Pietrzak najlepszy w wielkanocnym biegu

2 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Start w gdańskim Parkrunie dla wielu biegaczy okazał się idealnym sposobem na aktywne święta. Start w gdańskim Parkrunie dla wielu biegaczy okazał się idealnym sposobem na aktywne święta.

Pomimo świątecznych przygotowań i niezbyt sprzyjających warunków pogodowych, ponad 70 osób wzięło udział w wielkanocnym biegu parkrun Gdańsk. 62 runda cotygodniowej imprezy zakończyła się zwycięstwem Piotra Pietrzaka z Akademii Biegania. W klasyfikacji generalnej prowadzi jego klubowa koleżanka Agata Masiulaniec.

Trasa Parkrun Gdańsk Trasa Parkrun Gdańsk
Reprezentanci Akademii Biegania zdominowali wielkanocną rywalizację i podzielili się czołowymi miejscami. Wśród pań tradycyjnie już najszybsze były siostry - ElżbietaMałgorzata Tuwalskie, które zajęły odpowiednio 10 (20:11) i 14 (20:28) pozycję. Trzeci wynik wśród kobiet osiągnęła liderka generalnej klasyfikacji punktowej Agata Masiulaniec, która dystans 5 km pokonała w czasie 21:55

W gronie panów bezkonkurencyjny był Piotr Pietrzak z Akademii Biegania, który zwyciężył z czasem 18:14. Drugie miejsce zajął inny reprezentant Akademii Biegania - Marek Chołota, a jego rezultat to 19:01. Na najniższym stopniu podium znalazł się Artur Szymański, który minął metę 15 sekund później.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje rodzina Kisielińskich (Dominik, Filip, Jakub i Marek), którzy są wspaniałym przykładem, że można biegać całą rodziną.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI WIELKANOCNEGO BIEGU

Czołówka aktualnego rankingu w klasyfikacji rocznej w ramach drugiego sezonu gdańskiego parkrun Gdańsk przedstawia się następująco: