Polonia Bytom - Arka Gdynia 1:3. Awans do 1/8 finału Pucharu Polski po dogrywce

8 listopada 2023, godz. 20:35
Opinie (82)

Olaf Kobacki wszedł na boisko w 77. minucie i było to prawdziwe "wejście smoka", gdyż jego gol i asysta zdecydowały o awansie Arki Gdynia do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Olaf Kobacki wszedł na boisko w 77. minucie i było to prawdziwe "wejście smoka", gdyż jego gol i asysta zdecydowały o awansie Arki Gdynia do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe II-ligową Polonię Bytom 3:1 (1:0, 1:1), a awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski zdobyła dopiero po dogrywce. 120 minut gry to szeregach żółto-niebieskich była huśtawka nastrojów. Prowadzenie zdobył Przemysław Stolc, ale w doliczonym czasie pierwszej połowie czerwoną kartkę po odbiciu ręką zmierzającej do siatki piłki otrzymał Sebastian Milewski, a Martin Chudy obronił rzut karny. Natomiast w dogrywce błysnął Olaf Kobacki, który tego dnia był rezerwowym. Asystował przy golu Kasjana Lipkowskiego oraz sam ustalił końcowy rezultat. Następnego rywala żółto-niebiescy poznają w piątek, 10 listopada.

Wolny

Rezerwowi: 33 Hajduk, 6 Ściślak, 7 L. Zielinski, 8 Jopek, 9 Ropski, 26 Ławrynowicz, 24 Budzik, 28 Ochwat, 30 Radkiewicz,

Wilczyński

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 7 Kobacki, 10 Czubak, 11 Adamczyk, 29 W.Zieliński, 34 Sawicki, 40 Wereszczak, 55 Gol, 94 Gojny,
  • 53' 15 Krzemień Zmiany 8 Jopek
  • 65' 11 Andrzejczak Zmiany 7 L. Zielinski
  • 65' 10 Żagiel Zmiany 6 Ściślak
  • 82' 19 Wolny Zmiany 26 Ławrynowicz
  • 82' 7 L.Zieliński Zmiany 9 Ropski
  • 68' 21 Skóra Zmiany 94 Gojny
  • 68' 99 Wilczyński Zmiany 10 Czubak
  • 77' 38 Predenkiewicz Zmiany 7 Kobacki
  • 77' 36 Bednarski Zmiany 11 Adamczyk
  • 91' 84 Chudy Zmiany 1 Krzepisz
  • 48' Stefański
  • 42' Stolc
  • 91' Lipkowski
  • 105' Kobacki
  • 45+2 Bedronka
  • 58' Gajda
  • 90' trener Tomczyk
  • 73' Predenkiewicz
  • 90+2 Marcjanik
  • 94' Lipkowski
  • 103' fizjoterapeuta Latos
  • 45+4 Milewski

W doliczonym czasie pierwszej połowy Martin Chudy obronił rzut karny, ale z powodu urazu na dogrywkę już nie wyszedł. W doliczonym czasie pierwszej połowy Martin Chudy obronił rzut karny, ale z powodu urazu na dogrywkę już nie wyszedł.

1/16 finału Fortuna Pucharu Polski - wyniki
Polonia Bytom - ARKA GDYNIA po dogrywce 1:3 (0:1, 1:1)
Stal Brzeg - Warta Poznań 0:4 (0:2)
Carina Gubin - Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)
GKS Tychy - Legia Warszawa 0:3 (0:3)
ŁKS Łódź - Raków Częstochowa po dogrywce 0:2 (0:0, 0:0)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
Stal Rzeszów - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)
Legia II Warszawa - Korona Kielce po dogrywce 2:4 (1:1, 2:2)
Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań 0:4 (0:2)
Cracovia - Zagłębia Lubin 1:0 (0:0)
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze po dogrywce 1:2 (1:1, 1:1)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)
Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (0:0)
Garbarnia Kraków - Stal Mielec po dogrywce 2:4 (0:0, 2:2)
Resovia - Jagiellonia Białystok 1:3 (0:1)
Wisła Puławy - Widzew Łódź 1:4 (0:4)

przed wyprawą do Bytomia trener Łobodziński zapowiadał rotację w składzie

Przeczytaj, dlaczego Arka Gdynia będzie rotować składem, a kto zagra za karę

i są zmiany. W porównaniu z "11" z ostatniego meczu z Podbeskidziem (1:0) w wyjściowym składzie ponownie tylko: Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Borecki i Skóra

