Futsaliści AZS UG w czołówce ekstraklasy

21 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Patryk Ziarko staje się specjalistą od zwycięskich bramek, a AZS UG pnie się w górę tabeli futsal ekstraklasy. Patryk Ziarko staje się specjalistą od zwycięskich bramek, a AZS UG pnie się w górę tabeli futsal ekstraklasy.

AZS UG Gdańsk pokonało we własnej hali Euromaster Chrobry Głogów 3:2 (2:2) i awansowało na 3. miejsce w tabeli futsal ekstraklasy. Po pięciu kolejkach podopieczni Szymona Hartmana mają na koncie tylko jedną porażkę, a jeszcze w poprzednim sezonie "wlekli się w ligowym ogonie". Teraz czeka ich przerwa na mecze reprezentacji Polski, w której zagra Tomasz Kriezel. Najbliższy mecz o punkty akademicy rozegrają 3 listopada na wyjeździe z liderem tabeli Gattą Active Zduńska Wola.

0:1 Dawid Biały 3:01
1:1 Tomasz Kriezel 6:44
1:2 Tomasz Trznadel 8:13
2:2 Patryk Ziarko 13:32
3:2 Patryk Ziarko 34:44

AZS UG: Jacek Burglin, Marcin Wolski - Marcin Szymański, Mateusz Cyman, Łukasz Olszewski, Paweł Friszkemut, Michał Olszewski, Tomasz Poźniak, Michał Horbacz, Patryk Ziarko, Mateusz Wesserling, Tomasz Kriezel, Wojciech Pawicki, Dominik Depta.

EUROMASTER CHROBRY: Wojciech Wójtowicz, Paweł Łużny - Łukasz Plewski, Tomasz Trznadel, Piotr Pietruszko, Tomasz Urbaniak, Mateusz Niedźwiedź, Sebastian Szala, Łukasz Pieczyński, Dariusz Pieczyński, Andrzej Koryciński, Dawid Biały.

Ten, kto jeszcze nie był w tym sezonie na meczu futsal ekstraklasy w Trójmieście, może tylko żałować. Gdańscy akademicy, którzy dwie kolejki temu grając wyjątkowo w Gdyni, zapewnili sobie wygraną na 2 sekundy przed końcem meczu, po raz kolejny zgotowali fanom emocje niemal do samego końca spotkania.

Po zaledwie 3 minutach meczu z Euromaster Chrobrym Głogów, podopieczni trenera Szymona Hartmana przegrywali 0:1 po bramce Dawida Białego, który uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał Jacka Burglina. Zdobycia efektownego gola pozazdrościł rywalowi reprezentacyjny pomocnik gdańszczan Tomasz Kriezel, który klasowym uderzeniem doprowadził do remisu niespełna 4 minuty później.

Przyjezdni nie kazali jednak długo czekać na kolejne trafienie. Przy biernej postawie obrońców UG z ostrego kąta wolejem uderzył grający trener gości Tomasz Trznadel i po raz drugi Burglin musiał wyciągać piłkę z siatki. Gdańszczanie zdołali wyrównać po raz kolejny jeszcze przed przerwą, gdy prawą stroną pod sam narożnik boiska ruszył Dominik Depta i dograł na szósty metr, gdzie czekał już Patryk Ziarko. Wprawdzie uderzył niezbyt szczęśliwie, bo piłka w wolnym tempie zmierzała w stronę bramki, ale próbujący wybić ją z samej linii goście trafili prosto w... Ziarkę, a rykoszet dał akademikom drugiego gola.

W drugiej części meczu bramki nie padały już tak gęsto, a to za sprawą dobrze dysponowanych golkiperów: Burglina i Wojciecha Wójtowicza, którzy bronili jak w transie. Na kolejne i jak się okazało, rozstrzygające o końcowym wyniki trafienie, przyszło czekać do 35. minuty. Wówczas niezbyt decydowanie interweniował bramkarz Chrobrego, co wykorzystał Ziarko uderzając z Woleja. Tym samym potwierdził, że staje się specjalistą od zdobywania zwycięskich goli. Przypomnijmy, że to właśnie ten gracz zapewnił gdańszczanom 3 punkty przed dwoma tygodniami w Gdyni.

ZIARKO ZAPEWNIŁ TRIUMF NA 2 SEKUNDY PRZED KOŃCEM MECZU

Podopieczni Tomasza Trznadela próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania m.in. wycofując bramkarza, ale mimo kilku dogodnych sytuacji zarówno jednej jak i drugiej ekipy, wynik nie uległ już zmianie.

- Jestem zadowolony, że nie straciliśmy bramki gdy przeciwnik grał w przewadze. Treningi z zeszłego tygodnia przyniosły efekt. Nie pozwala to jednak ogrywać młodszych zawodników, ale ci starsi dali sobie radę. W środę gramy sparing w którym zagrają chłopcy którzy do tej pory mniej grali, a pozostali mają okazję odpocząć ze względu na przerwę reprezentacyjną - mówi trener gdańszczan Szymon Hartman.

Najbliższy mecz w futsal ekstraklasie akademicy zagrają 3 listopada w Zduńskiej Woli, gdzie zmierzą się z liderem rozgrywek Gattą Active. W międzyczasie w reprezentacji Polski zagra Tomasz Kriezel, który w biało-czerwonych barwach zmierzy się w towarzyskim dwumeczu ze Słowenią.

5 kolejka
20 października Euromaster Chrobry Głogów (d) 3:2 (2:2)

6 kolejka
3 listopada Gatta Active Zduńska Wola (wyjazd)

7 kolejka
8 listopada GKS Tychy (dom)

8 kolejka
15 listopada Pogoń '04 Szczecin (wyjazd)

9 kolejka
22 listopada Rekord Bielsko-Biała (wyjazd)