Pomorze powalczy o play-off PLFA

kfk
16 czerwca 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Zwycięskie punkty przywieźli z Krakowa zawodnicy Pomorze Seahawks (35:14). Także i tym razem nie obeszło się bez emocjonującej pogoni w końcówce meczu 6. kolejki spotkań Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I. Po trzytygodniowych wojażach w najbliższą sobotę, 19 czerwca podopieczni Macieja Cetnerowskiego zagrają już przed własną publicznością.

Pomorze Seahawks oraz Sioux Kraków Tigers przed weekendowym starciem sąsiadowali w tabeli. Wygrana przybliżała obie drużyny do półfinału PLFA I. Toteż z większym animuszem do walki rzucili się gospodarze, narzucając trójmiejskiej ekipie swój fizyczny styl gry. Po dwóch kwartach "Tygrysy" prowadzili 14:0. Defensorom "Jastrzębi" mocno dał się we znaki zwłaszcza Filip Mościcki, autor przyłożenia i podwyższenia.

Po przerwie przyśpieszyli goście, zatrzymując grę biegową podopiecznych Damiana Iskry. Kolegów do pogoni poderwał Damian Bijan, który podanie Macieja Siemaszki zamienił na przyłożenie. Kulminacyjnym momentem pojedynku okazała się, podobnie jak w ostatnim meczu z Miners (10:13), końcówka spotkania. Seahawks dało popis niezwykle skutecznej gry ofensywnej, zdobywając w ostatnich 12 minutach zawodów aż cztery przyłożenia (Paweł Fabich, Bijan oraz dwa Sebastian Krzysztofek).

- Po przerwie zawodnicy wyszli już bardziej zmotywowani. To może być koniec sezonu, jeśli nie poprawimy swojej gry - tłumaczy determinację swoich zawodników trener Maciej Cetnerowski. Ostatecznie futboliści z Pomorza rozprawili się z Sioux Kraków Tigers 14:35 (8:0, 6:0, 0:8, 0:27).

- Liczymy na to, że w tym tygodniu spokojnie potrenujemy. Naszym najbliższym rywalem będzie Steelers, analizujemy ich grę. W obronie zagramy dalej konsekwentnie, wywierając presję na ich rozgrywającego, aby nie miał zbyt wiele czasu na rzuty. Jeśli chodzi o ofensywę, to musimy wejść w rytm, jaki zademonstrowaliśmy w drugiej części w Krakowie. Dawno nie zdobyliśmy aż pięciu przełożeń w jednej połowie. Powtórzenie tego osiągnięcia już na początku, byłoby miłym akcentem i dobrze wróżyłoby na dalszą część sobotniego meczu - dodał szkoleniowiec "Jastrzębi".

Pomorze Seahawks w najbliższą sobotę, 19 czerwca o godzinie 13 na stadionie GOKF przy al. Grunwaldzkiej 244 podejmować będzie beniaminka, mistrza drugiej ligi sprzed sezonu Zagłębie Steelers Interpromex. Wstęp wolny.

Opinie (27) 1 zablokowana

• marna imitacja rugby rodem z juesej (3)

nazwy jeszcze marniejsze... gracie w Polsce czy w akademickiej lidze USA?

• 9 16

• imitacja rugby? (2)

widze dzieciaczku ze FA i Rugby znasz tylko z obrazków...

• 5 3

• wielka sciema z tym amerykanskim futbolem i tyle (1)

kolesie wygladajacy na 150kg dzieki ochraniaczom wiekszym niz oni sami, jedna wielka biegania i rzuty do przodu przez pol boiska... grzech to porownywac do rugby... to taki wrestling z TV vs UFC

• 3 9

• najpierw zagraj.. potem pisz

jak nigdy nie miałeś nawet piłki w ręce na boisku FA to lepiej się nie odzywaj, bo widać nie wiesz o co chodzi

• 1 0

• Życzę wam zwycięstwa w następnych meczach, bo przecież nie zakończycie na The Crew! Powodzenia i ... do przodu. A parafrazując cytat z Barei "skrytożerczym malkontentom mówimy stanowcze NIE". (A pamiętacie scenkę z kabaretu : "Btitney - brzydal, Clooney- brzydal... Ja mogę tylko dodać - Jola Rutowicz - Polka więc ...) Pozdrowienia

• 2 0

• Oczywiście, że gramy dla kibiców i wszystkich zainteresowanych! Jestem tylko ciekaw, tak jak już kolega wcześniej zauważył, czy malkontentom nie podoba się nic co jest angielskie/amerykańskie w Polsce? Słuchasz zespołów które śpiewają i nazywają się tylko po polsku? 90% Słownictwa w futbolowym slangu jest po angielsku, podobnie jest z nazwami. Poza tym, to typowa cecha zaściankowych ludzi, którzy nie mając się do czego przyczepić, walczą o 'polskość'...

• 2 0

• Oczywiście się walnolem z tymi kwartami ;-)
      wynik końcowy 19:0 dla Seahawks, którzy są już w polfinalach i zapewnili sobie conajmniej brązowe medale!!!

• 1 0

• Trzecia kwarta również 0:0 i przed ostatnia częścią meczu nadal 13:0 dla Pomorza