Przeczytaj relację z meczu Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

wśród tych, którzy dziś odpoczywają, ale jak zajdzie potrzeba, będą mogli wejść z ławki m.in. Kobacki (ARKA Gdynia), Ligowiec Października 2023 Trojmiasto.pl

Olaf Kobacki Ligowcem Października. Zadaj pytanie piłkarzowi Arki Gdynia, które zamieścimy w specjalnym wywiadzie

Arka dziś przed szansą na siódme zwycięstwo z rzędu i awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

Arka Gdynia wiceliderem Fortuna 1. Ligi i co dalej? Trener: Kto zabroni marzyć?

przed szansą na debiut w Arce Wołodymir Wereszczak (ARKA Gdynia) , 17-letni napastnik z Ukrainy, który do gdyńskiego klubu dołączył zimą z Ruchu Lwów
Polonia to beniaminek II ligi, który po 16. kolejkach jest w strefie spadkowej. Z dorobkiem 17 punktów i bilansem bramkowym 16:22 plasuje się na 15. miejscu.
w 1/16 finału, tak jak w każdej rundzie Fortuna Puchar Polski, rozgrywany jest tylko jeden mecz. Gdyby nie było rozstrzygnięcia po 90 minutach, zarządzana będzie dogrywka 2x15 minut, a później ewentualnie rzuty karne.
Pary 1/8 finału poznamy w piątek, 10 listopada. Losowanie rozpocznie się tego dnia w samo południe w siedzibie PZPN w Warszawie.
Polonia dokonała 5 zmian w porównaniu z ostatnim meczem w II lidze
piłkarze na prezentacji, Arka żółte koszulki z niebieskim pasem, niebieskie spodenki, Polonia czerwono-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki

