Pogoń II Szczecin - Bałtyk Gdynia 4:0. Najwyższa porażka w sezonie 2021/22

dak.
2 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

0:4. Tak wysokiej porażki w sezonie 2021/22 Bałtyk Gdynia jeszcze nie doznał. 0:4. Tak wysokiej porażki w sezonie 2021/22 Bałtyk Gdynia jeszcze nie doznał.

Bałyk Gdynia został rozbity na wyjeździe przez Pogoń II Szczecin 0:4 (0:1) w 22. kolejce drugiej grupy III ligi. Tak wysokiej porażki biało-niebiescy w sezonie 2021/22 jeszcze nie zanotowali. O ile jeszcze w pierwszej połowie jej rozmiary nie były tak znaczące, tak w drugiej gra posypała się po golu w 46. minucie.

Kalenik 32, Kostorz 46, 51, Lis 62

BAŁTYK: Bartkowiak - Lengiewicz, Długołęcki, Garbacik (70 Nowiński), Bohm (66 Kaźmierczak) - Sikorski, Wołowski - Gułajski, Skrzecz (79 Jankowski), Bożym (66 Ossowski) - Marczak

Bałtyk Gdynia mógł pójść za ciosem po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z GKS Przodkowo (3:0), ale nie sprostał zadaniu w Szczecinie. Pogoń II była zdecydowanie lepszym zespołem i pewnie wygrała aż 4:0.

Bałtyk Gdynia nie płaci piłkarzom i wyjaśnia powody. Sprawdź

Trener Robert Reiwer tej wiosny w końcu miał wszystkich piłkarzy do dyspozycji i nikt nie musiał pauzować za żółte kartki. Do wyjściowego składu wrócił Jan Bożym, który formację ofensywną tworzył wraz z: Oktawianem Skrzeczem, Mateuszem Gułajskim oraz Michałem Marczakiem.

Jednak taki wariant nie był w stanie zaskoczyć gospodarzy. W pierwszej połowie biało-niebiescy nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji. Spotkanie pod kontrolą miały rezerwy Pogoni, której piłkarze od samego początku narzucili wysoki pressing. Ten przyniósł efekt w postaci bramki Oskara Kalenika w 32. minucie.

Wcale nie lepiej było po zmianie stron. Michał Bartkowiak już po niespełna minucie gry musiał wyjmować piłkę z siatki po trafieniu Kacpra Kostorza, który w tym sezonie rozegrał 58 minut na ekstraklasowych boiskach w barwach Legii Warszawa i Pogoni. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie w 51. minucie.

Jednak losy spotkania zostały ostatecznie przesądzone pół godziny przed końcem meczu. Strzelcem czwartej bramki dla miejscowych był Jakub Lis.

Bałtyk Gdynia - GKS Przodkowo 3:0. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Biało-niebiescy nie wrócą do domu w dobrych humorach, ale o słabym meczu muszą zapomnieć jak najszybciej. Okazja do rehabilitacji w piątek, 8 kwietnia. O godz. 17, na Narodowym Stadionie Rugby podejmą Błękitnych Stargard.

18 Elana Toruń 22 6 3 13 36:48 21
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Elana Toruń wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej i przesunięta została na ostatnie miejsce w tabeli. Wszystkie wiosenny mecze będą zaliczane jako walkowery dla rywali.

Tabela wprowadzona: 2022-04-02