Puchar Polski: Ogniwo - Lechia 22:11

Tomasz Napiórkowski
30 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Na pucharowy mecz, w którym spotkały się drużyny Ogniwa Sopot i Lechii Gdańsk przyszła niewielka grupa kibiców. Spowodowane to było meczem reprezentacji Polski i Niemiec, który odbywał się w godzinach późniejszych.
Można powiedzieć, że sporego pecha miał zawodnik Lechii Grzegorz Leszczyński, który już w 2 minucie meczu doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Dwie minuty później przed szansą zdobycia pierwszych punktów w meczu stanął Maciej Szablewski(2), lecz nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za tzw. krawat. Po bardzo ładnej akcji wyprowadzonej przez zawodników ataku punkty zdobył Marek Janulewicz, a podwyższył Maciej Szablewski(2). Po piętnastu minutach gry było 7-0. W 30 min punkty dla Gdańszczan zdobywa Wojciech Jeruś, lecz próby podwyższenia wyniku nie wykorzystuje Adam Latopolski i zmniejsza straty do 2 punktów (7-5). Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę sędzia dyktuje rzut karny dla Lechii, który tym razem skutecznie zamienia na 3 punkty Adam Latopolski. I na przerwę Gdańszczanie schodzą zwycięsko (7-8).
Przez nieco kwadrans drugiej części spotkania żadnej z drużyn nie udało się zdobyć punktów. Dopiero w 57 min punkty z rzutu karnego zdobywa Adam Latopolski i tym samym zwiększa przewagę swojego zespołu na 7-11. W 61 min Sopocianie wywalczyli młyn tuż przy polu punktowym przeciwnika, po którym punkty zdobył Krystian Pawlicki odzyskując prowadzenie dla Ogniwa, a wynik podwyższył Maciej Szablewski(2) i było 14-11. W 74 min sędzia dyktuje rzut karny dla Ogniwa i ponownie Maciej Szablewski(2) zdobywa punkty, jest 17-11. Jeszcze w ostatniej minucie meczu punkty zdobył Marcin Witkowski z Ogniwa ustalając tym samym wynik meczu na 22-11 (podwyższenia tym razem nie wykorzystał Maciej Szablewski (2)).

Pierwsze składy obu drużyn:
Ogniwo Sopot: Łukasz Mikołajczak, Łukasz Mróz, Maciej Kossakowski, Milan Ignatowicz, Robert Anastaziak, Tomasz Nikielski, Karol Czyż, Adam Pogorzelski, Marek Janulewicz, Maciej Szablewski(2), Przemysław Romanowski, Łukasz Jasiński, Marcin Jerzak, Filip Cackowski, Łukasz Szostek.
Rezerwowi: Dariusz Wantoch-Rekowski, Rafał Witoszyński, Krystian Pawlicki, Przemysław Skoczylas, Jan Jaguszewski, Paweł Zaczek.

Lechia Gdańsk: Zbigniew Górniewicz, Mirosław Klusek, Marcin Zawadowicz, Paweł Sienkiewicz, Stefan Kałużny, Grzegorz Leszczyński, Łukasz Doroszkiewicz, Łukasz Jurczak, Paweł Lenartowicz, Tomasz Fedde, Rafał Polter, Grzegorz Śliwiński, Wojciech Jeruś, Karol Hedesz, Adam Latopolski.
Rezerwowi: Marek Płonka, Jacek Kunicki, Bartosz Lisiecki, Wojciech Smok, Michał Pawlak, Sławomir Piotrowski.

Opinie (26)

• brawo

bardzo ladnie panowie.pokazaliscie ze bez naszych kadrowiczow potraficie wygrywac.ciesze sie z waszego zwyciiestwa.

• 0 0

• Szblewski 1 i 2

Szablewski 1 dwa kopy na słupy w meczu Polska - Niemcy i dwa niecelne.
    Szablewski 2 sześć kopów na słupy w meczu Ogniwo - Lechia i mamy 4 celne i 2 niecelne.
    Wynik skuteczności:
    Szablewski 1 - 0%
    Szablewski 2 - 66%

• 0 0

• Szablewski 2

Mała poprawka Szablewski (2) kopy celne 3 (2 podwyższenia i 1 karny) i kopy nie celne 3 (2 karne i jedno podwyższenie). Skutecznośc 50%.
    Nie zmienia to faktiu że w Ogniwie brakuje zawodnika, który dobrze wykonywałby ten fragment gry.

• 0 0

• Prawda jest taka ze ogniwo poraz kolejny do zwyciestwa poprowadzil Pogorzelski . Warto sie nad tym zastanowic.

• 0 0

• a kto był w Gdyni ??

W Gdyni tesh było z****iscie tylko Zamuła lekka !!!!!!!!!!!

• 0 0

• Ja :D

ja byłem w gdyni .. hmm no było nawet fajnie heh :P ... szkoda ze przegrali :(((( ale no coz wicej sie starali pokazac ze umia robic zwody i jakies bzdety niz grac , wsumie zaduzo mieszali i przegrali w rezultacie a co do meczu Lechia : Ogniwo to wposzo było heh szkoda ze lechia przegrała :-[[[ ...

• 0 0

• Do autora

Gratuluje postepow. Po poprzednich derbach z arka bledow bylo co nie miara. teraz zauwazylem tylko jerus, choc facet nazywa sie jerys. punkty zdobyl tez pogorzelski, a nie jakis mlody ptys.

• 0 0

• wyniki

posnania poznan - budowlani lodz 0:35

zasluzone zwyciestwo lodzi. poznania grala slabo. W lodzi zagral Pudzianowski - dobre zawody, gral 40 min, bez wiekszych bledow. jesli chodzi o pudzianowskiego - warto wykorzystac go jako postac medialna na wypromowanie rugby - czekam na opinie