Podwójny Splash

24 czerwca 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
W klasach przygotowawczych, które rywalizowały w ramach regat o Puchar Prezydenta Gdyni, wybrzeżowi żeglarze pozwolili się zdominować rywalom z głębi kraju. Gospodarze wybronili się jedynie w Splashu, wygrywając dubletem oraz w Laser 4.7.

W dziesięciu wyścigach klasy Splash Marcin Sontowski (Arka Gdynia) uzbierał dwanaście punktów. O osiem "oczek" gorszy był Piotr Danielewicz (YKP Gdynia). Na trzeciej pozycji do mety dopłynął Piotr Rzepecki (Zjednoczeni Bydgoszcz).

Na łódkach typu Laser 4.7 arkowców przedzielił jedynie Madar Alvikis (Andrejosta Ryga). Łotysz zajął drugie miejsce o punkt za Jakubem Dumarą, i o szesnaście przed Michałem Łagą.

W klasie L'Equipe był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed mistrzostwami Europy, które odbędą się od 17 do 24 lipca w Sopocie. Po zaciętej walce Damian Popławski i Paweł Ptaszyński (Baza Mrągowo) jednym "oczkiem" wygrali z Bartoszem Giemzą i Łukaszem Marcolem (Energetyk Rybnik). Na trzeciej pozycji uplasowali się Patryk Richter i Michał Paradowski (AZS AWFiS Gdańsk), a piątą zajęły Joanna Makiewicz i Marta Karpisiak (SKŻ Hestia Sopot).

Mistrz Europy z ubiegłego roku w klasie Optimist, Piotr Radowski, przesiadł się do dwuosobowej klasy 420. Początki są obiecujące. Zawodnik YKP w duecie z Tomaszem Kondlewskim (Zatoka Puck) ubierał w dziesięciu wyścigach dwadzieścia punktów i o jeden wyprzedził Dominika Ostrowskiego i Tomasza Dębeckiego (Dwójka Warszawa). Najlepsi byli w tej specjalności Jakub Michalczyk i Konrad Górski. Załoga Bazy zdobyła 11 punktów.