Po igrzyskach?

8 grudnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Niemal do zera stopniały szanse polskich piłkarek ręcznych na awans do najlepszej ósemki finałów mistrzostw świata, a tym samym prawa gry w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich. Dziś w Dijon Polki przegrały w turnieju trzeci mecz z rzędu, tym razem z Koreą Południową 33:37 (19:20). Po bramki biało-czerwonych wróciła gdańszczanka Małgorzata Sadowska.

POLSKA: Sadowska, Chemicz - Jacek 4, Malczewska 2, Załęczna, Damięcka 1, Kowalska, Majerek 4, Polenz 9, Kudłacz 8, Duda 1, Duran 4, Byzdra, Pielesz.

Jak pokazują te mistrzostwa, Polki są w stanie wygrywać, jeśli nie ipozwolą rywalkom na rozwinięcie skrzydeł w ataku. Zwyciężały w meczach, w który traciły 23 bramki (Tunezja) i 20 (Chiny). Blisko sukcesu były jeszcze z Węgierkami (28), a nie miały szans na punkt, gdy rywalki zbliżały się do czterdziestu trafień (Rumunia 38). Niestety, w spotkaniu z Koreą, którego nie można było przegrać, aby myśleć poważnie o "8", zrealizował się ten ostatni scenariusz.

Niczego dobrego nie wróżyła już pierwsza połowa. Co prawda nasze prowadziły jeszcze 19:18, a w przerwie przegrywały tylko jedną bramką, ale wynik był już wysoki (19:20). Poprzednie spotkania pokazywały, że w drugich połowach biało-czerwone mają większe kłopoty z trafianiem do siatki. Znów to się potwierdziło.

W 34 minucie nasza drużyna prowadziła 23:21, a po raz ostatni korzystny wynik miała dziesięć minut później 26:25. Potem na sześć bramek rywalek Polki odpowiedziały tylko jedną. Całkowcie nadzieja prysła w 55. minucie, gdy było 28:34.

Dziś podopieczne Zenona Łakomego zmierzą się z Niemkami (godzina 18.30), a drugą fazę mistrzostw zakończą we wtorek meczem z Hiszpanią (20.30). Aby awansować do "8", Polki muszą oba spotkania wygrać, a ponadto Koreanki w dwóch ostatnich pojedynkach (Hiszpania, Węgry) mogą zdobyć co najwyżej jeden punkt.

Pozostałe wyniki naszej grupy: Niemcy - Węgry 30:30, Hiszpania - Rumunia 19:32.

kolejno liczba meczów, zwycięstw, remisów, przegranych, bilans bramek, bilans punktów

1. Rumunia 3 3 0 0 101:79 6:0
2. Niemcy 3 2 1 0 92:81 5:1
3. Węgry 3 1 2 0 84:82 4:2
4. Korea Płd. 3 1 0 2 90:96 2:4
5. Hiszpania 3 0 1 2 70:88 1:5
6. Polska 3 0 0 3 92:103 0:6