1'
mecz od środka rozpoczęła Polonia
1'
na stadionie mecz przyjaźni, są kibice z Gdyni, którzy już dopingowali Arkę głośnymi okrzykami
2'
nieudane dośrodkowanie Stefańskiego (Polonia Bytom), kapitana gospodarzy
2'
natomiast w Arce z opaską dziś Stolc (ARKA Gdynia), gdyż Gojny (ARKA Gdynia) jest na ławce, a Azacki pauzuje po czerwonej kartce otrzymanej w Legnicy w 1. pucharowej rundzie
5'
Skóra (ARKA Gdynia) w "16" rywali nie doszedł do dośrodkowania Predenkiewicza (ARKA Gdynia)
6'
Wilczyński liczył na rzut rożny, ale sędzia uznał, że to on jako ostatni dotykał piłki przed jej opuszczeniem boiska
8'
niecelny strzał z dystansu Stefańskiego (Polonia Bytom)
8'
coraz mocniejszy deszcz, ale to nie odbije się na stanie murawy, mecz odbywa się bowiem na sztucznej nawierzchni
9'
zderzenie Piekarskiego (Polonia Bytom) i Wilczyńskiego w polu karnym Arki po bezpośrednim wrzucie piłki z autu w "16" gdynian
9'
obaj piłkarze potrzebują pomocy medycznej
10'
sędzia nie odgwizdał faulu, a Piekarski (Polonia Bytom) skierował nawet piłkę w kierunku bramki. Złapał ją Chudy (ARKA Gdynia)
11'
obaj piłkarze mogą kontynuować grę
12'
Milewskiemu (ARKA Gdynia) również nie udało się wywalczyć rzutu rożnego. Sędzia uznał, że pomocnik Arki faulował Koniecznego (Polonia Bytom) w narożniku boiska
14'
Arka z przewagą posiadania piłki 59:41, ale jeszcze bez strzału w kierunku bramki Polonii
17'
nieudany strzał z dystansu Bednarskiego (ARKA Gdynia). Piłka nie wyszła poza bramkę, ale wypadła w... aut
20'
na razie Polonia bez kompleksu wobec Arki, a gdynianie nie potrafią stworzyć większego zagrożenia pod bytomską bramką
21'
Wolny na spalonym po akcji Żagla
22'
Dobrotka (ARKA Gdynia) przerwał kontrę Krzemienia (Polonia Bytom)
22'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
23'
eksperymentalne ustawienie w środku pola w Arce, dziś bez ofensywnego pomocnika, a na pozycjach 6, 8, 10 rotują się w zależności od sytuacji na boisku defensywni pomocnicy
24'
po stracie Arki Chudy (ARKA Gdynia) przejął piłkę po zagraniu Krzemienia (Polonia Bytom)
25'
celny, ale lekki strzał Andrzejczaka (Polonia Bytom) po dośrodkowaniu Stefańskiego (Polonia Bytom). Chudy (ARKA Gdynia) nie miał kłopotów z udaną interwencją
25'
na trybunach odpalone race, w kolorach obu klubów, czyli niebieskim, żółtym i czerwonym
26'
Żagiel (Polonia Bytom) próbował przelobować Chudego (ARKA Gdynia) z własnej połowy. Jednak zupełnie to mu się nie udało, bo piłka pod nogi bramkarza Arki dotarła po murawie
26'
a kibice śpiewają o długoletniej przyjaźni Arki i Polonii
28'
na razie bardzo dużo niedokładności w grze Arki, widać, że ci piłkarze na co dzień nie grają w tym składzie
29'
indywidualna akcja Predenkiewicza (ARKA Gdynia), ale zakończona upadkiem na pograniczu pola karnego. Sędzia uznał, że nic nie było
31'
4 strzały Polonii, tylko 1, ten Bednarskiego (ARKA Gdynia) Arki. Posiadanie piłki nadal 59:41 dla Arki
32'
Mirus (Polonia Bytom) bez problemów złapał piłkę po dośrodkowaniu Predenkiewicza (ARKA Gdynia)
33'
kolejne race odpalone na trybunach
33'
zderzenie Milewskiego (ARKA Gdynia) i Gajdy (Polonia Bytom). Trochę leżeli na murawie, ale obaj pozbierali się o własnych siłach
35'
rykoszet po strzale Skóry (ARKA Gdynia). Rzut rożny dla Arki, choć Kacper sygnalizuje sędziemu, że mogło być zagranie ręką
36'
Dobrotka (ARKA Gdynia) bardzo blisko gola. Po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia) Martin uderzył głową z kilku metrów. Mirus (Polonia Bytom) instynktownie odbił piłkę nad poprzeczką
36'
tym razem bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z narożnika boiska Boreckiego (ARKA Gdynia)
38'
Mirus (Polonia Bytom) z trudem wybił piłkę poza bramkę po mocnym strzale Skóry (ARKA Gdynia)
