Wiadomości

stat

Zobacz prezentację żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Teraz "4", awans w 2020 roku

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Odważne słowa ze sceny, test z języka polskiego dla obcokrajowców i deklaracje świętej atmosfery i woli walki - tak wyglądała prezentacja żużlowców Zdunek Wybrzeża na sezon 2019. W nadchodzącym sezonie celem będzie czołowa "4", a awans do ekstraligi zapowiadany jest na 2020 rok.Żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk kandyduje do tytułu Najlepszego Ligowca Roku w Trójmieście. Sprawdź, klasyfikację po dwóch tygodniach plebiscytu i głosujW "Parlamencie" kibice mogli zapoznać się z niemal pełnym składem ekipy Mirosława Berlińskiego. Zabrakło jedynie młodego Nowozelandczyka. Bradley Wilson-Dean, aktualny mistrz swego kraju, w ojczyźnie przygotowuje się do sezonu.

Prezes gdańskiego klubu zadeklarował walkę o najwyższe cele, jednak ... wprost o awansie nie powiedział. Ten ponownie celem głównym klubu ma być w 2020 roku.

- Mamy najmłodszą drużynę w lidze. Teraz może być różnie, ale w przyszłym sezonie, kiedy zawodnicy nabiorą doświadczenia, pokonamy wszystkich - zapowiadał ze sceny Tadeusz Zdunek.

Przypomnij sobie jak wygląda skład Zdunek Wybrzeża Gdańsk na rok 2019Ekipa Zdunek Wybrzeża Gdańsk AD 2019
Ekipa Zdunek Wybrzeża Gdańsk AD 2019 fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl
Trener Berliński zaznaczył że będzie chciał "wyciągnąć" ze swoich podopiecznych wszystko co najlepsze, a w tym roku zameldować się w pierwszej czwórce.

Żużlowcy upamiętnili Pawła Adamowicza. Była minuta ciszy, a o zmarłym tragicznie prezydencie Gdańska będą przypominać przez cały sezon.

- Każdy z zawodników na kombinezonie będzie miał cytat z jego ostatniego przemówienia "Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie" - dodał prezes Zdunek.

Przeczytaj o ostatni nabytku Zdunek Wybrzeża GdańskW tym roku Wybrzeże jest o wiele bardziej międzynarodowe niż poprzednia drużyna. Nad tym tym towarzystwem będzie chciał zapanować kapitan drużyny Mikkel Bech. Z trójki duńskich "Muszkieterów" pozostał tylko on. Jednak jak przyznał z uśmiechem, przecież to on był najmocniejszym ogniwem "duńskiej mafii".

Kibice mogli ponownie przywitać w gdańskich barwach Krystiana Pieszczka i Kacpra Gomólskiego. Najlepszy w ostatnich latach wychowanej gdańskiego speedway`a ocenił, że przyszedł wreszcie czas na to, by drogi jego i macierzystego klubu ponownie się zeszły.

Przy okazji dla gdańskich obcokrajowców przygotowano niespodziankę - konkurs języka polskiego. Musieli oni zmierzyć się z frazami dotyczącymi czarnego sportu. Najlepszy okazał się jeden z najmłodszych - Jonas Seifert-Salk. Oby jeździł równie dobrze jak poradził sobie z testem.

Zobacz, w jakich zagranicznych klubach będą ścigać się żużlowcy Wybrzeża

Opinie (58) 22 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 31.03.2019 godz. 14:30

Car Gwarant Start Gniezno
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

13%

10 typowań

x

1%

1 typowanie

2

86%

66 typowań

TYPUJ!

Aktualna tabela

Nice 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
2 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0 0:0 0
3 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
4 Ostrovia Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
5 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
6 Unia Tarnów 0 0 0 0 0:0 0
7 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Do rozgrywek nie została dopuszczona Stal Rzeszów. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze drużyny awansują do play-off. Ostatni zespół pojedzie w barażach z drugim zespołem II ligi.

Terminarz

31.03 (nd) godz.14:30 Car Gwarant Start Gniezno typuj ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
06.04 (sob) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Unia Tarnów
14.04 (nd) Lokomotiv Daugavpils ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
29.08 (śr) godz.17:15 Arge Speedway Wanda Kraków 45:43 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
28.08 (wt) godz.17:00 Orzeł Łódź 60:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Najczęściej czytane