Postawili się wicemistrzom Polski

Marta
13 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarze ręczni AZS AWFiS Gdańsk nie pomścili swoich "koleżanek po fachu" z Gdyni i choć w przeciwieństwie do Łączpolu ich mecz z Zagłębiem był wyrównany, to po źle rozegranej końcówce meczu przegrali 28:30 (13:14).

AZS AWFiS:Sokołowski, Zimakowski - Masiak 7, Wysokiński 5, Bednarek 3, Ćwikliński 3, Pilch 2, Sulej 2,Fogler 2, Kostrzewa 1, Ringwelski 1, Woynowski 1,Chrapkowski 1, Olęcki 0.

ZAGŁĘBIE: Zaprutko, Malcher - Kieliba 10, Anuszewski 6, Tomczak 5, Adamczak 4, Skalski 2, Niedośpiał 2, Tokarek 1, Morawski 0.

Gdańszczanie po raz pierwszy objęli prowadzenie w 7 minucie (3:2), po raz drugi uczynili to w 47 minucie (24:23). Przez 40 minut pomiędzy, na tablicy wyników był remis bądź minimalnie prowadzili goście, którzy niczego olśniewającego w Gdańsku nie pokazali - ot taka przeciętna ligowa drużyna.

Po tym jak w 47 minucie na prowadzenie gdańszczan wyprowadził Michał Wysokiński podopieczni Daniela Waszkiewicza prowadzili jeszcze 25:24 i 28:27.

Niestety trzy ostatnie bramki zdobyli goście. Wcale nie musiało się jednak tak stać. W 59 minucie gdańszczanie, przy stanie 28:28 długo rozgrywali piłkę, jednak ją stracili i po kontrze Adrian Niedośpiał trafił na 29:28 dla Zagłębia.

Gdańszczanie mieli jeszcze trochę czasu na zapewnienie sobie choćby remisu, jednak pod bramką Romana Zaprutki brakło im precyzji. Ich rywale za to nie pudłowali i tuż przed końcem meczu zdobyli jeszcze 30 bramkę.

Tabela wprowadzona: 2008-12-14

Pozostałe wyniki 14 kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych: SPR BRW Stal Mielec - OKPR Traveland-Społem Olsztyn 27:28 (17:18), Azoty Puławy - AZS AWF Gorzów Wlkp. 26:26 (14:16), Reflex Miedź-96 Legnica - PMKS Focus Park-Kiper Piotrków Tryb. 27:29 (11:14), Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 30:24 (17:7), SPR AMD Chrobry Głogów - Vive Kielce 20:23 (10:12).