Polonia Warszawa - Arka Gdynia 0:3. Doskonałe wejście w ligowy rok 2024

17 lutego 2024, godz. 19:20
Opinie (89)

Karol Czubak i Olaf Kobacki sprawili, że Arka Gdynia doskonale rozpoczęła 2024 rok w Fortuna 1. Lidze. Karol Czubak i Olaf Kobacki sprawili, że Arka Gdynia doskonale rozpoczęła 2024 rok w Fortuna 1. Lidze.

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Polonia Warszawa 3:0 (3:0) w 20. kolejce Fortuna 1. Ligi i nadal jest na czele tabeli. Żółto-niebiescy doskonale weszli w 2024 roku, rozstrzygając mecz już po pół godzinie gry. Dwa gole zdobył Olaf Kobacki, a strzelanie otworzył Karol Czubak, który w tabeli wszech czasów najlepszych snajperów klubu zrównał się z Tomaszem Koryntem. Obaj mają na koncie po 44 bramki i dzielą 9. miejsce. Tę klasyfikację otwiera Marcus z dorobkiem 63 trafień.

Kobusiński

Rezerwowi: 1 Sandach, 6 Piątek, 7 Kluska, 8 Wojciechowski, 9 Tomczyk, 21 Majsterek, 29 Fadecki, 37 Zawistowski, 77 Michalski

Czubak

Rezerwowi: 84 Chudy, 8 Sidibe, 9 Gaprindaszwili, 13 Azacki, 17 Turski, 19 Szymański, 20 Borecki, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski
  • 25' 2 Grudniewski Zmiany 21 Majsterek
  • 46' 18 Pawłowski Zmiany 37 Zawistowski
  • 46' 10 Bajdur Zmiany 7 Kluska
  • 73' 23 Xabi Zmiany 77 Michalski
  • 81' 20 Marciniec Zmiany 8 Wojciechowski
  • 63' 21 Skóra Zmiany 39 Lipkowski
  • 75' 55 Gol Zmiany 20 Borecki
  • 75' 11 Adamczyk Zmiany 9 Gaprindaszwili
  • 84' 6 Milewski Zmiany 8 Sidibe
  • 84' 7 Kobacki Zmiany 38 Predenkiewicz
  • 3' Czubak
  • 12' Kobacki
  • 29' Kobacki
  • 51' Skóra
  • 86' Sidibe

Arka Gdynia zimowała na 1. miejscu, ale już w pierwszy meczu 2024 roku musi walczyć o odzyskanie pozycji lidera, gdyż w inauguracyjnym dniu 20. kolejki na czoło tabeli wyszedł GKS Tychy. W okresie przygotowawczym żółto-niebieskim niezbyt wychodziły sparingi

Arka Gdynia przegrała na zakończenie sparingów w Turcji. Sprawdź pełny bilans

trener na mecz z Polonią posyła podstawową "11" z rundy jesiennej. Cała trójka wypożyczonych piłkarzy zimą siada na ławce rezerwowych

Arka Gdynia wypożyczyła trzeciego piłkarza. Alassane Sidibe jak Olaf Kobacki?

na koszulki wraca logo Gdyni, co w niedługim czasie powinno zupełnie zlikwidować problem zaległości płacowych w klubie

5.02.2024 Trojmiasto.pl: Arka Gdynia wypłaciła zaległe pieniądze piłkarzom oraz podpisała umowę z Gdynią

największe nadzieje związane są z dokonującymi się zmianami właścicielskimi

Arka Gdynia poczeka 2 miesiące na zmianę właściciela? Marcin Gruchała już działa

Polonia zimą pozyskała czterech piłkarzy. Bramkarz Bąkowski (Polonia Warszawa) z Radomiaka oraz hiszpański pomocnik Xabi (Polonia Warszawa) z Żalgirisu Wilno od razu w wyjściowej "11"
wulgarnie z trybun pod adresem gości
piłkarze wychodzą na prezentację, obie drużyny w podstawowej kolorystyce. Arka żółte koszulki z niebieskim pasem i niebieskie spodenki, Polonia czarne koszulki i spodenki, a na tych pierwszych biało-czerwone dodatki
w wyniku losowania kapitanów Gojnego (ARKA Gdynia) i Marcińca drużyny zamieniają się stronami boiska
1'
od środka rozpoczęła Arka
skład akcja Arki zakończona niecelnym strzałem Kobackiego (ARKA Gdynia) z okolic 16. metra
2'
Polonia w ustawieniu z trzema, Arka z czterema obrońcami
3'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Kapitalnie podanie z prawej strony boiska Skóry, który w środkowej boiska jeszcze "kiwnął" rywala. Dokładnie dograła po ziemi piłka wyprowadziła od razu Karola do pojedynku sam na sam z bramkarzem. Napastnik pewnie strzelił obok Bąkowskiego
4'
dla Czubaka to 9. gol w tym sezonie i 44. w historii Arki. Tym samym w tabeli wszech czasów zrównał się z Tomaszem Koryntem i teraz wspólnie zajmują 9. miejsce

