Przez własny parkiet do półfinałów

19 kwietnia 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Energa Gedania zorganizowała na własnym parkiecie ćwierćfinałowy mistrzostw Polski młodziczek w siatkówce. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny. Najlepsze okazały się podopieczne Pawła Kramka. Indywidualne nagrody trafiły aż do trzech miejscowych zawodniczek: Aleksandry Pasznik, Marceliny Jabłońskiej i Maji Tokarskiej.

Poziom prezentowany przez siatkarki był szalenie wyrównany. Cztery z sześciu meczów zakończyły się po trzysetowej walce, czyli maksymalnej liczby partii dla tej kategorii wiekowej.

Na inaugurację gdańszczanki pokonały Culmen Chełmno 2:1. Jak później się okazało, to ten wynik dał gospodyniom pierwsze miejsce w turnieju i prawo organizowania rozgrywek finałowych.

W drugim meczu gedanistki wystawiły swoich sympatyków na jeszczą większą próbę nerwów. AZS AWF Poznań wygrał pierwszego seta, a w drugim prowadził już 20:13.

- Dopiero, gdy drużyna zaczęła realizować założenia taktyczne, gra potoczyła się po naszej myśli. Ostatecznie drugą partię wygraliśmy 25:22, a w trzeciej nie mieliśmy już żadnych problemów - relacjonuje trener Kramek.

Na zakończenie turnieju Energa Gedania pokonała już łatwo OPP Kołobrzeg 25:10, 25:15. Miano najwszechstronniejszej zawodniczki turnieju zdobyła Aleksandra Pasznik, tytuł najlepszej rozgrywającej otrzymała Marcelina Jabłońska, a w drużynie gdańskiej Maję Tokarską

Poza tymi siatkarkami w najlepszej drużynie turnieju półfinałowego występowały: Katarzyna Puchalska, Monika Kwiatkowska, Ewa Wilczyńska, Aleksandra Czajkowska, Magda Hałas, Natalia Sobania, Justyna Matyjas, Anna Grzmocińska.

- Ten turniej potwierdził dobre przygotowanie drużyny. Wcześniej wygraliśmy mistrzostwa województwa pomorskiego, a w dwóch finałowych zawodach nie straciliśmy żadnego seta - cieszy się trener Kramek.

Pozostałe wyniki: OPP Kołobrzeg - AZS AWF 1:2, OPP - Culmen 1:2, Culmen - AZS AWF 2:0.