39'
Predenkiewiczowi (ARKA Gdynia) nie udało się wywalczyć kolejnego kornera
41'
dośrodkowanie Predenkiewicza (ARKA Gdynia) poza bramkę Polonii
41'
strzał Milewskiego (ARKA Gdynia) z dystansu w spojenie słupka z poprzeczką
42'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stolc. Ponowienie ataku. Skóra uderzył sprzed pola karnego w poprzeczkę, a dobitka Stolca do pustej już bramki skuteczna
43'
sędzia nie wznawia gry, czeka na oceny akcji przez VAR
43'
gol uznany, Arka prowadzi 1:0
45'
co najmniej 3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Polonia w doliczonym czasie wychodzi do pressingu na połowę Arki
45+2
Żółtą kartką został ukarany Bedronka (Polonia Bytom), który faulował Skórę
45'
sędzia w tej akcji zastosował korzyści, a przystąpił do ukarania piłkarza Polonii dopiero po tym, gdy Bednarski (ARKA Gdynia) poślizgnął się w polu karnym rywali i stracił piłkę
45+3
jeszcze rzut wolny dla Polonii około 40 metrów od bramki Arki
czerwona kartka
45+4
Milewski (ARKA Gdynia) otrzymał czerwoną kartkę.
45+4
jeszcze VAR sprawdzi tę sytuację, bo jest czerwona kartka dla Milewskiego (ARKA Gdynia) i jeszcze rzut karny dla Polonii!
45+4
było zamieszanie w polu karnym Arki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Polonii. Milewski (ARKA Gdynia) wybił z linii bramkowej piłkę po strzale Żagla, ale przy dobitce Koniecznego (Polonia Bytom) sędzia uznał, że Sebastian zagrał ręką
45+6
sędzia utrzymuje swoje decyzje, Arka będzie grać w "10"
45+8
Wolny podchodzi do rzutu karnego
45+8
Chudy (ARKA Gdynia) odbił piłkę po rzucie karnego Wolnego! Bramkarz Arki rzucił się w prawy róg bramki i tak też została skierowana piłka
45+9
jeszcze sędzia czeka na podpowiedź z VAR. Sprawdzane jest, czy bramkarz Arki nie oderwał obu nóg od linii bramkowej przed strzałem
45+9
Wszystko w porządku z interwencją Chudego (ARKA Gdynia), sędzia odsyła piłkarzy do szatni
45+9
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. POLONIA BYTOM - ARKA GDYNIA 0:1
Mamy niemal powtórkę z 1. rundy. W Legnicy w doliczonym czasie pierwszej połowy czerwoną kartkę otrzymał Azacki. Po zmianie stron Arka grając w "10" obroniła prowadzenie 2:0. Teraz zaliczka będzie niższa, ale z pewnością żółto-niebieskim dodał otuchy obroniony rzut karny przez Chudego (ARKA Gdynia) po strzale Wolnego.
Wszystko co najciekawsze w połowie, która za nami wydarzyła się w ostatnich 10 minutach. Arka miała optyczną przewagę, ale jej akcjom brakowało płynności i dokładności. Widać było, że w tym składzie piłkarze spotkali się po raz pierwszy na boisku. Jednak wystarczyło, że gdynianie mocniej przycisnęli, a mogli strzelić kilka goli. Blisko powodzenia byli: Dobrotka (ARKA Gdynia), Milewski (ARKA Gdynia) i Skóra (ARKA Gdynia) aż wreszcie piłkę do siatki posłał Stolc (ARKA Gdynia).
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
w przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany
48'
Mirus (Polonia Bytom) wybił piłkę po zagraniu wzdłuż bramki Predenkiewicza (ARKA Gdynia). A piłkę skrzydłowy dostał od Boreckiego (ARKA Gdynia), który założył rywalowi tzw. kanał
48'
[1:1] Polonia Bytom STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stefański. Akcja lewym skrzydłem Szmigiela i Gajdy. Ten drugi zagrał wzdłuż bramki, a akcję z prawego skrzydła zamknął Stefański
49'
sędzia jeszcze wstrzymuje grę, będzie sprawdzana ta akcja przez VAR
50'
wydawało się, że przy podaniu między Szmigielem (Polonia Bytom) i Gajdą (Polonia Bytom) mógł być spalony, ale VAR rozwiał te wątpliwości. Gol uznany. W Bytomiu 1:1
53'
Polonia Bytom przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krzemień, w jego miejsce wchodzi Jopek.
54'
niecelny strzał Wolnego z dystansu
56'
