Półfinał IMŚJ w Zielonej Górze

15 lipca 2002 (artykuł sprzed 21 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Trzej Polacy awansowali do finału mistrzostw świata juniorów na żużlu z półfinału rozegranego w Zielonej Górze. Zawody wygrał Czech Lukas Dryml, który zgromadził 14 punktów. Drugi był Szwed Freddie Eriksson (13). Trzecie miejsce po dodatkowym biegu zajął Rafał Kurmański (12+3), który pokonał Krzysztofa Kasprzaka (12+2). Piąty był startujący jako zawodnik Kanady Krzysztof Słaboń (9). Na szóstym miejscu uplasował się Anglik Dawid Howe (9). Trzecim reprezentantem Polski, który awansował do finału, jest Łukasz Jankowski. Wygrał wyścig dodatkowy i zajął siódme miejsce. Ósmy był Szwed Daniel Davidsson. Rezerwowym został Słoweniec Matej Zagar.

Trzech pozostałych Polaków wypadło słabiej. Sebastian Smoter był dziesiąty (7 punktów), Rafał Szombierski - trzynasty (4), a Łukasz Romanek, który wycofał się po jednym starcie, piętnasty (1).

***

Zawody Stamir Cup w Toruniu, rozgrywane według tabeli biegowej Grand Prix, wygrał Australijczyk Ryan Sullivan, który w wielkim finale pokonał Tony Rickardssona, Tomasza Golloba i Sebastiana Ułamka.

8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 2 0 0 2 -42 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.