Przegrane końcówki

13 stycznia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Siatkarki Energi Gedania przegrały we własnej hali z Centrostalem Focus Park Bydgoszcz 0:3 (23:25, 21:25, 18:25). Suchy wynik nie odzwierciedla walki,która tego dnia rozegrała się przy ul. Kościuszki. Gospodynie w każdym z setów miały swoje szanse, ale w końcówkach wzięła górę większa rutyna oraz siła ogrania w ataku faworyzowanych rywalek.

ENERGA GEDANIA: Ślusarz (4 pkt.), Szczygielska (2), Kuczyńska (9), Niemczyk (8), Nuszel (13), Tomsia (8), Siwka (libero) oraz Sołodkowicz, Kruk.

CENTROSTAL: Śrutowska, Ciaszkiewicz (12), Naczk (5), Kowalkowska (13), Kuligowska (7), Goczewa (7), Leśniewicz (libero) oraz Szajek (4).

Sędziowali: Nowak (Bielsko-Biała) i Kuchna (Katowice). Widzów: 700.

Obie drużyny przystąpiły do gry osłabione. Emilia Reimus poddała się tego dnia szczegółowym badaniom kontuzjowanego barku. - Na razie kontuzja jest jeszcze bardziej bolesna. Jednak ostateczna diagnoza zostanie postawiona we wtorek - powiedziała gdańska atakująca. Bydgoszczanki nie mogły skorzystać z Aleksandry Liniarskiej.- Dwa dni temu skręciła ona nogę - wyjaśniał Maciej Kosmol, drugi trener Centrostalu, który jeszcze przed wakacjami był siatkarzem... Energi Gedania. - Po raz pierwszy w LSK w podstawowej szóstce wyszła Monika Naczk. Nie grała może rewelacyjnie, ale debiut trzeba uznać za udany - dodał Piotr Makowski, pierwszy szkoleniowiec przyjezdnych.

Każdy z setów miał niemal identyczny przebieg. Na początku gry nieznaczną przewagę uzyskiwał Centrostal. Energa Gedania, dopingowana m.in. przez Andrzeja Jaworskiego, przewodniczącego Rady Nadzorczej Koncernu Energetycznego Energa SA, wyrównywała, a potem nawet miała swoje szanse na przełamanie rywalek. Jednak w końcówkach brała górę większa rutyna oraz siła ognia w ataku Centrostalu. O sile kadrowej przyjezdnych najlepiej świadczy fakt, że przymierzana latem do podstawowego składu Energi Gedania w bydgoskim zespole w sobotę nie zaprezentowała się na parkiecie nawet przez sekundę.

W inauguracyjnej odsłonie pierwsze prowadzenie dała gospodyniom Natalia Nuszel na 5:4. Przy przerwie technicznej znów przewagę miały przyjezdne (8:6), ale po powrocie do gry gedanistki odpowiedziały trzema punktami z rzędu. Po atakach nastolatek Nuszel i Bereniki Tomsi gospodynie odskoczyły nawet na17:15. Niestety, ostatni remis pojawił się przy 20:20. Leszkowi Milewskiemu nie udał się manewr z wprowadzeniem do gry Anny Sołodkowicz, gdyż rezerwowa od razu zepsuła zagrywkę. Piłki setowe Centrostal bił od wyniku 24:21. Dwie pierwsze zostały obronione, ale wobec ataku z drugiej linii z prawego skrzydła Ewy Kowalkowskiej gdańszczanki były już bezradne.

W drugim secie Energa Gedania przegrywała 0:2 i 3:5, ale na przerwę techniczną zeszła z przewagą 8:7. Gra po myśli miejscowych układała się jeszcze do prowadzenia 15:14. Potem bydgoszczanki zdobyły cztery punkty z rzędu. Znów nie udał się manewr z wprowadzeniem rezerwowej na zagrywkę, gdyż tym razem przy 19:21 pomyliła się Aleksandra Kruk.

Ale trener kapitanowi drużyny tę słabość szybko wybaczył. Ola do trzeciego seta wyszła w podstawowym składzie i był to jej pierwszy pełny set na ligowym polu od operacji kolana, której poddała się latem. W tej części gry gdańszczanki przegrywały już 4:7, ale wróciły do walki i wyciągnęły na 10:10. Mało tego. Druga przerwa techniczna po asie Małgorzaty Niemczyk była przy trzypunktowej przewadze gospodyń (16:13). Niestety, gdy zespoły wróciły na parkiet, to Centrostal zdobył 12 punktów, a gedanistki już tylko dwa! W końcówce gnębiły je najbardziej przy kontrach eksgdańszczanka, Alicja Szajek oraz Iliana Goczewa. Mecz zakończyło autowe zbicie Kruk.

