• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Popłyń wokół Molo

jag.
21 sierpnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
MOSiR Sopot zaprasza w najbliższy piątek do startu w festiwalowym wyścigu pływackim dookoło molo o Puchar Prezydenta Sopotu. Czeka dystans około 1200 metrów oraz nagrody, które fundują: Timex, Ziaja, Isostar i Velux. "Głos Wybrzeża" patronuje pływakom.

Zawody nawiązują do tradycji długodystansowego pływania. Już w 1912 roku odbył się wyścig Sopot-Hel. Potem imprezę kontynuowano w latach sześćdziesiątych, a w ubiegłym roku wskrzesił ją, na razie w mniejszym wymiarze, sopocki MOSiR. W minionym sezonie triumfował Piotr Łazaronek, który zapowiada obronę tytułu. Wśród kobiet na sukces zęby sobie ostrzy Monika Bronk. Sopocianka pała żądzą rewanżu za poprzedni start, w którym finiszowała na drugim miejscu (za Agnieszką Stanisławską z Zielonej Góry), gdyż na finiszu pomyliła... trasę. Ścigało się 19 zawodniczek i 27 zawodników.

W najbliższy piątek mogą startować zarówno zawodnicy zrzeszeni w klubach, jak i amatorzy. Podstawowym warunkiem jest świadectwo lekarskie. Nie można korzystać z płetw, rękawic gumowych, pianek i innego sprzętu pomocniczego. Wyścig dojdzie to skutku, jeśli temperatura powietrza przekroczy 18 stopni. Zapisy przyjmowane będą w dniu startu od godziny 10.30 do 11.45 na plaży przed Grand Hotelem. Nagrody czekają na trzech najlepszych panów i trzy najlepsze panie. Jeśli co najmniej osiem osób zgłosi się z rocznika 1988 i młodszych, to dla nich przeprowadzona zostanie odrębna rywalizacja, oczywiście z nową pulą nagród. Ponadto upominki zostaną rozlosowane wśród wszystkich startujących.

Szczegółowe informacje o wyścigu można uzyskać pod numerem telefonu 550 12 15 lub 551 61 51.
Głos Wybrzeżajag.

Zobacz także

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane