Próbowały grać zrywami

17 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Siatkarki Gedanii przegrały po raz piąty w tym sezonie w PlusLidze Kobiet. Tym razem drużyna z Żukowa uległa na wyjeździe AZS Pronarowi Zeto Astwa Białystok 0:3 (19:25, 20:25, 15:25). Podopieczne Grzegorza Wróbla próbowały tego dnia grać zrywami, ale to pozwoliło uniknąć jedynie wysokich wyników na końcu dwóch pierwszych setów

.

AZS: Godos 3, Szeszko 19, Kalinowska 6, Cieśla 10, Starzyk 11, Ziemcowa 6, Saad (libero) oraz Gajewska, Wójcik.

GEDANIA: Jeromin 2, Plebanek 10, Szymańska 5, Lizińczyk 6, Sachmacińska 6, Łozowska 4, Siwka (libero) oraz Pasznik 2, Łysiak, Rzepnikowska.

Początek gry był wyrównany. Do 5:5 żadnej z drużyn nie udało się zdobyć przewagi. Kolejne trzy punkty zapisano na konto Gedanii, która na pierwszą przerwę techniczna zeszła z korzystnym dla siebie wynikiem 8:5.

Pierwszy przestój żukowianki zanotowały przy 9:6. Od tego wyniku przegrały cztery kolejne akcje. Co prawda zdołały jeszcze wyjść na prowadzenie 11:10, ale jak się później okazało ostatnie w tym secie. Do drugiej przerwy technicznej punktowały tylko akademiczki!

Minutowa przerwa jeszcze zmobilizowała gedanistki do walki. Z 10:16 zbliżyły się na 15:16, a nieźle wyglądały jeszcze przy 16:18. Niestety, pięć straconych punktów, na które odpowiedziały nasze siatkarki tylko jedną udaną akcją nie pozostawiły złudzeń, kto wygra.

W dwóch kolejnych setach AZS już na ich początku uzyskiwał wyraźną przewagę, ale w drugiej odsłonie pozwolił zdobyć gedanistkom nawet więcej punktów niż w inauguracyjnej części gry.

Gospodynie niepodzielnie królowały do wyniku 17:6! Gedania pierwszy raz zerwała się by zniwelować straty do 16:22, a następnie przyjezdne obronił cztery piłki setowe, które AZS bił już od 24:16.

Set trzeci musiał być ostatnim skoro druga przerwa techniczna następowała przy prowadzeniu miejscowych 16:5! Rozmiary przegranej Gedania zmniejszyła dzięki czterem udanym akcjom z rzędu z 11:23 na 15:23.

Podobnie jak w poprzednich meczach gedanistki ustępowały rywalkom siłą ataku. Przy zbliżonej liczbie wyprowadzonych zbić rywalki w tym elemencie uzyskały aż o 18 punktów z rzędu. Dokładnie taki też dorobek miała w ataku Joanna Szeszko, najlepsza zawodniczka spotkania. Nasza drużyna ośmiokrotnie po własnych atakach traciła punkty, a sześciokrotnie nadziała się na blok rywalek. Ponadto aż dziewięć punktów gedanistki oddały po zepsutych zagrywkach.

- Zaczęliśmy bojową. Jednak rywalki wzmocniły zagrywkę, a nam przytrafiło się kilka błędów własnych. Ponadto - jak to się mówi - gospodyniom pomagają ściany. Na początku sędziowie gwizdnęli nam kilka razy dotknięcie siatki, co trochę wybiło nas z uderzenia. W trzecim secie liczyłem, że jeszcze powalczymy. Zagraliśmy z Pasznik na rozegraniu, która dała bardzo dobrą zmianę w końcówce drugiej partii. Niestety, Szeszko wykorzystała niedoświadczenie naszych blokujących, atakowała z opóźnieniem i obijała ich wyciągnięte ręce lub zbijała, gdy blok już opadał - ocenił trener Wróbel.

Pozostałe wyniki 5. kolejki:
PTPS Piła - Organika Budowlani Łódź 1:3 (26:24, 27:29, 22:25, 22:25); GCB Centrostal Bydgoszcz - Aluprof Bielsko-Biała 2:3 (27:25, 25:19, 24:26, 10:25, 10:25); MKS Dąbrowa Górnicza - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 (25:17, 27:25, 25:17); Stal Mielec - Impel Gwardia Wrocław 3:2 (25:11, 22:25, 25:13, 25:27, 15:10).

Opinie (18) 2 zablokowane

• wstyd, wstyd, wstyd (1)

ZENADA!! co za amatorki!! do 1 ligi tam wasze miejsce!!!

• 6 10

• tam grają głównie juniorki i kadetki, dostają bardzo marne pieniądze, bo w klubie bieda straszna, 3/4 składu odeszło w zeszłym roku (w tym cała podstawowa 6-tka), nie ma się co dziwić, jak nie będzie sponsora to Gedania się rozpadnie, albo tylko spdanie

• 7 0

• a był już ciekawy zespół........i rozjechał się po kraju.!!! kasa,kasa,kasa......

• 5 1

• W pierwszej lidze by miały ciężko...

• 3 2

• ?

ciekawe czemu zadnych sponsorow Gedania nie mzoe pozyskac przecież na pomorzu jest duzo bogatych film!

• 2 1

• pytanie

Gra Gedanii to nie efekt gry dziewczyn , są młode nidoswiadczone i mają dosć słabe umiejętności . Główną przyczyną słabej pozycji klubu są działania szanownego pana Prezesa Stankiewicza , albo raczej brak działań, najpierw zraził do siebie miasto Gdansk próbując robic dziwne rzeczy z gruntem i tym samym stracił wszystkich liczacych się sponsorów. Klub pod jego zarzadem pójdzie do "lamusa"

• 7 1

• zenada moze nalezy się wycofać aby uniknąć większego wstydu pięć meczy bez wygranego seta śmiech na sali

• 3 1

• .

mial byc sponsor..... NATA sie nazywa.. ale oczywiście dla 'prezesa' za malo pieniędzy zaproponowal... wypada w ogóle przeprosić ze w ogóle chciał dac jakiekolwiek pieniądze. nie dosc ze chce dac to mu jeszcze malo.. z taka polityka to się niczego nie osiągnie. a w klubie musza zajsc poważne zmiany. trefl jakos sobie radzi. kilku sponsorow nie strategicznych.. którzy daja pieniądze i jakos jest ok. a w gedani jak juz się ktos znajdzie kto chce dac to dla nich ciągle malo..... patola!!

• 6 3

• Powinni przenieść Gedanię do Gdyni, tam stanęłyby na nogi...

• 3 4

• II liga !!! I tam nie będzie łatwo Gedani!!!

• 1 3

• do tego co placze po Nacie (1)

jak tak wszystko wiesz
    to napisz ile kasy dawała Nata i co za to chciała
    wtedy wyjdzie że ośmieszysz Nate a nie Gedanię

dla niezorientowanych konkurs - ile trzeba zapłacić za miejsce w nazwie drużyny???