Porażka SMS

18 lutego 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Bez trzech podstawowych rozgrywających piłkarze ręczni SMS Gdańsk nie mogli sprawić niespodzianki w stolicy, choć przynajmniej do przerwy na nią się zanosiło. Zmierzający do ekstraklasy AZS AWF Warszawa wygrał z podopiecznymi Jana Prześlakiewicza 31:27 (13:14).

SMS: Romatowski, Sobota - Gozdur 6, Prokop 3, Jachlewski 2, Szulc 1, Kuta 4, Kandora 3, Stefański 3, Rozporski 3, Kowalski 1, Żółtak 1,

- Nie mogli zagrać Marcin Miać, Bartek Kuczyński i Adrian Niedośpiał. Gdybym miał choć dwóch z nich, to w Warszawie można byłoby wygrać. A tak musiałem postawić na III-klasistów. Marek Rozporski grał nawet dobrze
- podkreśla gdański szkoleniowiec.

Na początku meczu zapędy przyjezdnych ostudził Paweł Rydz. Bramkarz, którego pamiętamy z gry w gdańskiej Spójni, odbił cztery pierwsze strzały. Jednak z biegiem czasu SMS i na niego znalazła sposób. Udało się wyciągnąć z 5:7 na 7:7. Potem aż do przerwy gra oscylowała wokół remisu. Gdańszczanie wygrali pierwszą połowę jedną bramką, ale wcale z tego powodu nie byli szczęśliwi. W ostatniej sekundzie Krzysztof Gozdur nie rzucił karnego.

Po zmianie stron akademicy ruszyli do szturmu, który w 43 min przyniósł im przewagę 20:17. W 54 min było nawet 27:23, a chwilę później 28:24.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Kasztelan Sierpc - AZS AWF Biała Podlaska 27:23, Gwardia Opole - Grunwald Poznań 24:25, Warmia Traveland Olsztyn - Este Viret Huta Zawiercie 26:22, MOSiR Zabrze - Eltast' 95 Radom 35:24, MTS Chrzanów - Wolsztyniak 18:18, Łącznościowiec Szczecin - Włókniarz Konstantynów 20:20.

1. MOSiR 32:2 446-281
2. AZS AWF W. 29:5 492-416
3. Warmia 22:12 404-395
4. Grunwald 18:16 431-424
5. Wolsztyniak 18:16 381-406
6. AZS AWF B.P. 17:17 435-401
7. Eltast 16:18 471-511
8. Gwardia 14:20 432-435