Pomorzanin Toruń - Bałtyk Gdynia 0:2. Michał Marczak z dubletem na inaugurację

dak.
1 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście
Michał Marczak strzelił oba gole dla Bałtyku Gdynia w meczu z Pomorzaninem Toruń. Michał Marczak strzelił oba gole dla Bałtyku Gdynia w meczu z Pomorzaninem Toruń.

Bałtyk Gdynia pokonał na wyjeździe Pomorzanin Toruń 2:0 (1:0) w pierwszym meczu nowego sezonu w 2. grupie, III ligi. Szczególnie udaną inaugurację zaliczył Michał Marczak, który był strzelcem obu goli dla biało-niebieskich.

Pomorzanin Toruń - BAŁTYK GDYNIA 0:2 (0:1)
Bramka:
Michał Marczak 42 (karny), 90+3

BAŁTYK: Bartkowiak - Andryszak, Garbacik, Demiańczuk, Machol - Goerke, Lengiewicz, Bartlewski - Gułajski, Marczak, Gołuński (84 Nowicki)

Piłkarze Bałtyku Gdynia rozpoczęli sezon od starcia z beniaminkiem Pomorzaninem Toruń. Jeszcze przed startem meczu klub poinformował, że w drużynie pozostanie Adrian Machol, a wypożyczony został Szymon Nowicki. Ten pierwszy pojawił się w wyjściowej "11", natomiast drugi rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych.

Michał Marczak: Celem grupa mistrzowska

To wychowanek Kaszubii Kościerzyny, z której przeszedł do Arki Gdynia. Tam szkolił się w drużynach młodzieżowych aż w końcu zadebiutował w pierwszym zespole. Na koncie ma po dwa występy w ekstraklasie i w Pucharze Polski. W 2018 roku został wypożyczony do Chrobrego Głogów. Latem 2019 roku trafił na wypożyczenie do Gryfa Wejherowo. Może grać zarówno w linii pomocy jak i w ataku.

Spotkanie lepiej zaczęło układać się dla gospodarzy, którzy w 14. minucie mogli objąć prowadzenie, ale Michał Bartkowiak uratował drużynę przed stratą bramki. Odpowiedź mogła nastąpić 10 minut później, gdy rzut wolny mógł zostać zamieniony na gola, jednak piłka ostatecznie powędrowała na rzut rożny.

Zmiana systemu rozgrywek III ligi. Terminarz sezonu 2020/21

Kolejne minuty upływały pod znakiem spokojnej wymiany podań i obrony na własnej połowie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, Mateusz Goerke był faulowany po wejściu w pole karne, dlatego sędzia wskazał na wapno. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Michał Marczak i to biało-niebiescy schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz z Torunia. Najpierw sparował futbolówkę na poprzeczkę po rzucie wolnym Fabiana Lengiewicza, a następnie w podobnej sytuacji wybronił silne uderzenie Damiana Garbacika.

Goście mogli wypuścić zwycięstwo jeszcze przed końcem spotkania, gdyż piłka znalazła się w siatce Bartkowiaka po zamieszaniu w polu karnym. Arbiter dopatrzył się jednak przewinienia, dlatego bramka nie została uznana, a biało-niebiescy wciąż prowadzili różnicą jednego gola.

Bałtyk Gdynia przegrał z Jaguarem Gdańsk 3:4 i odpadł z woj. Pucharu Polski

Niewykorzystana sytuacja zemściła się w trzeciej minucie doliczonego czasu. Marczak do końca powalczył o futbolówkę, zmuszając obrońcę do popełnienia błędu. Napastnik Bałtyku sprytnie go wykorzystał i po drugim golu już ciężko było mówić o starcie punktów. Chwilę później zabrzmiał ostatni gwizdek.

22 Nielba Wągrowiec 1 0 0 1 1:5 0
Po rundzie jesiennej liga zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym.
Tabela wprowadzona: 2020-08-04