwalifikacyjny do indywidualnych mistrzostw świata juniorów w Terenzano. O jedno z pięciu premiowanych awansem do cyklu miejsc walczył Krystian Pieszczek.

Niestety, wychowanek gdańskiego klubu nie zdołał uzyskać awansu. "Krycha" zapisał na swoim koncie 11 pkt i musiał rywalizować w wyścigu dodatkowym o miejsca 4-6 z Szymonem Woźniakiem i Duńczykiem Jonasem B. Andersenem. Gdańszczanin na metę wjechał jako ostatni i udział w cyklu dla najlepszych żużlowców do 21 roku życia przeszedł mu koło nosa. Prosto z Terenzano Pieszczek wyruszył w drogę powrotną do Gdańska.

PIESZCZEK PRZYJEDZIE NA MECZ Z WŁÓKNIARZEM Z WŁOCH

Po raz ostatni częstochowianie gościli nad morzem w sezonie 2012. Wówczas Wybrzeże odniosło łatwe zwycięstwo 54:36, a do wygranej gdańszczan poprowadzili Nicki Pedersen (13 pkt i 2 bonusy) oraz Pieszczek (10 pkt). W zespole Włókniarza ponad połowę zdobyczy całej drużyny przywieźli Grigorij Łaguta (14+1) i obecnie startujący razem z Pedersenem w Fogo Unii Leszno Grzegorz Zengota (12).

WYBRZEŻE ROZGROMIŁO WŁÓKNIARZA

Tabela po 2 kolejkach

Żużel - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Stal Gorzów Wlkp. 2 2 0 0 107:73 4
2 Grupa Azoty Unia Tarnów 2 2 0 0 110:70 4
3 Fogo Unia Leszno 2 1 0 1 85:95 2
4 SPAR Falubaz Zielona Góra 2 1 0 1 93:87 2
5 RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 2 1 0 1 73:107 2
6 Kantor Online Włókniarz Częstochowa 2 0 0 2 78:102 0
7 Betard Sparta Wrocław 2 1 0 1 70:110 0
8 Unibax Toruń 2 1 0 1 104:76 -6

* Unibax Toruń został ukarany na starcie sezonu ośmioma ujemnymi punktami za rezygnację z uczestnictwa w finałowym spotkaniu w sezonie 2013.

Tabela wprowadzona: 2014-04-21

Wyniki 2 kolejki

 • Grupa Azoty Unia Tarnów - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk 63:27
 • Stal Gorzów Wlkp. - Fogo Unia Leszno 57:33
 • Kantor Online Włókniarz Częstochowa - SPAR Falubaz Zielona Góra 40:50
 • Unibax Toruń - Betard Sparta Wrocław 60:30


Ceny biletów na mecz Zdunek Wybrzeża z Abramczyk Polonią
bilet normalny (sektory zielony i niebieski) - 45 zł

bilet ulgowy (sektory zielony i niebieski) - 35 zł

trybuna honorowa (sektor czerwony S24-S27) - bilet normalny 55 zł, bilet ulgowy - 45 zł

UWAGA! Ceny biletów mogą zmienić się przed każdym meczem!

Ulga przysługuje: kobietom, osobom powyżej 65. roku życia, a także młodzieży do ukończenia 18. roku życia włącznie.
Posiadaczom karnetów przysługuje bezpłatny program zawodów w formie cyfrowej oraz bezpłatny parking.
Dzieci do lat 7 wchodzą na mecze bezpłatnie.
Uczniowie szkół podstawowych oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności (I grupa) wchodzą na mecze na podstawie programu zawodów w cenie 15 zł.

bilet Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Kluby sportowe

Opinie (238) ponad 20 zablokowanych

 • Znowu jakaś ściema (2)

  • 40 4

  • .. z takim Zawodnikiem wywalcie go z Drużyny jak jeździć niechce proste a nie pitolicie jak by to zeloto było ... z Lindgren a pozatym to śmierdzi wałkiem cos musi byz ze niechce przyjezdzac na treningi

   • 8 2

  • HA HA HA SERWIS CO ZA KAMSTWO ŚCIEMA I TYLE

   • 3 1

 • Czy Lingren za takie postępowanie nie powinien zapłacić kary, za celowe osłabianie zespołu ?! (1)

  A może to zagrywka znana obu stronom celem zaoszczędzenia pieniędzy ?!
  Może czas już skończyć z tymi gierkami i poinformować kibiców w co gracie...

