Polonia Środa Wielkopolska - Gedania 1922 Gdańsk 2:1. Na koniec roku w "10"

mip.
25 listopada 2023, godz. 14:00
Opinie (4)

Gedania 1922 Gdańsk

Gedania 1922 Gdańsk przegrała z Polonia Środa Wielkopolska 1:2, choć prowadziła przez prawie godzinę, ale o porażce przesądziła gra w osłabieniu po czerwonej kartce, którą obejrzał Igor Bogdański. Gedania 1922 Gdańsk przegrała z Polonia Środa Wielkopolska 1:2, choć prowadziła przez prawie godzinę, ale o porażce przesądziła gra w osłabieniu po czerwonej kartce, którą obejrzał Igor Bogdański.

Gedania 1922 Gdańsk przegrała z Polonią Środa Wielkopolska 1:2 (1:0) w ostatnim meczu 2023 roku, a zarazem pierwszy z... rundy wiosennej w grupie drugiej III ligi. Grano przy padającym śniegu, a od 38. minuty gedaniści dysponowali tylko 10-osobowym składem, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Igor Bogdański. Nie wystarczyło sił. Miejscowi strzelili oba gole w ciągu 12 minut.

Milachowski 76, Siedlecki 88 - Sosnowski 16

GEDANIA: Tetyk - Bogdański, Zyska, Manuszewski - Niewiadomski (89 Łazarski), Stawikowski, Gorwa (46 Dowigiałło), Kankowski (89 Adamik) - Sosnowski, Zalewski - Żukowski

Piłkarze III ligi zakończyli rozgrywki w 2023 roku, a zarazem rozpoczęli... rundę wiosenną. W Środzie Wielkopolskiej przyszło grać w zimowej scenerii, przy padającym śniegi.

W wyjściowej "11" Gedanii 192 miejsce Krzysztofa Bąka w obronie zajął młody Igor Bogdański. Stoper nie gościł na boisku jednak zbyt długo, bo już w 1. połowie obejrzał dwie żółte kartki i gdańszczanie musieli radzić sobie w "10".

Vineta Wolin - Gedania 1922 Gdańsk 2:1. Zabójcze kontry, niewykorzystany rzut karny Vineta Wolin - Gedania 1922 Gdańsk 2:1. Zabójcze kontry, niewykorzystany rzut karny

Po 45 minutach wynik był dla nich jednak korzystny, gdyż w 16. minucie Przemysława Frąckowiaka pokonał Filip Sosnowski. Prowadzenie Gedanii mogło być wyższe, ale nie wykorzystała ona swoich szans. Z kolei po tym, jak musieli radzić sobie w osłabieniu, gra się wyrównała.

W drugiej połowie gospodarze próbowali wykorzystać fakt, że mieli o jednego piłkarza więcej. Udało im się to i to na przestrzeni zaledwie 12 minut. Całkowicie odwracając losy spotkania.

8. porażka w tym sezonie oznacza, że Gedania 1922 zakończy tegoroczne rozgrywki w połowie stawki. Przypomnijmy, że przed rokiem, gdy była beniaminkiem III ligi, plasowała się na 3. miejscu z niewielką stratą do lidera.

Przypomnij sobie, dlaczego Gedania 1922 nie zagrała o fotel lidera III ligi w ostatniej kolejce 2022 roku Przypomnij sobie, dlaczego Gedania 1922 nie zagrała o fotel lidera III ligi w ostatniej kolejce 2022 roku

18 Wikęd Luzino 18 3 1 14 24:52 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-11-27

Wyniki 18 kolejki

• Polonia Środa Wielkopolska - GEDANIA 1922 GDAŃSK 2:1 (0:1)
  • Pogoń Nowe Skalmierzyce - Flota Świnoujście 1:2 (1:0)
  • Błękitni Stargard - Elana Toruń 3:3 (1:3)
  • Sokół Kleczew - Świt Skolwin 2:2 (1:1)
  • KP Starogard Gdański - Unia Swarzędz 3:4 (1:1)
  • Zawisza Bydgoszcz - Wikęd Luzino 4:1 (3:0)
  • Pogoń II Szczecin - Cartusia Kartuzy 2:4 (1:0)
  • Mecze przełożone na 20.03.2024
  • Stolem Gniewino - Unia Solec Kujawski
  • Vineta Wolin - Noteć Czarnków
mip.

Opinie (4)

• Średniak ligowy

Dobrze, że spadek a tym bardziej awans Gedzie nie grozi.

• 9 3

• granie na śniegu nie ma sensu

to chyba już ostatnia kolejka w tym roku.w tej grupie jest za dużo drużyn powinno być najwyżej 16 to i mecze były by grane w lepszych warunkach. Gedania pokazała że jest w tej grupie średniakiem bez perspektyw na awans.