Przeczytaj, co Tomasz Korynt mówił o Karolu Czubaku

5'
mógł być 2. gol dla Arki. Czubak próbował strzelać piętą po zagraniu Gojnego (ARKA Gdynia), a strzał Kobackiego (ARKA Gdynia) odbił Bąkowski (Polonia Warszawa)
6'
było duże zamieszanie w polu karnym Polonii i sędzia sprawdzi jeszcze tę sytuację na VAR, mogło być zagranie ręką broniących
8'
po długiej analizie, bo sprawdzano możliwość zagrania ręką aż u dwóch polonistów, ostatecznie nie ma rzutu karnego dla Arki
9'
niecelny strzał Gojnego (ARKA Gdynia)
10'
bardzo agresywna gra Arki, pressing już na połowie rywali sprawia, że gdynianie szybko dochodzą do piłki i konstruują kolejne ataki
11'
Adamczyk (ARKA Gdynia) zagrał do Czubaka, który z pola bramkowego, po nodze obrońcy strzelił w boczną siatkę. Będzie jeszcze korner
12'
wybita piłka po kornerze Arki i dośrodkowaniu Kobackiego przez obrońców Polonii
12'
[0:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kobacki. Tym razem kapitalne zagranie z własnej połowy Marcjanika. Przerzucił piłkę nad defensywą Polonii i Kobacki był sam na sam z bramkarzem. Strzelił między nogami Bąkowskiego
13'
jeszcze VAR sprawdza, czy nie było spalonego
13'
gol uznany, to 9. trafienie Kobackiego (ARKA Gdynia) w tym sezonie
14'
Kobacki (ARKA Gdynia) znów drybluje w polu karnym Polonii, ale tym razem nie kończy akcji strzałem
15'
83:13 posiadanie piłki, strzały 6:0, strzały celne 3:0. Wszystkie statystyki oczywiście na korzyść Arki
17'
słupek po strzale Gojnego (ARKA Gdynia) sprzed "16" i rykoszecie od nogi Grudniewskiego
18'
niecelny strzał Stolca (ARKA Gdynia) z dystansu
19'
Lenarcik (ARKA Gdynia) bez problemów poradził sobie z dośrodkowaniem
21'
Grudniewski (Polonia Warszawa) potrzebuje pomocy medycznej, to środkowy obrońca Polonii, któremu po tym doskonałym początku Arki mogło się też zakręcić w głowie
22'
kolejny obrońca Kowalski-Haberek (Polonia Warszawa) przywołany przez trenera Samlca na rozmowę do linii bocznej
22'
gra wznowiona, Polonia w pełnym składzie
23'
Dobrotka (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową poza własną bramkę
24'
zbyt mocne z narożnika boiska dośrodkowanie Bajdura (Polonia Warszawa). Piłka minęła wszystkich piłkarzy i bramkę Arki
24'
znów Grudniewski (Polonia Warszawa) leży na murawie
25'
przygotowywana zmiana przez gospodarzy
25'
Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Grudniewski, w jego miejsce wchodzi Majsterek.
28'
1. strzał trafia do statystyk Polonii i tylko tyle, gdyż piłka uderzona przez Kołodziejskiego (Polonia Warszawa) z dystansu ledwo doleciała do Lenarcika (ARKA Gdynia)
29'
[0:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kobacki. Atak lewym skrzydłem. Kobacki do Adamczyka i ponownie Kobacki. Tym razem już z narożnika pola bramkowego pewnie uderzył w "krótki róg" bramki Polonii
30'
krótkie sprawdzenie na VAR, czy było wszystko w porządku i gramy dalej, a Olaf ma już 10. goli w tym sezonie na koncie
30'
przed Kobackim (ARKA Gdynia) tylko: Sekulski (Wisła Płock) - 12 goli i Rodado (Wisła Kraków) - 11
32'
Lenarcik (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Majsterka
34'
Stolc (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
35'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska Polonia próbowała wyjść z kontrą, ale ta akcja od razu przerwana faulem przez Arkę
37'
kolejna pewna interwencja Lenarcika (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu rywali
38'
posiadanie piłki 66:34 na korzyść Arki, w strzałach 8:2
39'
Gol (ARKA Gdynia) zanotował przechwyt i zainicjował kontrę 4 na 3. Podanie Adamczyka (ARKA Gdynia) w kierunku Czubaka przeciął jednak wracający Biedrzycki (Polonia Warszawa)
41'
drugi rzut rożny dla Polonii, w tym elemencie zatem remis 2:2
41'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Bajdura (Polonia Warszawa) z narożnika boiska
