Powtórka z medalu?

2 lutego 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Na razie tylko raz, w 2003 roku hokeiści Stoczniowca zdobyli ligowy medal, brązowy. W tym roku do play off przystępują z trzeciego miejsca, a zatem liczymy na powtórkę. W piątek o godzinie 18.00 w pierwszym meczu play off gdańszczanie ugoszczą TKH Toruń. Jako, że podopieczni Henryka Zabrockiego byli od rywali lepsi w sezonie zasadniczym, także ewentualnie piąty, decydujący o awansie pojedynek będą mogli rozegrać na własnym lodzie.

W 38 kolejkach, które ustawiały drużyny do play off gdańszczanie zgromadzili od torunian aż 11 punktów więcej. W dodatku wygrali dwa ostatnie mecze z tym rywalem, w Toruniu 4:2 i w Gdańsku aż 10:2. - To już historia. Musimy o tym jak najszybciej zapomnieć. W play off czeka nas nowa, straszliwa walka. Trzeba być przygotowana na to, że wszystkie mecze będą wyrównane - ocenia gdański szkoleniowiec. I trudno mu się dziwić. Na początku sezonu w pomorskich derbach lepiej radzili sobie tounianie. "Stalowe Pierniki" we wrześniu wygrały w Gdańsku po dogrywce 4:3, a następnie ograli "Stocznię" u siebie 3:1. Biało-niebiescy dopadli rywali dopiero na początku listopada, wygrywając z nimi w "Olivii" 4:3, ale potem była jeszcze jedna przegrana w Toruniu 4:6. Zatem bilans rundy zasadniczej jest zrównoważony. Zarówno Gdańsk, jak i Toruń wygrały po trzy gry, i potrafiły zwyciężać tak u siebie, jak i na wyjeździe.

W przededniu play off martwi stan zdrowotny gospodarzy. Wprawdzie wyleczył się Maciej Urbanowicz, ale już tyle szczęścia nie miał Michał Smeja. Obrońca po miesięcznym rozbracie z lodem zgłosił gotowość do gry, ale na treningu został tak nieszczęśliwie uderzony krążkiem, że na krtwani zrobił się obrzęk, który utrudnia mu mówienie. - Sądzę, że mimo wszystko wpiszę go do składu. Znacznie gorzej jest z Łukaszem Zachariaszem. "Maser" zakomunikował mi, że na 90 procent nie będzie go na lodzie w piątek. Uraz zapewne uniemożliwi też grę Sylwestrowi Solińskiego. Jego mogę zastąpić Pawłem Jakubowskim - zdradza trener Zabrocki, który w przeszłości już dwukrotnie doprowadzał "Stocznię" do półfinałów play off. W 1998 roku ograny został w ćwierćfinale Sanok, a w kolejnym sezonie Warszawa.

Dla kibiców miłą niespodziankę zrobił klub. Została utrzymana cena biletów z sezonu zasadniczego. Bilet normalny nadal kosztuje 10 złotych.