Piotr Protasiewicz w Grand Prix 2003

Tomasz Łunkiewicz
19 sierpnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Z trzech Polaków statujących w Wielkim Finale eliminacji do indywidualnych mistrzostw świata, awans do przyszłorocznej Grand Prix wywalczył Piotr Protasiewicz. Słabiej spisali się Rafał Dobrucki i Sebastian Ułamek.

Zawody rozegrane w Poole był bardzo dramatyczne.

Nie brakowało upadków, które mocno wydłużyły czas trwania imprezy. Najbardziej ucierpieli w nich Lukas Dryml, Peter Karlsson i Sebastian Ułamek. Szwed i Czech kontuzji doznali już w pierwszym starcie. Obaj jechali w trzecim wyścigu. Za pierwszym podejściem Drymla staranował Roman Poważnyj. W powtórce prostą przedłużył Tomas Topinka i Lukas z Karlssonem wjechali w bandę. Czech został zabrany do szpitala. Szwed wystąpił w powtórce, ale jej nie ukończył. Po wyścigu dwunastym również on został odwieziony do szpitala. Ułamek upadł w wyścigu szesnastym. Według strony internetowej częstochowianina, doznał on złamania dwóch kości śródręcza. Dryml złamał nogę w kostce, a Karlsson ma złamane żebra.

W zawodach najlepiej radził sobie Piotr Protasiewicz. Zawodnik Apatora Toruń przegrał tylko w pierwszym występie, z Bohumilem Brhelem. Czech zajął drugie miejsce, a trzeci był Bjarne Pedersen. Podium zajęli więc zawodnicy startujący w tegorocznym cyklu Grand Prix. W czołowej szóstce, która zapewniła sobie udział w GP 2004 uplasowali się również Kai Laukkanen, Ales Dryml i Jesper Jensen. Kibiców w Gdańsku szczególnie cieszy dobra dyspozycja Fina. Udany występ Kaia w Poole to dobry prognostyk przed niedzielnym meczem Lotosu w Pile.

Czwartym rezerwowym na GP 2004 został Rafał Dobrucki. Leszczynianin zaczął od zwycięstwa. Potem było gorzej i "Rafi" zajął dopiero dziesiątą lokatę. Powody do zadowolenia mieli Joonas Kylmaekorpi i Simon Stead. Fin zastąpił L. Drymla, a Anglik zajął w finale miejsce kontuzjowanego Davida Howe. Obaj będą pierwszymi rezerwowymi w przyszłorocznej GP.