Wojczyński nie przejął wstrzelonej w "16" piłki. Trafiła ona do Mirusa (Polonia Bytom)
58'
Bedronka (Polonia Bytom) poślizgnął się przy dośrodkowaniu i piłka wyszła poza boisko
58'
Żółtą kartką został ukarany Gajda (Polonia Bytom) po faulu na Skórze
60'
Chudy (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Andrzejczaka (Polonia Bytom)
62'
niebezpiecznie pod bramką bramki. Szmigiel (Polonia Bytom) niecelnie uderzył z narożnika pola bramkowego
63'
Mirus (Polonia Bytom) z kłopotami wybił piłkę nad poprzeczką po strzale Predenkiewicza (ARKA Gdynia)
63'
po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Boreckiego (ARKA Gdynia) Dobrotka (ARKA Gdynia) wywalczył jeszcze wrzut z autu z wysokości pola karnego
63'
Polonia przygotowuje podwójną zmianę
65'
Polonia Bytom przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Andrzejczak, w jego miejsce wchodzi L. Zielinski.
65'
Polonia Bytom przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żagiel, w jego miejsce wchodzi Ściślak.
67'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową obok bramki po strzale Szmigiela (Polonia Bytom)
68'
bez zagrożenia dla Arki po kornerze gości, Arka przygotowuje podwójną zmianę
68'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Gojny.
68'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wilczyński, w jego miejsce wchodzi Czubak.
69'
niecelnie główkował Wolny po dośrodkowaniu Stefańskiego (Polonia Bytom)
72'
po kolejnym rzucie rożnym dla Polonii piłka w rękach Chudego (ARKA Gdynia)
73'
Żółtą kartką został ukarany Predenkiewicz (ARKA Gdynia).
74'
szczęście przy Arce. Szmigiel (Polonia Bytom) spudłował z woleja po dośrodkowaniu Stefańskiego (Polonia Bytom)
77'
niecelny strzał z dystansu Gajdy (Polonia Bytom)
77'
Arka przygotowuje kolejną podwójną zmianę
77'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Predenkiewicz, w jego miejsce wchodzi Kobacki.
77'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bednarski, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
79'
Czubak (ARKA Gdynia) miał kłopoty z przyjęciem piłki zagrywanej od Gojnego (ARKA Gdynia). Jeszcze próbował wślizgiem wepchnąć piłkę do siatki, ale i to się nie udało
79'
jeszcze raz Gojny (ARKA Gdynia), ale tym razem piłkę po jego dośrodkowaniu złapał Mirus (Polonia Bytom)
80'
pomoc medyczna z obu ławek rezerwowych
81'
82'
Polonia Bytom przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wolny, w jego miejsce wchodzi Ławrynowicz.
82'
Polonia Bytom przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza L.Zieliński, w jego miejsce wchodzi Ropski.
86'
zablokowany strzał Lipkowskiego (ARKA Gdynia). Będzie jeszcze rzut rożny
88'
kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Arkę, ale bez zagrożenia dla Polonii
89'
Ropski (Polonia Bytom) po kontrze strzela gola, ale był na kilkumetrowym spalonym. A wszystko zaczęło się od straty Dobrotki (ARKA Gdynia)
90'
Żółtą kartką został ukarany trener Tomczyk (Polonia Bytom).
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
po rzucie rożnym Gojnego (ARKA Gdynia) nieudany strzał Adamczyka (ARKA Gdynia)
90+2
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA Gdynia).
90+3
strzał nad poprzeczką Ławrynowicza (Polonia Bytom)
90+3
Chudy (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowania Gajdy (Polonia Bytom)
90+4
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY. POLONIA BYTOM - ARKA GDYNIA 1:1
przed nami dogrywka w Bytomiu. Przypomnijmy, że tutaj musi zostanie wyłoniony zwycięzca. Dlatego przed piłkarzami jeszcze gra 2x15 minut.
Nic nie zmienia się, jeśli chodzi o liczebność. Polonia gra w pełnym składzie, Arka straciła po czerwonej kartce Milewskiego (ARKA Gdynia) w doliczonym czasie pierwszej połowy i całą drugą połowę grała w "10". To oczywiście odbiło się na przebiegu gry. Polonia poczuła szansę i doprowadziła do wyrównania.
