Politechnika 21 - SMS 29

3 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Piłkarze ręczni SMS nie rezygnują z walki o utrzymanie w I lidze. W Radomiu gdańscy licealiści pokonali wyżej notowaną Politechnikę 29:21 (13:9). Drużynę wyjątkowo prowadził Dariusz Tomaszewski, trener reprezentacji Polski juniorów. Pierwszy szkoleniowiec drużyny, Jan Prześlakiewicz, uczestniczy w Warszawie w kursie na trenera pierwszej klasy.

SMS: Romatowski, Wróbel - Żółtak 1, Jachlewski 9, Stankiewicz, Wysokiński, Nyćkowiak 3, Jeżewski, Miać 4, Stefański 5, Kuczyński 4, Rozporski, Kuta 3, Ćwikliński.

Mecz od początku do końca toczył się pod kontrolą gości. Zanim pozwolili oni w 9 min zdobyć pierwszą bramkę rywalom, prowadzili 4:0. Dwiema udanymi akcjami popisał się Mateusz Jachlewski, a po jednym trafieniu dołożyli Daniel Żółtak i Łukasz Stefański. Po osiemnastu minutach przewaga SMS wzrosła do 10:5.

- Bardzo dobrze graliśmy w defensywie. Udane interwencje mieli obaj bramkarze. Wreszcie też zespół rozsądnie prowadził atak pozycyjny. Co prawda, najskuteczniejszy był na lewym skrzydle Jachlewski, ale warto zwrócić uwagę, jak wielu naszych zawodników wpisało się na listę strzelców. Tego w poprzednich meczach brakowało - ocenia Andrzej Lisiewicz, kierownik SMS.

W drugiej połowie gdańszczanie nie tylko nie roztrwonili przewagi, ale systematycznie ją powiększali. Było 18:11, 20:12, 29:20... SMS udało się wygrać wyżej niż wyniosła porażka w pierwszej rundzie przed własną publicznością (23:29). Kto wie, czy dzisiaj na pozór mało istotny fakt nie nabierze znaczenia na finiszu rozgrywek, gdy bilans dwumeczów kształtować będzie tabele w przypadku uzyskania przez dwie lub więcej drużyn identycznej liczby punktów.

Pozostałe wyniki 18. kolejki:
Miedź Legnica - Gwardia Opole 28:22, AZS AWF Biala Podlaska - Wisła II Płock 26:18, Wolsztyniak - Traveland Jurand Olsztyn 24:20, MKS Końskie - MTS Chrzanów 31:26, Kasztelan Sierpc - Eltast Radom 21:29, Grunwald Poznań - Viret Huta Zawiercie 25:32.

1. Gwardia 30:6 487-428
2. Eltast 27:9 490-452
3. AZS AWF 24:12 432-399
4. Grunwald 22:14 450-435
5. Końskie 19:17 517-515
6. Miedź 18:18 436-435
7. Traveland 17:19 434-406
8. Politechnika 17:19 482-482