42'
niecelny strzał Pawłowskiego (Polonia Warszawa) z dystansu
43'
akcja Czubaka i Kobackiego (ARKA Gdynia) w polu karnym Polonii. Olafowi piłkę zabrał Marciniec (Polonia Warszawa)
44'
Dobrotka (ARKA Gdynia) nie pozwolił, aby podanie Kotona (Polonia Warszawa) doszło pod bramką Arki do Kobusińskiego
45'
niedokładne podanie Czubaka. Gdyby było precyzyjne, Skóra (ARKA Gdynia) zapewne byłby sam na sam z bramkarzem
45'
co najmniej 3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Lenarcik (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po strzale głową Pawłowskiego (Polonia Warszawa), do którego dośrodkował Biedrzycki (Polonia Warszawa). Zadanie strzelającemu utrudnił jeszcze Gojny (ARKA Gdynia), który też skakał do tej piłki i naciskał rywala
45+3
w doliczonym czasie atakuje Polonia
45+3
Lenarcik (ARKA Gdynia) przejął piłkę pod dośrodkowaniu Kowalskiego-Haberka
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. POLONIA WARSZAWA - ARKA GDYNIA 0:3
Pewne i zasłużone prowadzenie Arki w Warszawie. Od początku było widać, że żółto-niebiescy mieli pomóc, aby zrewanżować się rywalowi za porażkę w Gdyni 2:3. Pressowali już na połowie rywali, a po przejęciu piłki starali się jak najszybciej przemieścić pod bramkę rywali. Skóra (ARKA Gdynia) zaliczył asystę z połowy boiska, a Marcjanik (ARKA Gdynia) po zagraniu z własnej połowy. Pod bramką rywali nie zawodzili: Kobacki (ARKA Gdynia) i Czubak, którzy dołożyli 3 trafienia i w tym sezonie wspólnie mają już na koncie ich 19. Karol awansował na 9. miejsce w klasyfikacji najlepszych snajperów Arki w historii, a tę pozycję dzieli z Tomaszem Koryntem.
46'
Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pawłowski, w jego miejsce wchodzi Zawistowski.
46'
Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bajdur, w jego miejsce wchodzi Kluska.
46'
drugą połowę rozpoczęła Polonia, która w przerwie dokonała dwóch zmian, a łącznie już wymieniła trzech piłkarzy
46'
trener Łobodziński oczywiście zostawił tę samą "11"
48'
tak jak i na początku, także i teraz pressing Arki na połowie Polonii
49'
najwyraźniej frustracje z wyniku i przebiegu grę miejscowa widownia "wyładowuje" wulgarnym skandowaniem pod adresem gości
51'
Lenracik wyszedł z bramki i złapał piłkę wstrzeloną w jego "16"
51'
Żółtą kartką został ukarany Skóra (ARKA Gdynia). Kacper pogubił się w dryblingu, poślizgnął się i wpadł nogami w nogi Kotona
53'
trochę zamieszania w polu bramkowym Arki, ale Xabi (Polonia Warszawa) nie zdążył do strzału po dośrodkowaniu Kołodziejskiego (Polonia Warszawa)
55'
Kobacki (ARKA Gdynia) nie doszedł do piłki, którą wrzucał w pole bramkowe Czubak
56'
Kobusiński wbiegł między Gojnego (ARKA Gdynia) i Marcjanika (ARKA Gdynia), ale Dawid nie pozwolił mu na strzał i akcję skończył Lenarcik (ARKA Gdynia), łapiąc piłkę
59'
Zawistowski (Polonia Warszawa) zagrał wzdłuż bramki Arki. Nikt nie dołożył nogi do piłki
60'
Biedrzycki (Polonia Warszawa) przedarł się w pole karne, ale piłka uciekała mu poza boisko. Na wślizgu zdołał ją skierować w kierunku bramki, ale Lenarcik (ARKA Gdynia) był na posterunku
61'
Polonia coraz śmielej sobie poczyna, w posiadaniu piłki dobiła już do 44 procent
62'
Milewski (ARKA Gdynia) nie pozwolił z dystansu strzelić Klusce
63'
Dobrotka (ARKA Gdynia) sfaulował przed polem karnym Kobusińskiego
63'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
64'
Xabi (Polonia Warszawa) z rzutu wolnego uderzył nad poprzeczką
64'
Arka dokonała zmiany na pozycji młodzieżowca, zmiana, którą widzieliśmy jesienią, nominalny obrońca wszedł na prawą pomoc
66'
Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Kowalskiego-Haberka (Polonia Warszawa) z prawego skrzydła
68'
