Puchar Polski: Ogniwo - Lechia 22:11

Tomasz Napiórkowski
30 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Na pucharowy mecz, w którym spotkały się drużyny Ogniwa Sopot i Lechii Gdańsk przyszła niewielka grupa kibiców. Spowodowane to było meczem reprezentacji Polski i Niemiec, który odbywał się w godzinach późniejszych.
Można powiedzieć, że sporego pecha miał zawodnik Lechii Grzegorz Leszczyński, który już w 2 minucie meczu doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Dwie minuty później przed szansą zdobycia pierwszych punktów w meczu stanął Maciej Szablewski(2), lecz nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za tzw. krawat. Po bardzo ładnej akcji wyprowadzonej przez zawodników ataku punkty zdobył Marek Janulewicz, a podwyższył Maciej Szablewski(2). Po piętnastu minutach gry było 7-0. W 30 min punkty dla Gdańszczan zdobywa Wojciech Jeruś, lecz próby podwyższenia wyniku nie wykorzystuje Adam Latopolski i zmniejsza straty do 2 punktów (7-5). Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę sędzia dyktuje rzut karny dla Lechii, który tym razem skutecznie zamienia na 3 punkty Adam Latopolski. I na przerwę Gdańszczanie schodzą zwycięsko (7-8).
Przez nieco kwadrans drugiej części spotkania żadnej z drużyn nie udało się zdobyć punktów. Dopiero w 57 min punkty z rzutu karnego zdobywa Adam Latopolski i tym samym zwiększa przewagę swojego zespołu na 7-11. W 61 min Sopocianie wywalczyli młyn tuż przy polu punktowym przeciwnika, po którym punkty zdobył Krystian Pawlicki odzyskując prowadzenie dla Ogniwa, a wynik podwyższył Maciej Szablewski(2) i było 14-11. W 74 min sędzia dyktuje rzut karny dla Ogniwa i ponownie Maciej Szablewski(2) zdobywa punkty, jest 17-11. Jeszcze w ostatniej minucie meczu punkty zdobył Marcin Witkowski z Ogniwa ustalając tym samym wynik meczu na 22-11 (podwyższenia tym razem nie wykorzystał Maciej Szablewski (2)).

Pierwsze składy obu drużyn:
Ogniwo Sopot: Łukasz Mikołajczak, Łukasz Mróz, Maciej Kossakowski, Milan Ignatowicz, Robert Anastaziak, Tomasz Nikielski, Karol Czyż, Adam Pogorzelski, Marek Janulewicz, Maciej Szablewski(2), Przemysław Romanowski, Łukasz Jasiński, Marcin Jerzak, Filip Cackowski, Łukasz Szostek.
Rezerwowi: Dariusz Wantoch-Rekowski, Rafał Witoszyński, Krystian Pawlicki, Przemysław Skoczylas, Jan Jaguszewski, Paweł Zaczek.

Lechia Gdańsk: Zbigniew Górniewicz, Mirosław Klusek, Marcin Zawadowicz, Paweł Sienkiewicz, Stefan Kałużny, Grzegorz Leszczyński, Łukasz Doroszkiewicz, Łukasz Jurczak, Paweł Lenartowicz, Tomasz Fedde, Rafał Polter, Grzegorz Śliwiński, Wojciech Jeruś, Karol Hedesz, Adam Latopolski.
Rezerwowi: Marek Płonka, Jacek Kunicki, Bartosz Lisiecki, Wojciech Smok, Michał Pawlak, Sławomir Piotrowski.

Opinie (26)

• baraniak lepszy...

w Ogniwie całkiem niezle z kopaniam radził sobie Baraniak wiec dlczego wciąż pierwszym kopiącym jest Szablewski?

• 0 0

• Arka -Lechia odwołany

Ze względów bezpieczeństwa mecz RC Arka z RC Lechia , został przeniesiony na póżniejszy termin prawdopodobnie 4 maj 2003r.

• 0 0

• MAM W GŁĘBOKIM POWAŻANIU PIŁKE NOŻNĄ, A W SIATKĘ MISTRZA ZDOBĘDZIE MOSTOSTAL :)

• POLSKA-HOLANDIA

JAKA JEST TWOJA -15-.......NA MECZ POL-HOL?
    POZDROWIONKA

• 0 0

• do jp baptist

co to znaczy silne fundamenty?

• 0 0

• Predathor

Predathor mam jedno pytanko do Ciebie czy jesteś z Ogniwa, i czy jesteś trenerem. Pozdrawiam.

• 0 0

• Do pana Jasnowidza!!!

Jasnowidzów w Polsce jest dostatek,ale nie spotkałem jeszcze takiego co przewidóje miejsca w tabeli rozgrywek rugby!To bardzo ciekawy przypadek a może by tak pan przewidział jeszcze tabele innych dyscyplin np.piłki nożnej,siatkówki itp.
    Pozdrawiam i oczekóję na dalsze wizje! Oby tak dalej jest DOSKONALE panie Jasnowidzu!!!

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 16 2 0 14 167:412 -52
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.

W trakcie rozgrywek zmieniły nazwy:
Lechia Gdańsk na Drew Pal 2 Lechia Gdańsk
Budowlani Commercecon Łódź na Budowlani WizjaMed Łódź
Orkan Sochaczew na Orlen Orkan Sochaczew

Wyniki 18 kolejki

• Orlen Orkan Sochaczew - Life Style Catering Rugby Club ARKA GDYNIA (niedziela, godz. 15:30)
  • OGNIWO SOPOT - Awenta Pogoń Siedlce 16:22 (9:12)
  • Edach Budowlani Lublin - Juvenia Kraków 20:14 (12:7)
  • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki - Budowlani WizjaMed Łódź 0:25 (walkower)
  • Pauzuje: DREW PAL 2 LECHIA GDAŃSK