POWIEDZIELI PO MECZU:

Dominika Kuczyńska: Przegrałyśmy przez błędy własne, za mało było też ataków ze środka. Jednak mimo niekorzystnego wyniku uważam, że zagrałyśmy lepiej niż przed tygodniem w Mielcu.
Ewa Kowalkowska: W Bydgoszczy mamy wspaniałych kibiców i za wszelką cenę chciałyśmy dla nich tutaj wygrać, aby zrehabilitować się za ostatnią przegraną z Winiarami.
Piotr Makowski: To był dla nas trudny tydzień. Po przegranej z Winiarami nie mogliśmy przegrać w Gdańsku. Pokazaliśmy charakter, teraz myślimy już o Mielcu. Jednak Gedanii muszę oddać, że od Pucharu Polski poczyniła postęp, gra fajną siatkówkę, dobrze przyjmowała zagrywkę.
Leszek Milewski: Gdyby nie koncówka trzeciego seta to z gry mógłbym być zadowolony. Przez większą część meczu zespół walczył, robił co mógł, ale rywal był lepszy, dysponował przede wszystkim większą siłą w atakach ze skrzydeł.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Winiary Kalisz - Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:17, 25:11), Nafta Piła - Dialog Gwardia Wrocław 3:0 (25:20, 25:19, 25:20), Muszynianka Muszyna - AZS Białystok 3:1 (16:25, 25:15, 25:16, 25:21), AZS AWF Poznań - Stal Mielec 2:3 (26:24, 19:25, 25:20, 25:27, 13:15).

* * *
Siatkarki Energi Gedania wzięły udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Ofiarowały na licytację piłkę oraz koszulkę z autografami. W niedzielę w gmachu Telewizji Gdańsk stawiła się cała drużyna. Aleksandra Kruk, Małgorzata Niemczyk i Dominika Kuczyńska prowadziły licytację. Piłka sprzedana za 400, a koszulka za 220 złotych.

• Wiedziałam, że dobrze skojarzyłam Pana Kosmola ;)
    Pozdrowienia z Gdańska!!

Ale mnie bardziej zaskakuje to, że z takiej Energii Gedanii został statystykiem bodajże w kadrze Lozano...

• 0 0

• do vtg

w ramach wyjasnienia to Maciek Kosmol przed grą w Energa Gedania był juz w kadrze Lozano..
    Pozdrawiam VTG
    Zapraszam na mecze CZARNYCH

• 0 0

• Końcówki tego meczu to przegrał sam trener, wprowadzenie Sołodkowicz w pierwszym secie nic nie dało- tylko pumkt dla Bydgoszczy. A w końcówce drugiego seta Kruk równiez nic nie zrobiła, bo ta zagrała co prawda z wyskoku ale bardzo bezpieczna zagrywkę ( chyba że ktoś zapomniał powiedizec "wal z całej siły"). Stacjonarna zagrywka Domino bardziej straszyła przyjezdne niż to co zaprezentowała jej zmienniczka (nie wiadomo po co i naco terner zamienił te zawodniczki)
    Na jego obrone mozna tylko powiedzieć chciał dobrze, ale nie wyszło ani w pierwszym ani w drugim senie.
    Mecz nie był zły i chyba wynik 3:2 bardziej by odzwierciedlał to co działo sie na boisku, bo błędy popełniała jedna i druga drużyna

Pozdrawiam

• 0 0

• Oj dziewczyny!

Mecz jaki był taki był, nieważne. Ale nie zauważyłem żeby dziewczyny podziękowały kibicom za doping! Dla mnie to niedopuszczalne żeby nie móc dwa razy klasnąć po meczu. W końcu gra się dla kibiców i bez nich nie byłoby drużyny.
    Druga sprawa to fala. LUDZIE RÓSZCIE TYŁKI!!

• 0 0

• ble

Co ja z tym "ó"? Ale byk. Przepraszam.

• 0 0

• NIE WYGRA SIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie wygra się kiedy Kruk sposobem oburącz górnym przebija piłkę poza antenką a Kuczyńska oburącz dolnym przebija w aut tym razem zmieściła sie między antenkami.
    ŻENADA!!!!!!!! Gedania w LSK hahaha

• 0 0

• Najmilsi, jeśli chcecie krytykować to róbcie to z sensem. Spróbujcie coś rzeczowo podpowiedzieć, podzielić się spostrzeżeniami, zasugerować grzecznie coś władzom klubu a pod swoimi tekstami umieśćcie przynajmniej pseudonim. Niech wasza wiedza, nawet ta amatorska, nie zmarnuje się.
    Jeśli chodzi o mecz, to jak pisałem poprzednio, brak skuteczności na skrzydłach, nieprecyzyjny odbiór i w konsekwencji mało środka.