Pogrom na początek ekstraligi

Marta
15 sierpnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży

W meczu inaugurującym rozgrywki ekstraligi rugby sezonu 2009/2010 Lechia nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem ekipy Bemowo AZS AWF Warszawa. Gdańszczanie rozbili na własnym boisku piętnastkę ze stolicy aż 51:21 (32:7). Udanie zadebiutował w miejscowym zespole Patryk Narwojsz, pozyskany z Pruszcza Gdańskiego, który z dorobkiem 21 punktów był najskuteczniejszym graczem meczu.

LECHIA: Witoszyński, Janiec, Kaszuba - Lademan 5 punktów, Krzewicki - Doroszkiewicz 5, Płonka, Wojcieszak - Zajkowski - Śliwiński, Kwiatkowski, Wilczuk, Rokicki 10, Narwojsz 21 - Jurkowski 10.

Punkty dla Bemowo AZS AWF: Kvernadze 10, Janeczko 6, Miśkiewicz 5.

Już po 3 minutach meczu gdańszczanie wyszli na prowadzenie. Karnego na punkty zamienił Patryk Narwojsz. Zespół z Warswzzawy nie jest już tak silny jak 2, 3 sezony temu. Gdańszczanie narzucili swój rytm gry i całkowicie kontrolowali sytuację na boisku.

Nieco ponad pół godziny zajęło gdańszczanom zdobycie 24 punktów i dopiero wówczas pierwsze punkty zdobyli goście. Do przerwy Lechia prowadziła 32:7 a po zmianie stron juz pierwsza akcja gdańszczan zakończyła się punktami Tomasza Rokickiego.

Pod koniec drugiej połowy rugbiści z Warszawy zaczęli dążyć do czwartego przyłożenia, co dawałoby im jeden punkt, jednak swojego celu nie osiągnęli, a biało-zieloni w ostatnich sekundach meczu zdobyli punkty za sprawą Piotra Jurkowskiego.

- Grzesiek objął stanowisko trenera, ja tak dla siebie chciałem potrenować. Po rozmowie z Grześkiem, który stwierdził, że jeszcze bym się przydał tej drużynie, choćby aby wejść na 20 minut w końcówce. Tak się umówiliśmy, wróciłem na boisko i w momentach kiedy będzie potrzeba, ktoś będzie kontuzjowany, to się na nim znajdę - powiedział po meczu Janusz Urbanowicz.

Udany debiut na ławce szkoleniowej Lechii zaliczył Grzegorz Kacała, po meczu zadowolony z wyniku stwierdził, że jego druzyna zrobiła pierwszy, mały krok w kierunku zrealizowanie przedsezonowych planów.

- Są jeszcze elementy, nad którymi musimy popracować, przed nami teraz ciężki wyjazdowy mecz w Poznaniu, później miesiąc przerwy od ligi i tutaj wyciągniemy pierwsze wnioski, po tych meczach. Cieszy mnie przede wszystkim frekwencja i zaangażowanie zawodników. Na pewno jesteśmy uważani za jednego z faworytów obok Gdyni i Łodzi ale do finału do czerwca wiele się może zdarzyć, na razie nasz cel minimum to zakwalifikowanie się do pierwszej czwórki - powiedział po meczu Grzegorz Kacała.

Tabela wprowadzona: 2009-08-23

Pozostałe wyniki 1. kolejki: Lechia Gdańsk - Bemowo AZS AWF Warszawa 51:21 (32:7), Juvenia Kraków - Posnania Poznań 34:24 (17:14), Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew 22:10 (8:10).
Marta

Opinie (12)

• GRATULACJE DLA CAŁEJ DRUŻYNY LECHII!!!!!!!!!!!!

Udany debiut trenera Grzegorza Kacały!!!!!!!!!!
    Drużyna z dużym potencjałem.Gratulacje dla wszystkich zawodników.
    Zyczę powodzenia i trzymam kciuki w kolejnych meczach.
    Brawo!!!!!!!!!!

• 12 1

• Łódź - Orkan

Niespodziewanie Orkan prowadzi do przerwy 10-8

• 1 2

• Budowlani_orkan (1)

Mecz jak na inaugurację stał na niezłym poziomie(Budowlani przed obozem,Orkan po zgrupowaniu).Goście naprawdę drużyna,która sprawi niejedną niespodziankę w trakcie ligi,szczególnie będzie groźna u siebie.Wyrównany skład,dodam,że bardzo młody ale dużo potrafiący.Lider młyna Maciek Brażuk,bardzo dobre zawody młodej "10" z Socho.Atak do uzupełnienia(kontuzja Wojtka Łukasiewicza w 3 minucie meczu).Będzie to zespól baaaardzo groźny w lidze!!!
    Ale znowu popis dał sędzie zawodów Pan Zeszutek-niestety niezrozumiałe i karygodnie błędne decyzję jego podczas meczu narastały z "ciśnieniem".które narastało u zawodników po decyzjach sędziego.Ten Pan nie powinien nigdy sędziować w lidze,baaardzo słaby,błędy w prostych decyzjach w trakcie meczu...można wiele jeszcze napisać!!!Generalnie sędzia Zeszutek powinien być wreszcie rozliczony i zawieszony do końca sezonu w roli sędziego.Ten Pan zrobi jeszcze wiele krzywdy niejednemu zespołowi w lidze(proszę o przypomnienie sobie w poprzednim sezonie sędziowanie Pana Zeszutka).Może Pan Zabłocki wreszcie go rozliczy za swoją delikatnie nieporadność.
    W skali od 1 do 10 Pan Zeszutek po dzisiejszym meczu jest "0"-totalne dno w roli sędziego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• a daleko nie trzeba szukać

chyba większość pamięta słynny mecz półfinałowy arka - juvenia ;)

pan Z. zdobył najwięcej punktów z obydwu drużyn ;)

• 0 0

• Lechijka świetny mecz! Brawo panowie, super.

Bardzo fajna atmosfera na meczu, spiker dawał rade, młyn smigał jak trzeba i jurkowski tez dał znac o sobie. szkoda tylko ze na meczu nie mozna pic piwka lechii! :)

na meczu byłem goscinnie ale był czad! bede tam wracal!

Pozrawiam
    Kajman

• 4 0

• (1)

A ilu było mniej więcej kibiców na trybunach?

• 0 0

• nie zawiele mimo pogody...

• 0 1

• lechia, lechia, lechia, lechia, lechia, lechia - to klub marzeń!

cudowny mecz! ale widac postem po odejsciu urbanowicza, ta ekipa lepiej gra! Póki co próbuje, ale widać zaangażowanie i postęp! Brawo KACAŁA!