91'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w bramce przed dogrywką. Boisko opuszcza Chudy, w jego miejsce wchodzi Krzepisz.
91'
pierwszą część dogrywki od środka boiska rozpoczęła Arka
91'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lipkowski. Świetna akcja Arki. Dobrotka zgrał piłkę głową, Kobacki zagrał z lewego skrzydła w pole karne, a Kasjan wbiegł w pole karne i pewnie strzelił do bramki
92'
pierwsza udana interwencja Krzepisza (ARKA Gdynia). Pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu
94'
Żółtą kartką został ukarany Lipkowski (ARKA Gdynia).
94'
Marcjanik (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Ławrynowicza (Polonia Bytom)
96'
ależ zamieszanie. Dobrotka (ARKA Gdynia) uprzedził Ropskiego (Polonia Bytom), a Krzepisz (ARKA Gdynia) obronił strzał Jopka, a próba dobitki Stefańskiego (Polonia Bytom) była niecelna
98'
kolejne zamieszanie w "16" Arki. Zablokowany strzał Jopka przez Dobrotkę (ARKA Gdynia)
99'
sędzia znów nasłuchuje podpowiedzi z VAR
99'
ostatecznie rzut rożny dla Polonii
100'
Gajda (Polonia Bytom) dośrodkował z narożnika boiska, a Jopek (Polonia Bytom) z kilku metrów spudłował z woleja
101'
posiadanie piłki, które w pierwszej połowie dochodziło do 60 procent na korzyść Arki, obecnie 51:49 dla Polonii. To efekt gry 11 na 10
103'
Czubak (ARKA Gdynia) od środka boiska w pojedynka próbował walczyć z trzema rywalami. Padł na murawę po starciu z Koniecznym (Polonia Bytom), ale sędzia nie zagwizdał
103'
Żółtą kartką został ukarany fizjoterapeuta Latos (ARKA Gdynia).
105'
[1:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kobacki. Piłka zagrana przez Krzepisza zaskoczyła defensorów Polonii. Konieczni skierował ją nawet głową w kierunku Kobackiego, a Olaf wykorzystał ten prezent, wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie dał mu najmniejszych szans
105'
Koniec pierwszej połowy dogrywki. Polonia Bytom - Arka Gdynia 1:3
106'
drugą połowę dogrywki rozpoczęła Polonia
108'
Szmigiel (Polonia Bytom) faulowany przez Lipkowskiego (ARKA Gdynia) na wysokości pola karnego Arki
109'
Gajda (Polonia Bytom) próbował "wkręcić" piłkę bezpośrednio do bramki z rzutu wolnego, ale przestrzelił
111'
bez zagrożenia dla Arki po rzucie rożnym Polonii
111'
zablokowany strzał Czubaka (ARKA Gdynia) po kontrze Kobackiego (ARKA Gdynia)
112'
Arka szanuje piłkę, rozgrywa ją z rzutu rożnego, aby "urwać" jak najwięcej czasu grając z dala od własnej bramki
115'
na spalonym Ściślak (Polonia Bytom)
117'
znów atak gospodarzy przerwany po spalonym, tym razem przed linią obrony Arki Ławrynowicz (Polonia Bytom)
118'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę
119'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gajdy (Polonia Bytom)
119'
kolejna kontra Kobackiego (ARKA Gdynia) i znów zablokowany strzał Czubaka (ARKA Gdynia). Będzie kolejny korner dla Arki
120'
Czubak (ARKA Gdynia) wymienił krótko piłkę z Gojnym (ARKA Gdynia) i blokuje ją w narożniku boiska przed rywalami
120'
KONIEC DOGRYWKI. POLONIA BYTOM - ARKA GDYNIA 1:3
Mimo gry w "10" Arka w dogrywce przechyliła losy awansu do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski na swoją korzyść. Kluczowe okazały się zmiany. Trener Łobodziński wprowadził w drugiej połowy do gry czterech podstawowych piłkarzy. W dogrywce błysnął jeden z nich. Kobacki (ARKA Gdynia) zaliczył asystę przy golu Lipkowskiego (ARKA Gdynia), a następnie sam ustalił wynik na 3:1. Przypomnijmy, że Olaf od Trojmiasto.pl otrzymał tytuł Ligowca Października i możecie do niego nadsyłać pytania, które znajdą się w specjalnym wywiadzie.

8 listopada 2023, godz. 18:00