Vineta Wolin - Gedania 1922 Gdańsk 2:1. Zabójcze kontry, niewykorzystany rzut karny

mip.
18 listopada 2023, godz. 14:00
Opinie (10)

Gedania 1922 Gdańsk

Przemysław Żukowski wykorzystał jednego z dwóch rzutów karnych, co skutkowało tym, że Gedania przegrała z Vinetą Wolin 1:2. Przemysław Żukowski wykorzystał jednego z dwóch rzutów karnych, co skutkowało tym, że Gedania przegrała z Vinetą Wolin 1:2.

Gedania 1922 Gdańsk przegrała na wyjeździe z Vinetą Wolin 1:2 (0:2) w ostatnim meczu rundy jesiennej grupy drugiej III ligi. "Vikingowie" gdańszczan załatwili kontrami, po których zdobyli oba gole. Dla Gedanii z karnego trafił Przemysław Żukowski, który mógł także wyrównać stan meczu, ale drugiej "11" już nie wykorzystał.

Emche 31, Kurczak 41 - Żukowski (59 karny)

GEDANIA: Machola - Manuszewski, Bąk, Flis - Adamik, Stawikowski, Gorwa, Kankowski - Niewiadomski, Łazarski - Żukowski

Ostatni mecz rundy jesiennej dla Gedanii 1922 Gdańsk wypadł w odległym Wolinie. Trener Krystian Ryczkowski dokonał małych roszad w wyjściowej "11". Po raz pierwszy od ponad roku w 3-ligowym meczu zagrał bramkarz Mateusz Machola. Od 1. minuty zagrali też Kamil KankowskiAleksander Łazarski. W kadrze meczowej zabrakło jednak Filipa SosnowskiegoBartosza Zalewskiego.

W pierwszej połowie częściej przy piłce byli gdańszczanie, ale zupełnie nie przełożyło się to na wynik. Vineta skutecznie kontrowała i po tych akcjach padły dwa gole dla gospodarzy. Najpierw w 31. minucie do siatki trafił Szymon Emche, a 10 minut później Szymon Kurczak.

Gedania 1922 Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 2:0. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Gedania 1922 Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 2:0. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Przyjezdnym udało się złapać kontakt w 62. minucie, gdy do siatki trafił bardzo skuteczny w tym sezonie, Przemysław Żukowski, który wykorzystał rzut karny. Wtedy gdańszczanie uwierzyli jeszcze w odwrócenie losów spotkania i powrót do Gdańska z choćby jednym punktem.

Okazję do wyrównania mieli w 80. minucie, gdy arbiter znów podyktował "11". Do piłki podszedł Żukowski, ale tym razem jego strzał obronił Tymoteusz Suliński, który do Vinety trafił latem z...Gedanii.

Przyjezdni do samego końca szukali swoich szans, ale ostatecznie ulegli "Vikingom" 1:2. Ta porażka skutkuje tym, że gdańszczanie po rundzie jesiennej uplasują się na 6. lub 7. miejscu.

18 Wikęd Luzino 18 3 1 14 24:52 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-11-25