Kobacki (ARKA Gdynia) po przechwycie rozpoczął kontrę z własnej połowy. Przeprowadził piłkę aż pod pole karne rywali, skąd dośrodkował, ale Milewski (ARKA Gdynia) nie sięgnął piłki głową
69'
Gojny (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
70'
po krótko rozegranym rzucie rożnym przez Arkę piłkę po strzale Kobackiego (ARKA Gdynia) odbił Bąkowski (Polonia Warszawa), a dobitka Stolca (ARKA Gdynia) wysoko nad poprzeczką
71'
Bąkowski (Polonia Warszawa) z najwyższym trudem wybił piłkę nad poprzeczką po bardzo dobrym uderzeniu Gola sprzed pola karnego
72'
z rzutu rożnego piłka zagrana przed pole karne Polonii. Strzał Milewskiego (ARKA Gdynia) zablokowany, a poprawka Lipkowskiego (ARKA Gdynia) wysoko nad poprzeczką
73'
Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Xabi, w jego miejsce wchodzi Michalski.
74'
już w pierwszej akcji Michalski (Polonia Warszawa) wyłożył piłkę na strzał Kobusińskiego, ale obrońcy Arki zdołali wybić futbolówkę poza bramkę
74'
bez zagrożenia dla Arki po kornerze rywali
74'
trener Łobodziński przygotowuje podwójną zmianę, będzie debiut
75'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gol, w jego miejsce wchodzi Borecki.
75'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi debiutant Gaprindaszwili.
78'
Kobacki (ARKA Gdynia) zabrał piłkę Kowalskiemu-Haberkowi i wyłożył piłkę na strzał przed pole karne Milewskiemu (ARKA Gdynia). Sebastian posłał piłkę obok bramki
78'
zablokowany strzał Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia)
78'
szybka dwójkowa akcja Michalski (Polonia Warszawa) -Kobusiński, którą w ostatniej chwili przerwał Gojny (ARKA Gdynia)
78'
Lipkowski (ARKA Gdynia) przeszedł do środka drugiej linii, a Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) ustawiony na prawym skrzydle
81'
Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marciniec, w jego miejsce wchodzi Wojciechowski.
81'
Polonia wykorzystała limit zmian, a jako ostatni opuścił boisko jej kapitan
82'
trener Łobodziński ma jeszcze dwie zmiany i już je przygotowuje, będzie kolejny debiut
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi debiutant Sidibe.
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Predenkiewicz.
85'
Arka kończy mecz z dwoma młodzieżowcami (Lipkowski (ARKA Gdynia), Predenkiewicz (ARKA Gdynia) ) i dwoma debiutantami (Gaprindaszwili (ARKA Gdynia), Sidibe (ARKA Gdynia) )
86'
Żółtą kartką został ukarany Sidibe (ARKA Gdynia) po faulu na Kowalskim-Haberku
88'
rzut rożny dla Polonii
88'
po dośrodkowaniu Michalskiego (Polonia Warszawa) z narożnika boiska powstało zamieszanie w "16" Arki. Stolc (ARKA Gdynia) blokował Majsterka, ale rezerwowy Polonii zdołał nogą skierować piłkę w kierunku bramki. Pewnie ją złapał Lenarcik (ARKA Gdynia)
90'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) zagrał w pole karne, ale Czubak próbował wślizgiem skierować piłkę do siatki, ale to mu się nie udało
90'
co najmniej 2 minuty dłużej potrwa ten mecz
90+1
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) w indywidualnej akcji przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką, ale w polu karnym Polonii dogonił go Biedrzycki (Polonia Warszawa) i zabrał piłkę
90+2
Gojny (ARKA Gdynia) powinien strzelać, ale wdał się w drybling i stracił piłkę w "16" rywali
90+2
KONIEC MECZU. POLONIA WARSZAWA - ARKA GDYNIA 0:3
Arka w drugiej połowie nie forsowała już tempa, a nastawiła się na kontrolowanie gry. Polonia poprawiła posiadanie piłki do 48 procent, gdy na początku miała około 15, ale nie stworzyła większego zagrożenia pod bramką Lenarcika (ARKA Gdynia). Natomiast z drugiej strony boiska najgroźniej strzelali: Kobacki i Gol.
Trener Łobodziński zainkasował kolejne 3 punkty, utrzymał pozycję lidera i sprawdził dwóch debiutantów.
od godziny 19:45 zapraszamy na kolejny mecz Fortuna 1. Ligi

LIVE: Lechia Gdańsk - Wisła Płock

17 lutego 2024, godz. 17:30