  • 87 3

  • Chomski z Terleckim łgają jak psy w sprawie Fredka, a ten nie może się bronić bo jak powie prawdę że wybrzeże nie wypłaciło mu kasy za tzw. "przygotowanie do sezonu" to zaraz nałożą na niego karę.

   • 10 2

 • Gdańsk - Częstochowa 49:41 (1)

  THJ jedzie na treningach z zamkniętymi oczami, więc naście punktów w jego wykonaniu być musi.
  Szymko również dobrze sie prezentował i jakiś punkt powinien zrobić.

  • 21 20

  • Z tym Szymko sobie żartujesz? Niby na kim zrobi punkt? Cienki jak d*pa węża. Z resztą wystarczy spojrzeć na jego statystyki z tego sezonu.

   • 0 4

 • Zwykłe jaja (1)

  • 20 2

  • Jedzie , nie jedzie

   A umowa jaka,też byle jaka.

   • 9 1

 • (3)

  a KIBIC TO CO to już nic chcę Lindgrena nawet bez treningu.... jak nie to wezcie szweda bez kluba jakiegoś a nie z Lindgrenem się bawicie jak dzieci w piasku a nawet gorzej. Co za patologia..

  • 2 12

  • (1)

   Lindgren nie zgodził się na zminimalizowanie pieniędzy w kontrakcie ma zapis, że pewnie za ewentulane grozby ma w kontrakcie wpisane kary i tak się bawi klub i Lindgren.

   • 9 3

   • Nie jedzie nie zarabia proste.

    • 3 4

  • Terlecki: Dlaczego Lindgren nie jedzie. Tylko bez wymówek ala Chomski. O co chodzi w tej zabawie.
   ?

   • 17 3

 • zawodnik, który nie odjechał jeszcze żadnego meczu w lidze może zmienić klub (3)

  takie są reguły

  • 14 2

  • (1)

   Nikt go nigdzie nie zakontraktuje.

   • 6 2

   • mylisz się

    tyle powiem

    • 4 3

  • Unia Leszno bo Kennet się wysypał

   • 1 3

 • szymko komplet (3)

  • 21 6

  • komplet zer to też komplet

   • 22 5

  • szymko przywiezie Audi (1)

   • 4 1

   • z niemiec na lawecie w tedeiku

    • 1 1

 • Lindgren nie jest przygotowany niech odda kase za przygotowanie do sezonu (1)

  • 37 7

  • haha żeby oddać kasę trzeba ją najpierw dostać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :DDDD

   • 9 4

 • chomski ty

  jonasson trenuje i cienki jak pasztet Lindgren nie musi tu trenować poprostu jest lepszy o dwie klasy . Jonasson zdobędzie 7 pkt GKS dostanie w czape a Lindgren w następnym meczu pojedzie . Trener do wymiany

  • 12 33

 • czyli jedziemy składem z I ligi z JEDNYM wzmocnieniem

  którym jest lider naszego zespołu Leon Madsen.
  Zważywszy że brakuje nam jednego seniora bo jakoś nie wierzę w zapewnienia przełamania naszego asa to będzie bardzo ciężko wygrać .
  Nie rozumiem po co podpisano kontrakt z Lindgrenem skoro zabawa trwa , może w to miejsce warto było zakontraktować polskiego zawodnika.
  Generalnie sezon dobrze się jeszcze nie zaczął a ściema goni ściemę.
  Kawa na ławę Panie Prezesie bo za chwilę może być za późno , wpływy z biletów to nie mało w przypadku naszego klubiku.

  • 52 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
GdańskDługie Ogrody
80% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
19% Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
GdańskDługie Ogrody
HIT
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane