Piłkarski wynik

15 października 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Nie było porywającego hokeja w niedzielę w "Olivii", pojedynek zakończył się iście piłkarskim wynikiem, ale najważniejsze były trzy punkty dla gospodarzy, które przybliżają ich do gry w drugiej części sezonu w czołowej szóstce ligi. Energa Stoczniowiec pokonała Naprzód Janów 2:0 (1:0, 1:0, 0:0). Goście przez blisko dwie ostatnie minuty grali bez bramkarza, ale gospodarze, choć trzykrotnie strzelali do pustej bramki, wyniku nie podwyższyli. W 57. minucie przyjezdni zdobyli gola, ale sędziowie - po analizie zapisu wideo - dopatrzyli się, że krążył przez Marka Pohla został skierowany do siatki ręką.

Bramki: Wróbel-Skutchan-Hurtaj (17), Drzewiecki-Urbanowicz-Jankowski (30)

Stoczniowiec: Odrobny - Skrzypkowski, Rompkowski, Kostecki, Zachariasz, Jurasek - Wróbel, Leśniak, Skutchan, Hurtaj, Słodczyk - Benasiewicz, Smeja, Drzewiecki, Urbanowicz, Jankowski oraz Rzeszutko.

"Stocznia" powinna ten mecz rozstrzygnać na swoją korzyść już w inauguracyjnej tercji. Dwukrotnie Roman Skutchan oraz Artur Kostecki i Wojciech Jankowski nie zdołali pokonać Jacka Zająca w idealnych sytuacjach. Na raty był też zdobywany pierwszy gol. Bramkarz Naprzodu odbił bowiem strzał Skutchana i dopiero wobec dobitki Bartłomieja Wróbla był bezradny.

Jak się później okazało, wynik końcowy został ustalony już w połowie meczu. Maciej Urbanowicz zderzył się z obrońcą, obaj padli na lód, co wykorzystał Filip Drzewiecki. Autor drugiego gola został później uznany najlepszym hokeistą meczu w miejscowych szeregach.

W trzeciej tercji niepotrzebnie było nerwowo. W 56. minucie tylko refleksowi i wygimnastykowaniu Przemysława Odrobnego gospodarze zawdzięczają, że Pohl po objechaniu bramki nie wepchnął krążka do siatki. Gdański golkiper wyciagnął się jak długi i kijem zagrodził drogę "gumie" do celu. Kilkanaście sekund później zapaliło się jednak czerwone światło nad bramką "Stoczni". Sędziowie początkowo zaliczyli gola Pohlowi. Potem jednak przeanalizowali zapis wideo i uznali, że bramka strzelona została ręką. W koncówce Naprzód grał bez bramkarza. Trzykrotnie gdańszczanie strzelali na pustą bramkę. Precyzji zabrakło kolejno: Zdenkowi Juraskowi, Michałowi Smeji i Jankowskiemu.

- Na treningu w takich sytuacjach strzeliliby 10 na 10. - zapewniał Henryk Zabrocki. - Wygraliśmy zaśłużenie, bo bilans strzałów jest dla nas korzystny 42:21. Jednak gdy rywal w ostatniej tercji przeszedł na grę dwoma piątkami, kotłowało się pod naszą bramką. Niepotrzebna była ta nonszalancja w naszych niektórych zachowaniach - dodał szkoleniowiec "Stoczni".

W poniedziałek rozstrzygnie się, jaką karę otrzyma pauzujący od trzech gier Konstantin Riabienko. Jeśli arbiter meczu z Unią potrzyma zdanie, że został uderzony przez gdańskiego obrońcę, to dla tego ostatniego będzie to oznaczać koniec na polskich lodowiskach. - Widziałem tę sytuację tysiąc razy na kasecie. Nie widzę w zachowaniu naszego zawodnika premedytacji. Wykonał ruch ręką, bo sędzia stanął na linii jego jazdy - usprawiedliwia podopiecznego Zabrocki.

Pozostałe wyniki 13. kolejki: Wojas Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 4:2 (2:2, 2:0, 0:0), TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń - KH Sanok 8:0 (4:0, 2:0, 2:0), Zagłębie Sosnowiec - KTH Krynica 6:1 (1:0, 3:0, 2:1), Unia Oświęcim - Cracovia Comarch Kraków 2:4 (0:3, 2:0, 0:1).

Opinie (12)

• hejjjjjjjjjjjjjjjjjjjj STOCZNIA gooooooooooolllllllllllllllllll!

• 0 0

• Wyczerpująca (do bólu)

relacja z meczu. Przynajmniej "p.redaktor" głupot nie napisał, jak to ma w zwyczaju...